Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Pokuć

[wirtualny] Serwer pod pocztę

Polecane posty

Gość Pokuć

Witajcie,

 

Poszukuję niedużego i niedrogiego serwera wirtualnego pod pocztę.

 

Wymagania:
- Nieduży, do 5 GB pojemność

- Transfer - powierzchnia x10 GB miesięcznie (jak 5 GB to transfer 50 GB etc)

- cPanel mile widziany

- Konta FTP, ilość baz danych - starczy po jednym

- Roundcube jako webmail WYMAGANY

- Lokalizacja, UK, DE, NL, PL (niekoniecznie)

- Cena im niższa tym lepiej, nie będę smęcił supportowi bo o 4 rano przez 5 minut jest downtime bo konserwacja etc.

 

+ Opcja zakupienia Rapid SSL będzie dodatkowym atutem

 

Ilość maili zdecydowanie mała, do 100 miesięcznie. Jeszcze jak będzie możliwość ustawienia aby Roundcube działał bezpośrednio pod adresem poczta.domena.pl to będę wniebowzięty :)

 

Oferty firm - jak najbardziej

Krzaki albo inne cuda które nie działają 8 dni w tygodniu bądź mające wszystko no limit za 5 PLN rocznie - nie odpisujcie, szkoda mojego i waszego czasu - tylko poważne firmy i te które już nieco na rynku siedzą.

 

Budżet, im mniej tym lepiej ale za serwer max 100 PLN rocznie + osobno certyfikat SSL.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Pawel_15 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy nie lepiej zainwestować w Google Apps, który jak mniemam oferuje znacznie więcej niż zwykłe serwery pocztowe (Google Drive, Docs, Kalendarz itp.)? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Żadnych wynalazków tego typu. Żadnych bajerów i ficzerów w stylu google apps i innych. Zwykły tradycyjny serwer z webmailem starczy w zupełności. Kalendarze, drajvery, doki etc nie są mi potrzebne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałeś się nad biznes-host.pl? Np. pakiet dla indywidualnych/biznesu za 61 lub 99zł?
niby nie spełnia twojego wymagania "10x więcej transferu niż pojemności" ale wymagałeś 5gb więc 50gb transferu powinno ci pasować ;)

Mam malutkie konto u nich (indywidualna oferta - 10gb pojemności 10gb transferu) - korzystam głównie z ftp do przechowywania danych, czasem przetestuje jakiś cms czy coś - nie miałem problemów - chodzi już sobie tak z pół roku i nie narzekam :), łącze też ok, zawsze całą 10mb neo wysycam, cms'y jak testowałem to nigdy nie miały jakiś problemów z ładowaniem z powodu przeciążeń czy coś... ;)
Do tego dobry support - odpowiedź zawsze w kilkanaście minut.

Pozdrawiam
Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj Pawel_15,

 

mam dla Ciebie Pakiet S, czyli 5GB pojemności i 50GB miesięcznego transferu w cenie 123 zł brutto rocznie.

 

Liczba kont FTP, jak i baz danych jest nieograniczona, a pojemność baz ogranicza jedynie pojemność wybranego pakietu. Mamy roundcube po https (niestety bez opcji we własnej domenie) oraz bardzo wysoki uptime. Jeśli zauważysz, że serwer leży nawet przez 10 minut, dostajesz darmowe przedłużenie konta o miesiąc (zobacz nasz fanpage).

 

Mamy serwery w Polsce, a Rapid SSL kosztuje u nas niecałe 100 zł brutto.

 

 

Koniecznie odwiedź naszą stronę internetową i odezwij się do mnie mailowo po kod rabatowy na rejestrację - szymon@futurehost.pl

 

 

Pozdrawiam serdecznie,

Szymon Barczak,

Dział Marketingu Futurehost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Focus

Heh, nie wiem dlaczego to 100zł brutto za rapidssl zostało pogrubione, ale dla mnie to cena po prostu żałosna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Focus,

 

w cenę wliczona jest instalacja certyfikatu na serwerze Klienta. Staramy się wykonywać możliwie najwięcej pracy za naszego Klienta, aby ten mógł skupić się na tym, co dla niego najważniejsze - własnym blogu, stronie firmowej czy portalu. Oczywiście w cenie musimy w takim przypadku uwzględnić koszt pracy naszych pracowników.

 

Druga rzecz - zauważ, że sam Rapid SSL sprzedaje te certyfikaty po 49$. Jasne, są firmy zagraniczne, gdzie taki certyfikat dostaniesz taniej (Cheap SSLs - 7,99$). Kwestia wygody. Zawsze będą tacy, którzy chcą mieć wszystko jak najtaniej, którzy poświęcą kilka godzin na samodzielne wdrożenie danego rozwiązania, bo liczy się dla nich każdy grosz.

Będą jednak również ci, którzy wolą zapłacić parę groszy więcej i mieć wszystko zrobione za nich, a do tego otrzymać fakturę z polskiej firmy, którą bardzo łatwo wrzucają w koszty.

 

My zdecydowanie nie celujemy w Klienta szukającego jak najtańszej oferty. Kierujemy naszą ofertę do Klientów, dla których znaczenie ma przede wszystkim jakość.

 

 

Pozdrawiam serdecznie,

Szymon Barczak,

Dział Marketingu Futurehost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Zdecydowałem się na oferte MZone.

 

Powody:
- Niska cena

- Stabilność w działaniu serwerów

- Firma istnieje spory kawał czasu na rynku

- cPanel

- Roundcube

- Pozostałe parametry spełniające moje zachcianki

 

+ Od razu kupiłem potrzebny mi certyfikat SSL

+ Bardzo dobry, wręcz wzorowy kontakt z Supportem

 

Pozostałym firmom dziękuję za złożenie ofert.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zminusowaliście post, w którym zaproponowałem Google Apps. Może i jest drogie, ale bardzo adekwatne do jakości, ponieważ w ramach usług, oferuje chmurkę (integracja z pocztą, łatwiejsze przesyłanie załączników). Z nim łatwiej się zarządza użytkownikami. W przypadku firmy, byłoby to bardzo korzystne. W ramach tego, oferuje dużą powierzchnię dyskową. Mimo to, nawet serwery Google są bardzo szybkie i bezawaryjne. To problem, że jestem przywiązany do ich usług? Każdy ma swój gust, a o nich się nie dyskutuje, prawda?

Dobrze. Cicham, nic nie powiem, przepraszam, bo jeszcze znowu mnie zminusujecie. :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Kurde, jaki ty jesteś nałaźliwy i upierdliwy + robisz mi śmietnik w temacie.

 

Nie interesują mnie żadne rozwiązania "chmurkowe" a tym bardziej nie chce mieć NIC wspólnego z Google. Nie mam u nich poczty, nie prowadzę kontaktów, nie mam ich komunikatora, nie zapisuje u nich dokumentów, nie prowadzę kalendarzyka mojej dziewczyny kiedy można a kiedy nie można i kiedy będzie chłop a kiedy dziewczynka, nie trzymam u nich żadnych plików, zdjęć z wakacji ani filmików z sypialni - BO NIE UFAM TEJ INSTYTUCJI, bo wolę tradycyjne staroświeckie rozwiązania które w pełni do mnie pasują i mnie zadowalają, bo taki mam kaprys.

 

Napisałem czego oczekuję, zgłosiło się kilka firm, wybrałem jedną, napisałem dlaczego i uważam sprawę za zakończoną. Tymczasem wtryniasz się ty i emanujesz nałaźliwością. Lubisz te całe chmurkowe rozwiązania ? Fajnie. Lubisz trzymać wszystko w Google ? Fajnie. Bo ja nie lubie x2. Nie lubie wielkich molochów, w dodatku który prowadzi politykę z którą się NIE ZGADZAM.

 

Potrzebuję poczty do kontaktu z firmami (serwery, domeny, faktury) oraz do wysłania i odebrania paru maili prywatnych miesięcznie. Nie zarządzam wielką bazą maili, więc nie są mi potrzebne jakieś hiper super giga mega elo wyciapane chmurkowe mobilne rozwiązania.

 

Co chciałem to dostałem i jestem za to wdzięczny. Więcej tłumaczyć sie nie będę. Bo nie i już.

 

A minusa dostałeś w myśl zasady "ja o dupie, ty o kupie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jaki ty jesteś nałaźliwy i upierdliwy + robisz mi śmietnik w temacie.

 

Nie interesują mnie żadne rozwiązania "chmurkowe" a tym bardziej nie chce mieć NIC wspólnego z Google. Nie mam u nich poczty, nie prowadzę kontaktów, nie mam ich komunikatora, nie zapisuje u nich dokumentów, nie prowadzę kalendarzyka mojej dziewczyny kiedy można a kiedy nie można i kiedy będzie chłop a kiedy dziewczynka, nie trzymam u nich żadnych plików, zdjęć z wakacji ani filmików z sypialni - BO NIE UFAM TEJ INSTYTUCJI, bo wolę tradycyjne staroświeckie rozwiązania które w pełni do mnie pasują i mnie zadowalają, bo taki mam kaprys.

 

Napisałem czego oczekuję, zgłosiło się kilka firm, wybrałem jedną, napisałem dlaczego i uważam sprawę za zakończoną. Tymczasem wtryniasz się ty i emanujesz nałaźliwością. Lubisz te całe chmurkowe rozwiązania ? Fajnie. Lubisz trzymać wszystko w Google ? Fajnie. Bo ja nie lubie x2. Nie lubie wielkich molochów, w dodatku który prowadzi politykę z którą się NIE ZGADZAM.

 

Potrzebuję poczty do kontaktu z firmami (serwery, domeny, faktury) oraz do wysłania i odebrania paru maili prywatnych miesięcznie. Nie zarządzam wielką bazą maili, więc nie są mi potrzebne jakieś hiper super giga mega elo wyciapane chmurkowe mobilne rozwiązania.

 

Co chciałem to dostałem i jestem za to wdzięczny. Więcej tłumaczyć sie nie będę. Bo nie i już.

 

A minusa dostałeś w myśl zasady "ja o dupie, ty o kupie".

 

Pawle, nie chodziło o Ciebie. Mówię, że jeśli komuś nie pasuje Google, to nie powód, żeby na siłę wlepić swoje, gdzie nie trzeba i po co? Po to, żeby popisać się przed innymi i pokazać, że niby jest się mądrzejszym? Co do czego, fakt faktem, Google często przejmuje zdjęcia, dokumenty, które ludzie przekazują drogą mejlową za pośrednictwem Google, ale mimo wszystko, raczej w przypadku rozwiązań bizensowych, to jest inna bajka. Tutaj jest zapewniona większa prywatność i anonimowość, w momencie, gdy płacisz. Bo kiedy oni nie mają z czego utrzymywać się, jadą na naruszaniu prywatności, jedynie darmowych kont. Dobrze, nie ma problemu. Jeśli wolisz bardziej te staroświeckie serwery poczt, nie ma problemu. Ja również lubię, zwłaszcza z klientem via web zwanym RoundCube. Jeśli według Ciebie śmiecę tutaj w temacie - Twoje zdanie. Przepraszam najmocniej, jeśli jedynie Cię to uraziło, bądź wkurzyło, ale nie do tego dążyłem, serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie cool story bro... Ja się przeniosłem na Google, kiedy kiedyś jedna z firm, nie napisze jaka bo to dawno było, miała popsute wysyłanie poczty i o tym nie wiedziałem. Wysyłałem wtedy CV do firm i się martwiłem że nikt nie odpisuje (kupiłem konto pocztowę i domenę specjalnie w tym celu oraz na początku przetestowałem, tj. wysłałem sobie maila z innego konta (uczelnianego) i poprowadziłem wymianę maili, wszystko działało więc ufałem, że będzie ok później). Straciłem przez to parę tygodni i masę pieniędzy.

 

W Google korzystam tylko z Gmail, bo jest świetny, reszta narzędzi nie bardzo mi pasuje - wolę produkty Microsoft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×