Skocz do zawartości

Polecane posty

Z tym jak najbardziej się zgadzam ;)

 

Tylko po co rozwiązywać problem na okrągło ? Tym bardziej ,że przy każdej sytuacji gdzie można wykorzystać crona trzeba angażować programistę / przerabiać skrypt. Trochę chyba mija się to z celem.

 

Bardziej opłacalne jest zmienienie hostingu (stówa na rok) aniżeli zatrudnienie programisty (stówa za godzinę)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Jestem tym hostinger.pl mocno poirytowany nawet mocno wkur.., zmęczony ciągłymi problemami bo jak nie "ceny z sufitu" to nie wiedzieć czemu wyłączone produkty....i już sam nie wiem czy to problem tkwi w modułach integracyjnych bo jeden od megamo.pl a drugi od x13.pl. Płacę w hostinger.pl najwyższy abonament a ładował się być może dłużej ze względu, że dosłownie pół godziny temu klientka zwróciła mi uwagę, że nie widzi czegoś tam, okazało się, że mimo dość dużego stanu na magazynie zwyczajnie jest pozycja wyłączona i dlatego włączyłem aktualizację produktów a i tak nie pomogło to nic musiałem ręcznie pozycję po pozycji włączać aby była widoczna na sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pętla while + sleep + if - skrypt który jest uruchomiony przed danym czasem, sprawdza co 10 sekund czy aktualny czas jest większy niż czas w którym skrypt właściwy powinien się uruchomić, jeśli tak to uruchamia skrypt i przerywa pętle

 

Zadziała tylko pod warunkiem, że serwer nie ogranicza czasu działania skryptu. Jeśli tak to skrypt będzie ubity przed planowanym czasem zadziałania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten skrypt może działać przez chwilę a potem już nie być przydatny? Powiem wam jeszcze coś ciekawego napisała do mnie firma megamo, że coś jest nie tak bo hostinger najprawdopodobniej zablokował IP serwera firmy MEGAMO pisałem do hostinger.pl przez tydzień RÓWNO 7 DNI BŁAGALNE PROŚBY ABY ODBLOKOWALI IP SERWERA FIRMY MEGAMO jeden geniusz napis "no problem już odblokowaliśmy..." NIE ODBLOKOWAŁ dopiero za 10-tym razem czyli prawie po 8 dniach pisania ktoś tam kumający odblokował! SZCZERZE ODRADZAM NA PRZYSZŁOŚĆ POTENCJALNYM CHĘTNYM NA POWAŻNY HOSTING SKLEPÓW INTERNETOWYCH hostinger.pl jest totalnym nieporozumieniem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten skrypt może działać przez chwilę a potem już nie być przydatny?

 

Jeśli dobrze zrozumiałem poprzednika to on proponuje, żeby o pełnych godzinach, bo na takie pozwala cron, uruchamiać skrypt który będzie się usypiał i wybudzał sprawdzając np 30 sekund czy trzeba wykonać zadaną akcję, czyli np o 16:22. Tylko że to będzie działać jeśli na serwerze nie ma ograniczeń na czas działania skryptu lub ograniczenie jest >= 1h. Jeśli jest ograniczenie np. na 5 minut to skrypt uruchomiony o 16:00 podziała tylko 5 minut, do 16:05 i zostanie ubity, więc nie dotrze nawet do 16:22 żeby uruchomić właściwą akcję. I tak co godzinę. Krótko mówiąc nie zrobi tego co miał zrobić.

 

Szczerze mówiąc nie wiem co ty robisz na tym hostingerze. Rozumiem, że chciałeś mieć za darmo. Ale mówisz, że płacisz maksymalną stawkę czyli 19,99 w promocji lub 52,50 bez promocji, od 240 do 630 rocznie. W tej cenie naprawdę można przebierać w hostingach.

 

Widzę, że monamo.pl to sklep oparty na Prestashop, do tego w standardowej skórce, a muli się straszliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

 

Prestashop, do tego w standardowej skórce, a muli się straszliwie.

 

Presta potrafi straszne rzeczy robić, szczególnie jak ma mnogość wariantów towaru ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na hostinger.pl mam konto Hosting Biznes, na sklepie aktywnych jest ponad 2 tysiące pozycji. Jeśli chodzi o mulenie jakoś nie bardzo mi się wydaje, że strona jest zamulona, znam bardziej zamulone strony np. kartes-moda.pl itp. Zamulenia wiążą się czasem ze zbyt dużą ilością klientów na sklepie, lub zwyczajnie wchodzących ciekawskich ( mam czasem takie wejścia po kilka tysięcy ludzi na raz). Muszę poszukać strony internetowej, którą otrzymałem od hostingera służy ona do oceny jej kondycji - jak znajdę to podeślę tutaj a może ktoś zna? Będę wdzięczny


 

Jeśli dobrze zrozumiałem poprzednika to on proponuje, żeby o pełnych godzinach, bo na takie pozwala cron, uruchamiać skrypt który będzie się usypiał i wybudzał sprawdzając np 30 sekund czy trzeba wykonać zadaną akcję, czyli np o 16:22. Tylko że to będzie działać jeśli na serwerze nie ma ograniczeń na czas działania skryptu lub ograniczenie jest >= 1h. Jeśli jest ograniczenie np. na 5 minut to skrypt uruchomiony o 16:00 podziała tylko 5 minut, do 16:05 i zostanie ubity, więc nie dotrze nawet do 16:22 żeby uruchomić właściwą akcję. I tak co godzinę. Krótko mówiąc nie zrobi tego co miał zrobić.

 

Szczerze mówiąc nie wiem co ty robisz na tym hostingerze. Rozumiem, że chciałeś mieć za darmo. Ale mówisz, że płacisz maksymalną stawkę czyli 19,99 w promocji lub 52,50 bez promocji, od 240 do 630 rocznie. W tej cenie naprawdę można przebierać w hostingach.

 

Widzę, że monamo.pl to sklep oparty na Prestashop, do tego w standardowej skórce, a muli się straszliwie.

Bez jaj :)) 19,90 to dobre jest na stronkę firmową, która coś takiego wykorzystuje jako wizytówkę :)) Tutaj Szanowny Kolego jest certyfikat bezpieczeństwa SSL integracja z Przelewy24 i pełne automatyczne trzy integracje z hurtowniami i producentami :) Za rok sam hosting 269 PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na hostinger.pl mam konto Hosting Biznes, na sklepie aktywnych jest ponad 2 tysiące pozycji. Jeśli chodzi o mulenie jakoś nie bardzo mi się wydaje, że strona jest zamulona, znam bardziej zamulone strony np. kartes-moda.pl itp. Zamulenia wiążą się czasem ze zbyt dużą ilością klientów na sklepie, lub zwyczajnie wchodzących ciekawskich ( mam czasem takie wejścia po kilka tysięcy ludzi na raz). Muszę poszukać strony internetowej, którą otrzymałem od hostingera służy ona do oceny jej kondycji - jak znajdę to podeślę tutaj a może ktoś zna? Będę wdzięczny

Bez jaj :)) 19,90 to dobre jest na stronkę firmową, która coś takiego wykorzystuje jako wizytówkę :)) Tutaj Szanowny Kolego jest certyfikat bezpieczeństwa SSL integracja z Przelewy24 i pełne automatyczne trzy integracje z hurtowniami i producentami :) Za rok sam hosting 269 PLN

Wybacz, ale Twoja strona nie może nawet stanąć obok podanego przez Ciebie przykładu. Sprawdzałem dziś kilka razy, za każdym razem monamo.pl ładuje się olbrzymią ilość czasu, a korzystanie z samej strony przez te zamulanie jest praktycznie niemożliwe.

 

Gdybym szukał sklepu w google, to prawdopodobnie pomyślałbym że zwineliście interes i zamknął kartę w przeglądarce, zanim strona by się załadowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas korzystałem i przeraziło mnie to, że nic normalnie nie można było zrobić. Cron to tylko jedno zmartwienie. Mój informatyk dostawał białej gorączki jak miał coś zmienić. Po pół roku przesiadłem się na inny serwer i jak ręką odjął. Nawet z prostym zapleczem tam nie pójdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×