Skocz do zawartości

Polecane posty

Witaj!

Denerwują Cię aktualne sieci rozmów typu Gadu-Gadu? Masz dość ciągłych reklam i spowolnionego komputera przez zajmujący kilkaset megabajtów pamięci komunikator? Chcesz wyrwać się od tego i znaleźć naprawdę dobrą alternatywę? Przeczytaj ten artykuł a dowiesz się co to znaczy prawdziwa komunikacja internetowa!

Jestem założycielem serwisu https://jabbi.pl, oferujemy usługę wymiany wiadomości między ludźmi w Internecie, krótko mówiąc komunikację internetową. Niech to zdanie was nie przeraża, ogólne działanie jest podobne do Gadu-Gadu z którego zapewne korzystasz. Tak samo mamy komunikator (z tym wyjątkiem, że jest ich cała gama), protokół na którym opiera się wymiana wiadomości, serwery, panel www (web klienta) i stronę. Tylko że my, jako jedyna słuszna alternatywa dla obecnych większych sieci wykorzystujemy ogólnoświatowy protokół Jabber/XMPP z którego korzysta na całym świecie kilkadziesiąt milionów osób.

Kim więc jesteśmy? Jesteśmy jednym operatorem pomiędzy tysiącami a nawet milionami tego typu serwerów na świecie, ponieważ Jabber umożliwia stworzenie zdecentralizowanej sieci serwerów co oznacza że każdy może stworzyć swój własny serwer i inni mogą za jego pomocą prowadzić rozmowy. Po co więc korzystać z takich rozwiązań skoro można stworzyć własnę? A no z tego względu że stworzenie własnej infrastruktury serwerowej, opracowanie i skonfigurowanie całego oprogramowania a także stworzenie tak zwanego frontendu dla użytkowników, wymaga sporej ilości wiedzy i czasu. A my oferujemy to wszystko za darmo! Wspieramy protokoły zabezpieczające i szyfrujące takie jak 'SSL/TLS, OTR, PGP' umożliwiające bezpieczne prowadzenie rozmowy i pewność że nikt niepowołany nie wpadnie w ich posiadanie. Dajemy Wam do dyspozycji również całą masę transportów (bramek) umożliwiających łączenie się z sieciami z których korzystacie, nie martwcie się - nie stracicie kontaktu ze znajomymi!

Jesteście pod wrażeniem możliwości które wymieniłem wyżej? To jeszcze nie koniec... Nasza nowoczesna strona zawiera wszystkie potrzebne dla was informację, artykuły które zapoznają was z działaniem naszej sieci, a także FAQ które pomogą wam w niejasnych dla was sytuacjach. Nie zapomnijcie również skorzystać ze wspomnianego web klienta dzięki któremu będziecie mogli prowadzić rozmowy bezpośrednio ze strony, również na urządzeniach mobilnych. Nigdy nie stracicie możliwości rozmowy z innymi. Dostępne są również komunikatory na systemy Android, BlackBerry, iOS i Jave.

Wypróbuj możliwości Jabbiego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coraz mniej osób korzysta z niezależnych komunikatorów, ludziska przechodzą na komunikację przez Fejsa..
Osobiście korzystam z Pidgina jako klienta GG i FB, nie mogę narzekać na reklamy czy zamulanie sprzętu ;)

W każdym bądź razie - życzę, by wiodło się Wam jak najlepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o wymianę komunikatora, tak jak ty to zrobiłeś. Bo to jest jak leczenie skutków. Żeby kompletnie wyleczyć chorobę, trzeba byłoby trafić do jej źródła. A ja właśnie wziąłem sobie za cel, wedle własnych możliwości promowanie Jabbera i zachęcanie ludzi do korzystania z niego. Same usługi typu GG i FB to są DODATKI, bo bądźmy szczerzy - nikt nie przestanie korzystać całkowicie z GG ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zgłoszenie :) Na dniach postaramy się to naprawić. W IE, Chrome, Firefox ten problem nie występuje.

 

Dodaje do Roadmap.



Projekt jest z założenia darmowy, może w przyszłości opracujemy jakieś nie ingerujące w życie użytkowników systemy zarabiania. Na razie - brak pomysłów :) Jeżeli ktoś byłby chętny do współpracy, reklamowania - zapraszam. Dodatkowo jeżeli ktoś byłby zainteresowany - oferujemy możliwość podpięcia własnej domeny do naszych serwerów, dajemy również w takim przypadku administratora owej domeny i możliwość korzystania z naszych usług.

 

W tych sprawach proszę pisać bezpośrednio na biuro.

Edytowano przez Biszkopcik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was małe pytanie, chciałbym trochę rozreklamować Jabbiego i powiedzcie czy znacie jakieś fora, najlepiej jakieś wielotematyczne ale także jakieś stricte dla komunikatorów. Na których mógłbym napisać ładny temacik w odpowiednim dziale, tak żeby nikomu nie przeszkadzało :)

 

Z góry dzięki!

 

P.S. Albo może byłby ktoś chętny do współpracy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Macie jakąś restrykcję per IP? Założyłem jedno konto, ale chciałem drugie i wyskakuje błąd serwera (na górze na czerwono) :)

 

Edit:

Poradziłem sobie - zabezpieczenia w ciasteczkach :)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kamikadze

 

To nie przez ciasteczka, w naszym głównym serwerze Jabbera jest zabezpieczenie które umożliwia dopuszczenie tylko jednej rejestracji konta w ciągu 5 minut z jednego adresu IP. Ot takie utrudnienie dla botów :)

 

@TeamPlay

Jest to zakupiony szablon premium za kilkadziesiąt dolców i przerobiony przeze mnie. Pomijając ten fakt, to całą resztę robiłem sam.

 

Dzięki za odpowiedzi, ciesze się że Wam się podoba. To z pewnością pomaga :) Projekt jest całkowicie darmowy, sam go robię - dość dużo czasu to pożera ale warto w szczególności po to żeby potem poczytać takie komentarze i zobaczyć jak dużo osób po prostu ufa temu :)

 

Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczytać takie komentarze i zobaczyć jak dużo osób po prostu ufa temu :)

 

Zapisujesz wszystkie przesyłane wiadomości? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Aby w dalszym ciągu utrzymywać najwyższy poziom naszych usług a także zapewniać dogodną funkcjonalność, jesteśmy zmuszeni do poszukiwań programisty PHP (również c,lua,java). Jako iż Jabbi jest projektem w pełni darmowym, nie owijając w bawełnę szukamy kogoś kto ma trochę wolnego czasu i chciałby aktywnie uczestniczyć w tym projekcie i stać się członkiem ekipy. Po prostu chcielibyśmy zebrać ludzi którzy mają również tak jak my zamiłowanie do tego co robią i chcieliby nam w tym pomóc.

 

Jeżeli jesteś chętny do współpracy, skontaktuj się z nami na adres e-mail: biuro@jabbi.pl. Z pewnością odpiszemy!

 

Pozdrawiam

Patryk Piotrowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Strona bardzo ładna, ma to coś w sobie. Zwłaszcza top przypadł mi do gustu (ta postać wraz z ptaszkami) :)

Jeżeli chodzi to funkcjonalności jak i całości jako Jabbi nie testowałem więc nie ocenię.

 

Pozdrawiam, oby tak dalej i więcej takich projektów na WHT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A możecie mi na PW jakiś banner albo logotyp (wszystko jedno) wysłać do umieszczenia na stronce? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mamy przygotowane trzy logotypy naszego serwisu, oto one:

 

https://jabbi.pl/logo1-jabbi.png

https://jabbi.pl/logo2-jabbi.png

https://jabbi.pl/logo3-jabbi.png

 

Dziękujemy za chęci w reklamowaniu i współpracy!

Edytowano przez Biszkopcik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Obecne najlepsze spośród tych trzech, ale ten ludzik jest spoko, może tego ludzika jakoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mi tam 2 się podoba, ale dobra bo OT robimy chłopaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady kamikadze, to jest piaskownica ;D OT to podstawa ;D

 

Te loga były robione specjalnie pod jakieś rzeczy, trzeci na pierwszą stronę jabbiego (wyglądała całkowicie inaczej), pierwszy pod web klienta a drugi pod strone. Tak żeby wszystko pasowało. Co do jabbokoptera (bo tak skromnie nazwałem tą żabe w slajderze) nie sadze żeby dało radę go jakoś wpakować w logo. Może w baner... Jakby ktoś miał jakiś pomysł to jestem otwarty na propozycję, jak zbiorę parę ciekawych to wrzuce je w dział Pomoc z odpowiednim artykułem Bannery albo coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się bardzo wasza strona - niby kolorowa i taka nowoczesna, ale z drugiej strony nie jest przesadzona - stonowane "animację" (rozjazd niebieskiego tła na głównej i pokazanie się "jabbikoptera"), ale po takim ładnym zaprezentowaniu się głównej strony spodziewałem się jakiegoś ładnego, skromnego, animowanego przejścia między stronami - a tu ni ma :P myślę że warto by było się tym zainteresować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Krzysiu czasem takie wodotryski mogą być zbyt... Przesadzone jak to ująłeś :)

 

Ja bym nie ruszał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a no problem mam kurde od samego początku nie mogę się zarejestrować.

Działanie Jappix zostało przerwane przez problem sieciowy, błąd programu bądź złe dane logowania (sprawdź, czy podałeś prawidłowe dane dostępowe). Za usterkę przepraszamy.

Lub

Błąd » Usługa niedostępna

 

Edytowano przez RafoX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Rafox

 

Rejestracja przebiegła pomyślnie! Oto Twój adres XMPP:test@jabbi.pl - Login

 

Zgodnie z tym co pisze w FAQ dział 'Najczęściej zadawane pytania' -> Problem z rejestracją konta, możesz zarejestrować tylko jedno konto w odstępie kilku minut. Stąd pewnie ten błąd. Być może twój nick został już również zarejestrowany. W każdym razie nie odnotowałem problemów z usługami.

 

P.S. Jeżeli próbowałeś zalogować się na swoje konto błędnie 5 razy, system mógł zablokować twój adres IP na godzinę.

 

To twój adres?

 

error Exceeded login count for 83.31.42.**, closing connection

Edytowano przez Biszkopcik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×