Skocz do zawartości
xvak380

VPS pod forum IPB

Polecane posty

Witam,

 

Szukam VPS'a pod moje forum - rzeznia.eu. Dotychczas trzymałem je w ViPower (dedyk Root HP_1), jednak chce odseparować php i mysql od serwerów, które trzymam na dedyku.

 

Testowo dziś skorzystałem z https://www.tiktalik.com/ (1GB RAM / 10GB HDD / 2 rdzenie / 1600 MHz) co wydaje mi się trochę mało. Zresztą można zobaczyć jak aktualnie forum działa.

 

Jeśli chodzi o konfigurację VPS to będę korzystał z: nginx+php5-fpm+memcached+apc. Oprócz tego na serwerze będzie działał mysql-server i pozostałe usługi (proftpd, postfix, munin).

 

Czego oczekuję?

minimum: 1GB RAM, 20GB HDD, 2 rdzenie

dobrze by było: 2GB RAM, 50GB HDD, min. 2 rdzenie

 

Lokalizacja nie koniecznie musi być polska, ale im bliżej tym lepiej.

Mile widziana możliwość przetestowania VPS'a (nawet odpłatnie, najlepiej min. 2 dni).

 

Budżet: 50-100 zł / mc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

Nie wiem czy obecnie dalej masz forum na tiktalik.com bo dns ma przez cloudflare, ciężko coś powiedzieć na temat jak to działa ale wydaje mi się że ten VPS to trochę mały ze względu na spora ilość użytkowników. Units 2 powinien sobie poradzić lecz jest odrobinę droższy. Wydaje mi się lecz może się mylę jak każda firma ma raczej elastyczne podejście do klienta i to czego szukasz otrzymasz właśnie od tiktalik. Kwestia tylko zapytania. Zobacz również ofertę biznes-host.pl VPS# 3 w kwocie 78 brutto, masz 2 x 2Ghz i 50Gb dysk. Wprawdzie jest tam gwarantowany tylko 1Gb ramu ale przetestować nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy obecnie dalej masz forum na tiktalik.com bo dns ma przez cloudflare

Jeżeli widzisz forum "otwarte" to jest na tiktalik.com.

Aktualnie działa na unit 1, ale jeszcze sprawdzę na unit 2 jak będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za drobną opłatą mogę udostępnić miejsce na hostingu www. Jeśli nie dysponuje Pan odpowiednimi środkami finansowymi, jestem w stanie pójść na alternatywne źródło dochodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×