Skocz do zawartości

Polecane posty

bo jesteśmy polakami i tanie/darmowe/kradzione mamy w naturze ;p

 

 

Nie przesadzajmy :) Jak jest darmowe to nie ma się co dziwić, ze wiele osób się kusi na takie rozwiązanie, tylko potem trzeba jednak szukać czegoś płatnego, co spełni oczekiwania.

Edytowano przez Mnichu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem stronę na ich darmowym hostingu przez 2 tygodnie. Nie wytrzymałem, nie dało się pracować. Założyłem konto tylko dlatego, że to była moja pierwsza strona i nie wiedziałem czego się spodziewać. Zdecydowanie lepiej zapłacić pare złotych za np. atthost, jak teraz zrobiłem i nie narzekać na to, że serwer co chwile umiera jak się bawisz w panelu admina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałam się jeszcze z tym żeby ktoś dał coś dobrego za darmo. Więc nie liczcie na cuda wybierając darmowy hosting. Czy nie lepiej zapłacić 30zł rocznie i cieszyć się dobrym szybkim serwerem bez reklam i innych badziewi? Ja mam konto w http://wordkom.pl/hosting_www i jestem bardzo zadowolona. Od dwóch lat niezmiennie......

Edytowano przez rocky31 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy nie lepiej zapłacić 30zł rocznie i cieszyć się dobrym szybkim serwerem bez reklam i innych badziewi?

 

Za tą roczna kwotę, to może być hostowane na resellerze, nie na porządnym sprzęcie.

Nie możesz oczekiwać cudów nawet przy hostingu za tą kwotę.

Minimum teraz to jest około 100 złotych za rok, wtedy wiesz, że firma będzie miała kopie zapasową, czas na zgłoszenie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mzone, daj spokój z tymi śmiesznymi teoriami. Przyjdzie ktoś inny i powie, że bez 500 zł za hosting on nie widzi dobrej jakości. Ty tak wyliczyłeś swój biznes, to twoja sprawa, że liczysz te min. 100 zł, ale nie wciskaj kitu, że taniej niż za 100 zł nie da się zaoferować wysokiej jakości.

 

Są firmy (hostingi) w Polsce, co oferują bardzo dobrą jakość za 30-50 zł rocznie niezależnie od tego, co napiszesz ty, czy inni "fachowcy od branży". Przykłady? Hekko, linuxpl, laohost, lh, hostinghouse i wiele innych - istnieją kupę lat, mają masę pozytywnych opinii, a oferują usługi w w/w widełkach.

 

PS. Czy nikt nie dostrzega, że z tego tematu o darmowym hostingu zrobił się popis szeptanki...?

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też trudno mi sobie wyobrazić hosting dobrej jakości za mniej niż 100 rocznie. To jest w ogóle cena samych zasobów, z minimalną obsługą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Is_wm nie napisałem ze jest gorszej jakości, tylko ze jest większe ryzyko np utraty danych. Nie będę z Tobą wchodził w polemikę, bo nie widzę najmniejszego sensu, ale skoro potrafisz zaoferować wysoką jakość za 30 złotych na rok, to się po prostu marnujesz z ekonomii, jak najszybciej otwieraj firmę i zaoferuj takie konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

logo-pl.png

Hostinger.pl pozwala na korzystanie z wersji darmowej w celu przetestowania danego hostingu,
lecz dużo użytkowników postanawia sobie postawić strony na darmówce i korzystać z niego na zawsze, gdy tylko zdarza się jakaś mała awaria najgorsze opinie o tym hostingu pojawiają się w internecie, przykro ale nikt nie pisze o tym, że został zmieniony cały panel kontrolny, który teraz jest niesamowicie intuitywny i bardzo prosty do pracy, gdzie zostało dodano dużo nowych funkcji i usług. Każda modernizacja potrzebuje duże wysiłku, czasu i finansów, dlatego i usługi stały się płatne. Zostały kupione nowe serwery, dodano dużo nowych usług: rejestracja domen, transfer domen, serwery VPS, certyfikaty SSL oraz hosting.

Darmowy
2000 MB Przestrzeni Dyskowej
100 GB Transferu
Darmowe subdomeny
2 MySQL Bazy Danych
2 Konta Pocztowe
Kreator Stron
Autoinstalator skryptów
Mniej stabilne serwery
Niskie Wsparcie Techniczne
Brak Kopii Zapasowych

PREMIUM
Nieograniczona Przestrzeń Dyskowa!
Nieograniczony transfer!
Darmowa Rejestracja Domeny!
Nieograniczona ilość MySQL Baz Danych
Nieograniczona ilość Kont Pocztowych
Kreator Stron
Autoinstalator skryptów
Pełny Dostęp SSH
Stabilne serwery
Wsparcie Techniczne
Cotygodniowe Kopie Zapasowe

BIZNES
Nieograniczona Przestrzeń Dyskowa!
Nieograniczony transfer!
Darmowa Rejestracja Domeny!
Nieograniczona ilość MySQL Baz Danych
Nieograniczona ilość Kont Pocztowych
Kreator Stron
Autoinstalator skryptów
Pełny Dostęp SSH
Dedykowany Adres IP
Certyfikat SSL
Bardzo Stabilne Serwery
Najlepsze Wsparcie Techniczne
Codzienne Kopie Zapasowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hostinger.pl pozwala na korzystanie z wersji darmowej w celu przetestowania danego hostingu,

lecz dużo użytkowników postanawia sobie postawić strony na darmówce i korzystać z niego na zawsze, gdy tylko zdarza się jakaś mała awaria najgorsze opinie o tym hostingu pojawiają się w internecie...

 

wiele osób wie jak działa u was ten darmowy test

i nigdy przez myśl im nie przejdzie kupić waszej usługi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że nie dość, że urwałeś się z choinki, to nie wiesz dokładnie gdzie spadłeś.

Nie przeczytałeś całego wątku, do tego nie masz bladego pojęcia o tym o czym piszesz.

 

Nie pisałem o konkretnej firmie, ale jeśli Twoim szczytem jakości jest serwer za 30 złotych na rok i do tego w OVH (bo z takiej usługi korzystasz w tej firmie), no to chyba nie za bardzo się tutaj rozumiemy.

 

Dodatkowo piszesz, że przywrócili Ci bazę sprzed 3 dni? Dobrze, że w ogóle Ci przywrócili, bo przy takich kosztach nie dostaniesz nic porządnego.

 

Teraz tak usiądź sobie wygodnie w fotelu i się zastanów, co by było gdybyś miał jakąś ważną stronę powiedzmy jakiś sklep internetowy lub forum, gdzie dane w bazie danych zmieniają się praktycznie co godzinę. Przez 3 dni wpisałeś do bazy powiedzmy 4000 rekordów, np dane nowych kontrahentów, cennik, czy nowe posty na forum, no i przywróciliby Ci bazę sprzed 3 dni. Czy byłbyś zadowolony?

 

Nie bo Twoja trzydniowa ciężka praca poszłaby na marne, mógłbyś stracić kilka tysięcy złotych i swoich kontrahentów, klientów, ważne kontakty itp i psioczyłbyś na firmę, że robi kopię TYLKO raz na tydzień (bo tak jest pewnie tworzona), a nie raz na 24 godziny np, gdzie jest to standard w normalnym hostingu.

 

Do tego pojęcie wysokiej jakości hostingu, to nie tylko sprzęt, to support, marka danej firmy, łącza, centrum danych gdzie są kolokowane maszyny i jakie to są maszyny. Możesz mieć postawione stronę na zwykłym PC, a możesz mieć na markowym serwerze Dell w szafie, obie strony będą działać, pewnie nawet nie zobaczyłbyś różnicy, co gdzie jak.

 

Tu nie chodzi o podanie konkretnych przykładów, jaka firma sprzedaje serwery za 30 złotych (bo nawet my mamy takie w ofercie), jakość usługi jest tak szerokim tematem, że możemy się tutaj rozwodzić na szczegółami przez kilka tygodni i tak nie dojdziemy do wspólnego zdania. Po prostu niskie ceny danej usługi są ZAWSZE kosztem czegoś, sprzętu, ludzi, oprogramowania itp. ekonomii nie oszukasz.

Gdyby było inaczej, wiele firm znanych i dużych dawno obniżyła by ceny do minimum.

 

Teraz jeszcze Ci napiszę, że jak padnie dysk na serwerze w OVH, to możesz czasami czekać nawet tydzień na jego wymianę (oczywiście są wyjątki), tydzień bez strony na serwerze za 30 złotych można przeboleć, ale jeśli klient płaci 300 czy nawet 500 złotych miesięcznie, to jego ocena jakości usługi jest na wiele wyższym poziomie.

Edytowano przez www.mzone.uk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, ponieważ właśnie miałem okazję współpracować z firmą Hostinger.pl a napisałem miałem, ponieważ współpraca zakończyła sie po 3 dniach i to w bardzo brutalny sposób a mianowicie:

 

Założyłem darmowy hosting, wgrałem pliki, skonfigurowałem serwis i ledwo udało mi sie to zrobić jak okazało się, że w 3 dniu moja strona nie działa i nie moge również połączyć sie z serwerem przez FTP. Wtedy sprawdziłem pocztę i znalazłem wiadomość, że mój hosting został zablokowany bo wielkorotnie zostało przekroczone obciążenie CPU. Nie dostałem wcześniej zadnego ostrzeżenia tylko z minuty na minutę, w brutalny sposób zablokowano mi stronę i hosting. Napisałem w tej sprawie do firmy Hostinger.pl ale niestety juz 2 dzień czekam na odpowiedź i do tej chwili żadna wiadomość od nich do mnie nie dotarła.

 

Wspomnę tylko, że jakikolwiek ruch który dało sie zauważyć na stronie wygenerowany był przeze mnie podczas konfiguracji.

 

W tym momencie nie mam dostępu do swoich plików, nie moge ich pobrać z serwera itd...

 

Firma Hostinger stosuje metody poiżej pasa. Odradza jakąkolwiek współpracę z firmą Hostinger a zwłaszcza kupno u nich Hostingu bo szkoda kasy i nerwów, no chyba, że chcecie zrobić stronę dla swoje psa i strona ta nie będzie generowała żadnego ruchu to moze wtedy będziecie zadowoleni.

 

Zastanówcie się 100 razy zanim zdecydujecie się na hosting w firmie Hostinger.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Odpowiedziałeś sobie sam :)

 

Mówiąc szczerze to nie zadawałem pytania tylko opisałem moją współprace z firmą Hostinger.

 

Nieważne czy skorzystałem z opcji darmowego hostingu czy opcji płatnej to jakies zasady normalnej współpracy z firma hostingową powinny być i to normalne zasady a nie zagrywki poniżej pasa a pisząc "normalne zasady" mam na myśli chociazby przed zablokowaniem dostępu do hostingu wysłanie informacji, że takie coś sie wydarzy. Niestety nic takiego w moim przypadku nie nastąpiło.

 

Pewnie tak samo robią z płatnymi kontami. Jeśli im sie coś nie spodoba to blokują hosting bo na kontach płatnych też są limity, które w każdej chwili mogą zostać przekroczone. Nieprawdaż?

Edytowano przez romanos (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bierzesz w salonie samochód na jazdę próbną to nie pojedziesz nim na wakacje - tak to działa. Firma i tak ma słabe opinie, oczywiście pewnie limity na płatnych kontach są większe ale ... w tym momencie rynek już jest przesycony dobrymi dostawcami za gorsze. Masz ogromny wybór u zaufanych dostawców. Wybierz kilka firm, poczytaj opinie, odłóż kilka paczek fajek i gotowe. Nie łudź się że żyjesz w świecie gdzie dostaniesz coś za darmo i możesz jeszcze wymagać ;) - jesteś raczej tylko balastem który nie zapłacił za usługę. Może to taka strategia marketingowa - duże limity na darmowej usłudze, blokada, migracja na płatne konto.

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bierzesz w salonie samochód na jazdę próbną to nie pojedziesz nim na wakacje - tak to działa.

 

Poniekąd masz racje ale nie do końca. Owszem jak bierzesz samochód na jazdę próbną to nie pojedziesz nim na wakacje ale po przejechaniu się kawałek powinieneś wrócic spowrotem do salonu a nie, że pracownik salonu wysadza sie po kilku kilometrach na chodnik (od teraz wracasz do salonu na piechotę) i mówi Ci, że dłużej nie pojedziesz bo jesteś za ciężki i samochód spala im za dużo paliwa. Jeśli pracownikowi coś sie nie podoba to po powrocie do salonu mówi Ci, że powinieneś poszukać sobie innego samochodu niz ten bo jest on dla Ciebie za mały. Tak to powinno działać.

 

Dlatego też w dalszym ciągu twierdzę, ze Hostinger działa nie tak jak powinno być. Nie powinni blokować komuś hostingu bez ostrzeżenia.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Whatever. Regulamin im określa takie kwestie. Nie płacisz za coś, to nie oczekuj.

[sarkazm on]Na pewno powinni inwestować w oprogramowanie x przypadków dla użytkowników, którzy są na kontach za free. Polityka u nich jest jasna, chcesz tego realnie używać, to zapłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałeś sobie sam :)

Nie żebym robił autoreklamę, bo jej nie potrzebuję, ale nie wrzucajmy wszystkich darmowych hostingów do jednego worka. Jest mój projekt, cieszy się dobrymi opiniami. Jest projekt l3szcza, też nie ma złych opinii. CT8 to też ciekawy projekt i założę się, że gdyby nie limit kont mieliby oni tysiące użytkowników.

Mimo wszystko jednak, sam Hostinger chcąc zainteresować potencjalnych użytkowników migracją na płatne pakiety, powinien zaoferować coś lepszego darmowo. Może kosztem wolniejszego supportu, może kosztem mniejszych zasobów dla darmowych kont. Ale to, co miałem okazję dowiedzieć się od niejednej osoby jest niezbyt przekonujące. Sorry, ale darmowy hosting jeśli chce zachęcić do swojej płatnej opcji powinien mieć chociaż minimalnie lepsze cechy od zwykłych darmowych hostingów. No jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że ktoś się zainteresuje ich ofertą płatną, skoro darmowy hosting odrzuca tym, że jest po prostu gorszy od innych darmowych hostingów.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale trzeba powiedzieć, że nie ma gorszego darmowego hostingu niż hostinger

nie sądzę by ja czy ktoś inny po bataliach z nimi odważył się kupić tam hosting

Cóż, tak jak pisałem - jeśli chcą kogoś przekonać do swojej płatnej oferty to powinni się bardziej postarać w tym darmowym. W końcu to on stanowi niejednokrotnie wizytówkę ich oferty. Myślę, że klient bardziej będzie przekonany wiedząc, że ma dobrze i będzie miał jeszcze lepiej niż że ma niezbyt dobrze i nie wiadomo, czy będzie miał gorzej, lepiej czy tak samo.

Edytowano przez KeeX (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zrezygnowałem z tego hostnigu kilka ip z których korzystaja maja w bazach spamu moze juz to zmienili ale jak jescze 2 miesiące temu to sprawdzałem nie było kolorowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darmowe próbki produktu muszą być podobnej jakości jak docelowy produkt, który chcesz sprzedać. Wyobraź sobie, że w sklepie hostessa częstuje ciebie starymi plasterkami kiełbasy, a gdy się krzywisz w grymasie niesmaku, ona mówi ,, to przecież darmowa próbka, proszę kupić kilogram, a zobaczy pan jaka jest smaczna". Nie ma znaczenia czy to kiełbasa czy hosting.

Jeżeli decydujesz się na darmowa ofertę, zadbaj o wysoką jakość albo w ogóle zrezygnuj z niej, jeśli nie chcesz, aby do twojej firmy przylgnęła łatka taniości i bylejakości. Działam w innej branży i sprawdziłem to na sobie. Lepiej uczyć się od innych niż na sobie. Pozdrawiam

Edytowano przez whomanista (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo poważny problem z hostinger.pl otóż prowadzę sklep internetowy i mam już kilka integracji, mój informatyk twierdzi, że na hostinger.pl nie można ustawić zadań cron na 3 godziny i 23 minuty tylko na pełne godziny. Można dostać szału proszę hostinger.pl aby ustawił zadania cron na 3 godziny i 23 minuty a update.php na 15 minut a oni mnie odsyłają do linku z ich toturialem. Mój kuzyn twierdzi, że u nich nie ma możliwości ustawienia godziny + minuty, tylko pełne godziny i tu jest "kwadratura koła" bo jak pełne godziny czyli np. zadania co 4 godziny to już update.php musi być 25 minut a podobno tego NIE DA SIĘ ZROBIĆ! Bo mają opcje 1 minuta, 5 min. 15 min. 30 min. I jak tu można mieć zdrowe nerwy?! Ktoś zna może rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pętla while + sleep + if - skrypt który jest uruchomiony przed danym czasem, sprawdza co 10 sekund czy aktualny czas jest większy niż czas w którym skrypt właściwy powinien się uruchomić, jeśli tak to uruchamia skrypt i przerywa pętle

Mam bardzo poważny problem z hostinger.pl otóż prowadzę sklep internetowy i mam już kilka integracji, mój informatyk twierdzi, że na hostinger.pl nie można ustawić zadań cron na 3 godziny i 23 minuty tylko na pełne godziny. Można dostać szału proszę hostinger.pl aby ustawił zadania cron na 3 godziny i 23 minuty a update.php na 15 minut a oni mnie odsyłają do linku z ich toturialem. Mój kuzyn twierdzi, że u nich nie ma możliwości ustawienia godziny + minuty, tylko pełne godziny i tu jest "kwadratura koła" bo jak pełne godziny czyli np. zadania co 4 godziny to już update.php musi być 25 minut a podobno tego NIE DA SIĘ ZROBIĆ! Bo mają opcje 1 minuta, 5 min. 15 min. 30 min. I jak tu można mieć zdrowe nerwy?! Ktoś zna może rozwiązanie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Mam bardzo poważny problem z hostinger.pl otóż prowadzę sklep internetowy i mam już kilka integracji, mój informatyk twierdzi, że na hostinger.pl nie można ustawić zadań cron na 3 godziny i 23 minuty tylko na pełne godziny. Można dostać szału proszę hostinger.pl aby ustawił zadania cron na 3 godziny i 23 minuty a update.php na 15 minut a oni mnie odsyłają do linku z ich toturialem. Mój kuzyn twierdzi, że u nich nie ma możliwości ustawienia godziny + minuty, tylko pełne godziny i tu jest "kwadratura koła" bo jak pełne godziny czyli np. zadania co 4 godziny to już update.php musi być 25 minut a podobno tego NIE DA SIĘ ZROBIĆ! Bo mają opcje 1 minuta, 5 min. 15 min. 30 min. I jak tu można mieć zdrowe nerwy?! Ktoś zna może rozwiązanie?

 

Rozwiązanie jest bardzo proste - zmienić hosting.

 

Tym bardziej jeśli prowadzisz sklep internetowy - dziwie się korzystasz z hostingera - nawet jeśli w płatnej wersji. Opinie widać jakie są :) A rzeczywista jakość usług jeszcze gorsza :)

 

Swoją droga jeśli chodzi o sklep monamo.pl - to ładuję się "pół dnia" - więc klient prędzej wyłączy przeglądarkę niż zobaczy pierwszy produkt na Twoim sklepie.

 

Jeśli chcesz prowadzić sklep Internetowy i na starcie oszczędzasz już na hostingu to sukcesu na pewno nie odniesiesz....przykro mi.

 

 

Pętla while + sleep + if - skrypt który jest uruchomiony przed danym czasem, sprawdza co 10 sekund czy aktualny czas jest większy niż czas w którym skrypt właściwy powinien się uruchomić, jeśli tak to uruchamia skrypt i przerywa pętle

 

Pytanie tylko po co pisać/modyfikować tak skrypt skoro właśnie do takich zadań jest cron ?

 

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Rozwiązanie jest bardzo proste - zmienić hosting.

 

Tym bardziej jeśli prowadzisz sklep internetowy - dziwie się korzystasz z hostingera - nawet jeśli w płatnej wersji. Opinie widać jakie są :) A rzeczywista jakość usług jeszcze gorsza :)

 

 

 

Pytanie tylko po co pisać/modyfikować tak skrypt skoro właśnie do takich zadań jest cron ?

 

 

Bo hosting nie zapewnia dokładnego ustawienia czasu dla crona ? ;), jak OP nie chce zmieniać hostingu a szuka rozwiązania to mu je podałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Tylko po co rozwiązywać problem na okrągło ? Tym bardziej ,że przy każdej sytuacji gdzie można wykorzystać crona trzeba angażować programistę / przerabiać skrypt. Trochę chyba mija się to z celem.

 

Bardziej opłacalne jest zmienienie hostingu (stówa na rok) aniżeli zatrudnienie programisty (stówa za godzinę)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×