Skocz do zawartości
CharlieK

Szukam serwera FTP z min. 2 typami uprawnień

Polecane posty

Witam

Szukam na cito serwera FTP, który umożliwiłby mi taką funkcjonalność:

- do każdego katalogu podłączonych iluś tam userów
- każdemu userowi można nadawać uprawnienia:

  • braku dostępu
  • dostęp tylko do oczytu
  • odczyt i zapis

Taka typowa prościzna, gdybym to chciał postawić na serwerze Windows. Ale... koszt licencji Windows Server + zabawa w firewalle, więc odpada.

Znowu jak rozmawiam z firmami hostingowymi, to strasznie drogie dedykowane rozwiązania lub co najmniej mocno wypasione VPSy mi oferują w tym celu...

Czy ktoś więc wie, jak to najtaniej ogarnąć ?

A gdyby jeszcze dało się ustawić dodatkowe uprawnienia jak w Windows i Linux, czyli:

  • no access
  • listing
  • add
  • read
  • write
  • modify
  • delete

to już w ogóle byłbym happy :)

Ktoś ma jakieś podpowiedzi gdzie szukać ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie parametry potrzebne ci i do czego? ile dysku, transfer itp...

Chcesz znajomym porobić miejsca na serwerze do przechowywania plików ? - Jeśli tak to wystarczy skrypt kleeja (chyba nie pomyliłem nazwy)

 

Z tego co tu podaleś to moja propozycja taka.... Kupić VPS'a z Linuxem (DEBIAN) - nadać chmody do plików, dodać userów (bądz grupy) i foldery jail'em - by userzy nie mieli dostępu do innych folderów prócz tych ktore zostały im przydzielone....

Tanie VPSy masz np. w Biznes-Host.pl, w mojej sygnie masz kody rabatowe.

 

Pozdrawiam!

Edytowano przez TeamPlay.com.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś ilu userów tego typu chcesz utworzyć?

 

Proponuję przetestować jeden z pakietów w Hoste.pl (w zależności od tego ile subkont potrzebujesz).

Są elastyczni, więc parametry można modyfikować/negocjować ...

 

Ogólnie masz jedno główne konto FTP i możliwość zakładania subkont (dodatkowe konta FTP w ramach konta głównego) z poziomu panelu. Dla subkont przydzielasz login/hasło/uprawnienia (tylko odczyt, tylko zapis, odczyt i zapis) i wskazujesz katalog na który kieruje subkonto. Prosta w obsłudze sprawa i nie wymaga inwestowania w VPS-a. Sam korzystam i polecam.

 

Tu masz dokładny opis subkont: http://www.hoste.pl/aktualnosci/22-dodatkowe-subkonta-ftp

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje to dla klienta. Klient teraz ma FTP na serwerze z linuszkiem, ale serwer stary i padnie lada moment. Wiec chce go niejako w ten sposob zwirtualizowac. Poza tym kwestia lacza, z tym FTP laczy sie wielu pracownikow (lacznie ok. 30 userow) z Polski. Wiec jak padnie lacze w biurze (a lacze kiblowe jest tak naprawde), to bedzie brak dostepu dla tych wielu ludzi.

Potrzebuje 100GB transferu miesiecznie i 100GB miejsca, bo duzo plikow tam maja. I chce zrobic 2-3 katalogi. Moga byc osobne uprawnienia do kazdego z katalogow, choc najsensowniej to gdyby byly uprawnienia dla grup i na kazdym folderze FTP dana grupa mialaby takie a takie uprawnienia, a dany user po prostu by przynalezal do konkretnych grup uprawnien.

Edytowano przez CharlieK (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten backupftp byc moze spelnialoby moje potrzeby, ale to jakis kolejny wirtualny hostprovider (brak telefonu, brak info o firmie). Po doswiadczeniach z firma MIntsHost.pl - wolalby juz miec do czynienia jedynie z jakimis takimi bardziej wiarygodnymi podmiotami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 


Dane kontaktowe:
BackupFTP.pl
Biznes-Host.pl sp. z o.o.
ul. Grodziska 17a
60-363 Poznań
pomoc@backupftp.pl


Kiepsko się rozglądasz ;)
To jest marka biznes-host.pl więc usługi będą na najwyższym poziomie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio ? :huh: A faktycznie, ale ta informacja pojawia sie gdzies na dole i z boku w ofercie, stad nei zauwazylem, bo nie mialem potrzeby az tak w dol (zwiekszajace sie parametry serwerow) scrollowac strony ;)

Ale to juz znacznie lepiej sprawa sie przedstawia :-) Ale to Biznes-Host.pl wystepuje pod roznymi wirtualnymi markami, czy jak ?

 

Bo Minsthost.pl tez niby sie hostuje na czyms tam wiekszym, ale co z tego, ze sa w super serwerowni i maja niskie pingi, jak to oni zarzadzaja serwerem i to oni wykladaja poziom uslug dla mnie, jako klienta...

Edytowano przez CharlieK (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biznes-host posiada własną serwerownie gdzie między innymi hostuje się mintshost i z tego co dobrze pamiętam przenosi się netdc czy coś takiego. łącza, uptime, support w biznes-host jest na najwyższym poziomie, miałem VPS gdzie uptime dobił mi 150 dni i skończyła mi się usługa. Pingi zawsze były stabilne, ~25ms, support odpowiada w ciągu kilku, kilkunastu minut. Nie miałem żadnych usług z backupftp.pl ale patrząc na markę bez zastanowienia mogę polecić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak mowie - Biznes-Host.pl jest OK. Ale BH, a wirtualny hosting provider operujacy w serwerowni Biznes-Host - to nie to samo (jak sprawdzilem na przykladzie MintsHost.pl). Korzyscia MH, czyli de facto serwerowni BH było natomiast to, ze faktycznie niskie pingi i stabilne lacze mieli. Wiec w BH - chetnie wykupilbym uslugi, za to w wirtualnym hosting providerze hostujacym sie fizycznie w BH - juz niechetnie.

 

No nic, mailem do backupftp.pl wyslane juz ponad pol godziny - czekam na ich response :) Bo ceny BARDZO ZACHECAJACE. Zupelnie nie jak Biznes-Host.pl ;)

Edytowano przez CharlieK (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie - dopisałem w stopce dane BH by były widoczne.

Na maila też odpisałem ;)

 

Bo ceny BARDZO ZACHECAJACE. Zupelnie nie jak Biznes-Host.pl ;)

 

To aż tak drogo na BH jest? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za maila.

No więc prawdę powiedziawszy odbieram Was jako dobrą firmę, ale niezatanią, bo po prostu jest wiele innych tańszych ofert. Pytanie - czy równie dobrych.

Tu niestety jest lekki fokus na niską cenę, bo po prostu użytkownik jak mu zaproponuję duże zmiany, to mi powie, że mam starą maszynę z jej dotychczasowym outsorcingiem dalej używać i nie kombinować :wacko:

W ogóle to myślę nad postawieniem tego na Windozie, bo na tym się jako dziecko Myszki i Windowsa znam doskonale z racji wykonywanych czynności zawodowych (Admin głównie Windowsowy) :D I nawet znalazłem już darmowy serwer pocztowy dla WIndows Server - hMailServer. Tylko tak się troszkę boję, że przerost formy nad treścią sobie urządzę tym samym, czyli administracja tym mi zeżre całe oszczędności tym rozwiązaniem wygenerowane.

Natomiast co do VPSów - to tu na razie najsensowniej wygląda oferta Hitme.net.pl , który bierze za zarządzany w pełni przez nich serwer VPS na Linuxie, z opcją skonfigurowania tego co potrzebuję (mowa o DA-VPS1) - 49 PLN miesięcznie + 35 PLN (7x5PLN) za dodatkowe 70GB powierzchni dyskowej. Ale mam tu juz nie tylko serwer FTP, ale takze pelny hosting, z obsluga poczty, itd. No i managementem serwera hostingowego linuxowego, na ktorym to temacie za dobrze sie nie znam po prostu :(

W Biznes-Host.pl taka przyjemność to jak oglądałem cennik już dobrze ponad 100 miesięcznie kosztuje :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ceny do jakości w BH to nawet gdyby podnieśli do 20-30% to bym pozostał, mam to co potrzebuje. Czasami potrafię częściej truć im dupę ale zawsze jest ktoś miły i stara się pomagać. Była sytuacja gdzie mój klient na koncie reseller zużywał gigantyczne ilości procesora i nie zablokowali tylko poinformowali mnie mailem i kazali rozwiązać bo będą zmuszeni zablokować go.

 

Naprawdę polecam ci BH, według mnie można z nimi wszystko ugadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 


Jeśli chodzi o ceny do jakości w BH to nawet gdyby podnieśli do 20-30% to bym pozostał



Już tak nie słodź bo serio podniosą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×