Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Groszeq

Jakie konto bankowe?

Polecane posty

Witam,

 

Poszukuję nowego konta bankowego. Aktualnie WBK nie spełnia moich oczekiwań (pobierają aż 5 zł miesięcznie za kartę co daje 60 zł na rok). Każde konto ma swoje plusy i minusy. W jednym banku prowadzenie konta jest za darmo, w drugim prowadzenie jest darmowe, ale pobierają pieniążki za kartę. Wiem, że tutaj wiele osób posiada, bądź posiadało konta w różnych bankach więc jakieś porównanie mają. Konto oczywiście osobiste, nie zależy mi na jakimś wysokim oprocentowaniu. Potrzebuję konta, z którego będę wykonywał dość szybkie przelewy internetowe, miał dostęp do bankomatów w moim mieście.

 

Fajnie by było jak od razu by była informacja w jaki sposób wykonuje się przelew:

- WBK otrzymuję smsa z kodem, który muszę wpisać żeby wykonać przelew

- iPKO jest zdrapka z kodami i przy przelewie zdrapuję sobie dany kod i wpisuję

Jak to wygląda w przypadku jakiegoś przez Was polecanego konta?

 

Proszę tylko nie pisać tutaj o czerwonych prowadzących dany bank. Trzeba wybrać mniejsze zło, przecież nie będę trzymał pieniędzy w domu i robił przelewów "na mieście".

 

Edit: Przeglądając teraz kilka ofert banków najbardziej przypasował mi Alior Sync. Ma ktoś konto w Aliorze i może coś więcej napisać o tym banku?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za informacje.

Edytowano przez Groszeq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz stałych dochodów, i mieszkasz w małej miejscowości to alior sync będzie najlepszy.

Ciężko Ci doradzić bo podałeś mało szczegółów, w bankach nie ma nic za darmo ważne jest czy masz dochody stałe jeśli tak to w jakiej wysokości, ile wykonujesz transakcji kartą płatniczą w miesiącu (w sklepach/przez internet oraz na jakie kwoty). W jakiej miejscowości mieszkasz, duża mała itd. Każdy bank ma jakieś haczyki lub opłaty uzależnione od wielu czynników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Inteligo. Karta 5zł miesięcznie chyba że robisz transakcje o łącznej wartości 100zł miesięcznie. Wtedy karta jest darmowa. Sprawdź jeszcze PKO BP konto dla młodzieży z tego co się orientuje ono jest całkowicie darmowe.

 

Wysłane z mojego ST25i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba wybiorę Alior Sync. Z tego co widzę nie ma opłat nawet za kartę. Zmienić chcę WBK z tego powodu, iż 60 zł rocznie za samą kartę to nie jest mało, a w PKO BP jest to tylko 30 zł rocznie. Co do przelewów to różnie z tym bywa i może się zdarzyć, że w danym miesiącu nie wydam nic z pieniędzy, które mam na koncie. Któregoś dnia pojadę do Alior i założę konto fajnie by było jak ktoś kto ma konto Alior Sync napisał mi co nieco o interfejsie alior sync, czy występują czasami jakieś problemy z transakcjami, przelewami oraz jak wygląda wykonywanie przelewu (jakaś zdrapka z kodami, kod na sms czy inne zabezpieczenie?).

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze konto godne polecenia w bzwbk co nie dawno wprowadzili. Z tego co się orientuję to prowadzenie tego konta i karta do niego jest za darmo, ale musisz to sprawdzić, bo nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inteligo i nie narzekam. Tu masz opisane wszystkie opłaty

http://inteligo.pl/przydatne-informacje/oplaty-prowizje-i-oprocentowanie/#karty_indywidualni

Tu dla konta prywatnego

http://inteligo.pl/menu/konto/konta_inteligo/konto_indywidualne/

A tutaj chyba jest nowa tabela z opłatami na prywatnego

http://inteligo.pl/pliki/toip/toip_p11052012_od_03.09.2012.pdf

Przy saldzie powyżej 100zł nie płacisz nic za prowadzenie konta. Za kartę płaci się 0.99 miesięcznie.

Jak się zdecydujesz fajnie by było jakbyś zarejestrował się z mojego linku ref.

http://https://program-pkobp.pl/anuncio/linki/742

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć "dostęp" do placówki banku to polecam Credit Agricole. Jeżeli nie wykonasz w trakcje miesiąca transakcji do 100zl to płacisz za kartę 1zł bądź 2 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja używam Inteligo. Karta 5zł miesięcznie chyba że robisz transakcje o łącznej wartości 100zł miesięcznie. Wtedy karta jest darmowa. Sprawdź jeszcze PKO BP konto dla młodzieży z tego co się orientuje ono jest całkowicie darmowe.

 

Wysłane z mojego ST25i

 

Nie nie jest darmowe :)

 

Także mam inteligo i jest ok. Zero problemów. Na początku korzystałem z kart kodów do potwierdzenia przelewów, ale później jak wprowadzili dodatki to przeniosłem się na potwierdzenie SMS.

 

Dodatkowo przez chyba pierwsze 3 miesiące masz za darmo powiadomienia SMS o przelewach wychodzących / przychodzących. Później trzeba płacić lub wyłączyć usługę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem konto w Alior Sync - ich GUI było dla mnie niezbyt przyjazne w użytkowaniu. Mam dodatkowo w Alior Banku i opłatę jaką ponoszę to 5 zł za kartę, ale za to mogę wypłacać w każdym bankomacie bez prowizji, co jest dla mnie dość ważne. Podczas korzystania z Sync mogę zapisać im na duży plus te kilka przelewów natychmiastowym w miesiącu za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Posiadam konto w Alior Sync i jestem bardzo zadowolony. Interjefs jak dla mnie bardzo przyjazny, czytelny i nowozcesny, nie jakieś tabelki z lat 90 ubiegłego wieku. Brak opłat, kilka przelewów błyskawicznych w miesiącu, możliwość zmiany limitów które obowiązują "od zaraz", potwierdzenie dokonywania operacji przychodzi SMS z kodem jednorazowym. Przelewy dochodzą bardzo szybko, nie spotkałem się jeszcze z problemem w działaniu całości. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Do założenia konta w Alior Syncu wystarczy przelew z innego banku. Nie ma potrzeby, a wręcz możliwości zrobienia tego w placówce, których AS po prostu nie ma. Wszystko ładnie opisane na stronie banku, wystarczy zajrzeć.

 

Odnośnie przelewów, czy działania samego serwisu, nie miałem z tym jak dotąd żadnych problemów.

 

 

Widziałem opcję założenia konta poprzez online (przelew z innego banku). Kartę otrzymam pocztą tak? A jak wygląda sprawa z dokumentami czy moim podpisem? Co do Alior Sync to przecież jest częścią Alior Banku więc nie ma możliwości założenia konta w oddziale Alioru? Wolę mieć wszystkie dokumenty od razu, podpisane. W takich sprawach nie ufam za bardzo takim "innowacjom" w sprawach konta bankowego. Co prawda mam konto w WBK i mogę zrobić to tak jak proponujesz, ale jak to dokładnie wygląda w sprawie papierów. Z maila drukować nie mam zamiaru o ile otrzymam jakieś załączniki bo nie mam możliwości, a wyjdzie na jedno czy wydrukuję na mieście, czy założę konto w ich placówce (powinno się dać skoro AS jest częścią Alioru). Z konta w WBK będę chciał zrezygnować zaraz po założeniu konta w innym banku więc jak to ma się do założenia konta w AS za pomocą przelewu z WBK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem niedawno Alior Sync, podajesz swoje dane, numer telefonu itp. numer konta w innym banku. Wykonujesz przelew na numer konta, który ci wyskoczy. Czekasz na zwrotny przelew z numerem użytkownika, wtedy logujesz się na sync.pl wprowadzasz numer użytkownika, wpisujesz hasło, wybierasz obrazek i możesz już korzystać z konta. Na start masz 10 przelewów błyskawicznych.

Niczego nie podpisujesz, karta przychodzi pocztą po 3-4 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu możesz zlikwidować konto w WBK po założeniu w Sync'u. Wystarczy, że przelejesz 1 grosz, który później znajduje się na rachunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadający konta w AS, możecie mi powiedzieć jak wygląda sytuacja w przypadkach:

1. Czy podczas nadawania zwykłego przelewu (elixir) transakcja idzie w kolejkę, którą można podglądnąć i anulować zanim dojdzie do rozpoczęcia sesji ? Czy potwierdzenie kodem sms zabiera forsę z konta i udaje że przelew wyszedł jak to np. w wbk (nie wiem czy i nie bzwbk) ?

 

2. Czy do konta w AS można wybrać klasyczną kartę płatniczą (debetową?) bez żadnego rfida - pasa/wave'a i innych pieprzonych technologii łajfaj ?

 

3. Jaki jest koszt przelewu błyskawicznego w AS po wyczerpaniu puli ? Więcej niż 5pln ?

 

4. Zaciągnięcia małego kredytu rzędu powiedzmy 1-5k. Czy wniosek można złożyć online i oczekiwać że do 24h zostanie rozpatrzony, czy trzeba biegać do placówki ?

 

5. jeśli ktokolwiek dokonywał przelewu zagranicznego (€/$) mógłby podać faktyczny koszt zlecenia takiego przlewu w AS ?

 

Pytania dość istotne, bo jak jeszcze jedną witrynę banku będę musiał prześledzić w poszukiwaniu odpowiedzi, to mnie krew zaleje w tempie uderzenia pioruna :\

 

 

Odnośnie tematu, mBank kasuje 2pln za kartę miesięcznie +5pln za wypłatę z bankomatu innego niż euronet, 5pln miech za kartę z wypłatami ze wszystkich; Natomiast właśnie przez kolejne (3?4?) zmiany cennika (transakcje za 2 stówy = bez opłaty za kartę; niespełnienie wymogu = 7pln za kartę) w tym roku czas wysiadać z tej łajby z bon voyage na ustach.

Jeszcze kwartał i nie wiem czy za zalogowanie do serwisu online nie będą kasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do osób siedzących na czacie z tymi pytaniami. Trafiłem na ... ( zostawie to dla siebie ;p )

 

1) Jeśli przelew zostanie wykonany, to zostaje on natychmiast księgowany na moim koncie. Zaksięgowanej transakcji nie da się anulować. - Tak zrozumiałem z tego co mi ta kobieta napisała.

Mam konto w syncu i nic nie wiem o tym żeby były pobierane jakieś pieniądze za smsy, a na pewno bym zauważył, więc jest to usługa bezpłatna.

 

2) Pani z czatu napisała mi:

Na chwilę obecną nie ma możliwości wybrania takiej karty, gdyż wszystki karty sa z PayPassem. Obecnie Bank pracuje nad mozliwością wyzerowania takich transakcji.

 

3) Masz 10 darmowych w miesiącu, potem płacisz 5 pln za przelew natychmiastowy

 

4) Pani z czatu powiedziała:

Nasz Bank nie posiada oddziałów czy placówek. Jeżeli chodzi o pożyczkę mogę Panu przeprowadzić wstępną symulację a później doradzić Panu czy lepsza dla Pana była by pożyczka czy też limit odnawilany w koncie.

Zatem zapytałem o ten limit odnawialny

Jest oferta dotycząca dodatkowych środków w Pana koncie oferowanych przez Bank. Na początku ustala Pan limit takich środków. Limit ten wynosi od 500 zł - 100 000zł. Oprocentowanie obecnie wynosi tylko 10,64% w skali roku. Roczna oplata za przyznanie takiego limitu tu 0,5% min. 25zł od przyznanego limitu.
Posiadając taki limit może Pan zejsć poniżej salda dostępnego i wówczas skorzystać z określonego limitu, który Pan wybrał. Nie da się go oczywiscie przekroczyć, przez to może się Pan czuć bezpiecznie posiadając taki limit.

 

5) Zadając pytanie odnośnie kosztu przelewu zagraniczne, oczywiście nie otrzymałem odpowiedzi wprost.

Przelew europejski może być darmowy należy spełnić kilka warunków aby za taki przelew nic nie zapłacić:
- przelew tylko w EUR - koszty SHA (koszty współdzielone między odbiorcą a nadawcą) - przelew realizowany tylko poprzez platformę internetową - przelew realizowany w trybie zwykłym ( dodatkowo jeżeli klient wybierze tryb pilny, przelew również zostanie wykonany jako europejski z taką samą opłatą). - możliwość realizacji do krajów Unii Europejskiej oraz Islandii, Lichtensteinu, Szwajcarii i Norwegii i wskazanych terytoriów zależnych państw UE

Dokładnego kosztu się nie dowiedziałem. Wyświetli Ci się koszt, jak wypełnisz wszystkie okienka przy dokonywaniu takiego przelewu.

 

Od siebie mogę dodać, że czasami zdarza się, że nie działają przelewy natychmiastowe. Za tą usługę odpowiada bluecash, wtedy wystarczy do nich zadzwonić i miły konsultant powie że np. mają awarię lub że mają postoje 15 minutowe i trzeba spróbować za 15 minut. Sam panel (moim zdaniem) jest przejrzysty. Posiada sporo funkcji. Zamiast logowania cyferkami możesz ustawić sobie alias. Zamiast wpisywać hasło, możesz ustawić sobie kod w postaci "połącz kółka" znane z blokady ekranu w androidzie.

Do tego bezpłatne bankomaty w całej polsce i brak prowizji za posiadanie karty. W mbanku jak zakładałem konto, także wszystko było bezpłatne. Ciekawe jak długo w syncu będzie brak opłat. Aktualnie dają już znać że będzie coraz gorzej - kolejna zmiana warunków otrzymania cashback, jednak warto korzystać póki jest.

Mimo wszystko konto osobiste w aliorsyncu polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Jutro założę sobie konto w AS i czas wypowiedzieć umowę WBK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Z tym limitem odnawialnym to jak wychodzi w sumie a nie w procentach, w przypadku gdy mam np limit 1000 PLN i mam wypłacone 500 przez okres 2 miesięcy ? Mógłby ktoś objaśnić jak to wyliczać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pawel_15 wydaje mi się że wtedy zapłacisz około 8.90 za ten debecik + te roczne minimum 25zł

Jest 10,64% w skali roku. Czyli trzeba to podzielić na 12 miesięcy.

Jeśli piszę bzdury to niech mnie ktoś poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Inteligo. Karta 5zł miesięcznie chyba że robisz transakcje o łącznej wartości 100zł miesięcznie. Wtedy karta jest darmowa. Sprawdź jeszcze PKO BP konto dla młodzieży z tego co się orientuje ono jest całkowicie darmowe.

 

Wysłane z mojego ST25i

No ja mam 4zł za kartę nie wiem jak Ty. Opłat za konto nie ma, wybrałem PKO (właściwie Inteligo) bo ma dużo bankomatów, właściwie wszędzie są. Można sobie wybrać autoryzacje SMS lub kartę kodów. Mają też dobrą obsługę telefoniczną,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam konto w mbanku - izzy konto - nie płacę za nic. Standardowo włączone jest jakieś ubezpieczenie które zjada 2zł miesięcznie ale można je wyłączyć. Przelewy potwierdza się hasłami smsowymi, karta za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Założyłem konto w Alior Syncu, czekam aż przelew do nich wpłynie, założą mi konto i przyślą kartę. We wtorek składam wypowiedzenie BZWBK bo to co oferują to śmiech na sali do tego często przelewy szły ponad 24h do 3 dni nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odświeżę trochę temat, szukam konta banowego gdzię nie będzie opłat za konto i kartę i dobrze by było żeby wypłąty w bankomacie też były za free. myślałem nad Alior Sync <- ma ktoś tam konto ? jakieś opinie a może coś innego ktoś poleci ?

 

ważne aby sesje były też w miarę przyzwoitych porach i żeby bank nie przetrzymywał pieniędzy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w aliorsyncu od ponad miesiąca i jak na razie nie mogę o nich powiedzieć złego słowa. Ostatnio dali mi 2zł z kawałkiem za transakcje internetowe, a była zrobiona tylko jedna ;) Darmowe przelewy błyskawiczne pełnią swoją role, na chwile obecną nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w aliorsyncu od ponad miesiąca i jak na razie nie mogę o nich powiedzieć złego słowa. Ostatnio dali mi 2zł z kawałkiem za transakcje internetowe, a była zrobiona tylko jedna ;) Darmowe przelewy błyskawiczne pełnią swoją role, na chwile obecną nie narzekam

 

 

dzięki bardzo za odpowiedź, z tego co przeglądam to wypada najlepiej ich oferta. a jak z sesjami przychodzi wszystko na czas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×