Skocz do zawartości
elcct

Serwer poczty do wysyłki powiadomień

Polecane posty

Hej,

 

Zupełnie nie znam się na serwerach pocztowych. Obecnie domenę jednego z serwisów, które prowadzę mam podpiętą bo gmail.

Zdaję sobie sprawę, że gdybym chciał wysyłać nagle dziennie setki maili usługa, z której korzystam mogłaby być zawieszona.

 

Moje pytanie brzmi, czy mając w domenie rekordy MX etc. da się postawić serwer SMTP, który w tej domenie by wysyłał maile poza pośrednictwem Google?

 

Jeśli nie, gdybym udostępnił "gołego" dedyka z Ubuntu, jaki byłby koszt, korzystając z rozwiązań open source do postawienia maila w tej domenie oraz umożliwienia wysyłania powiadomień znacznej ilości?

 

Chodzi mi o to, że nie chciałbym rezygnować z udogodnień gmail a jednocześnie mógł wysyłać maile w tej samej domenie.

 

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

Chodzi mi o to, że nie chciałbym rezygnować z udogodnień gmail a jednocześnie mógł wysyłać maile w tej samej domenie.

 

Dzięki

 

Z tego co pamiętam to można pod SPF podpiąć więcej niż jeden serwer więc o ile do Twojej domeny będzie wszystko iść na gmaila, to z Twojej domeny możesz wysyłać za pośrednictwem tak naprawdę wszystkiego co jest zaincludowane w SPF.

 

Idąc tym tokiem myślenia możesz sobie machnąć jakiegoś VPS'a z postfixem, zaincludować go w SPF Twojej domeny i słać ile wlezie :P.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też pamiętać, że serwery odbierające mogą sprawdzać czy wysyłająca skrzynka istnieje - więc trzeba zadbać o to żeby była dostępna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też pamiętać, że serwery odbierające mogą sprawdzać czy wysyłająca skrzynka istnieje - więc trzeba zadbać o to żeby była dostępna.

 

A w jaki sposób mogą to sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×