Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lou.

Oferta VPS - OVH.pl

Polecane posty

Co z tego, że będę mieć obok maniaka gier?

Mam 2 rdzenie, 2GB RAM, do 100Mbps (współdzielone) to znaczy, że mam - nie obchodzi mnie, że maniak gier ma obok mnie swój jeden rdzeń, swoje 1024MB pamięci..

Wirtualizacja z gwarantowanymi zasobami to naprawdę dobra, przyszłościowa sprawa.

 

Gorzej gdy ów maniak (lub kilku) będzie sobie zapychać to współdzielone łącze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Archi - kupując najmniejszego dedyka za 50zl/miesiąc dostajesz (licze że ci się uda i dostaniesz o wiele lepszy niż ten co w ofercie) N2800

 

http://www.cpubenchmark.net/cpu_lookup.php?cpu=Intel+Atom+N2800+%40+1.86GHz

 

Biorąc na naszym przykładzie: za 47 zł ( 62 dla kvm) bez żadnych zniżek otrzymujesz pełny rdzeń i7:

 

http://www.cpubenchmark.net/cpu_lookup.php?cpu=Intel+Core+i7-3770+%40+3.40GHz

 

Sam mam takiego kimsufa , porównywałem go sobie wydajnościowo z VPS-em i kimsuf został daleko w tyle.

Jedyne do czego jest on dobry to do przechowywania backupów, chociaż ze względu na jeden dysk też trzeba być ostrożnym ;)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marku, to ja miałem pecha z przed chwilą zamówionym Kimsufi:

procesor(y) wykryty(e): Intel® Celeron® CPU 220 @ 1.20GHz

 

Poza tym nie ryzykowałbym mówić, że Twój VPS jest wydajniejszy od Kimsufi - zaraz się zlecą antywirtualiści i powiedzą, że ten jeden rdzeń i7 ktoś może Ci zająć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wy rozumiecie słowo GWARANTOWANY?....

 

 

A nie jest przypadkiem tak, że nadmierny overseling można stosować nie tylko na openvz ale także na xen i kvm?. Co do vmare to nie wiem ale pewnie też się da. Także "gwarantowane" zasoby to tylko slogan jak dla mnie. Oczywiście nie twierdzę, że tak jest w każdej firmie.

 

Wracając do tematu - testował już ktoś vpsa z nowej oferty?

Edytowano przez mynod3 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można, wszystko można..
Można również spiąć powiedzmy 10 maszyn w klaster (8 fizycznych rdzeni i 64GB RAM każda) i postawić na nich 72 wirtualki po jednym rdzeniu i 8GB pamięci każda.

 

Przy takiej konfiguracji też powiesz, że ujowy jest taki VPS?

Przy takiej konfiguracji, jak padnie Ci jedna maszyna - wirtualki z niej przechodzą na inną. Jesteś w stanie zachować uptime rzędu 99,99% ;)

Mało tego - takie rozwiązanie pozwala na płynną skalowalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to powiedz mi gdzie za 5 dych dostane vpsa z 500 gigowym dyskiem plus parametry podobne do najtanszego kimsufi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi, gdzie napisałem o cenie takiego VPS'a?

Upieracie się, że rozwiązania wirtualne powyżej 50zł (nie wiem kto i jak to wyliczył) się nie opłacają - nie zgadzam się z tym.

 

EDIT: Nie porównuj Kimsufi z zajechanym, cywilnym dyskiem i energooszczędnym prockiem do wirtualki postawionej na potężnych Xeon'ach ;)

 

Btw. nie zgodzę się też z Twoim podpisem - anonimowość w Internecie istnieje. Wystarczy zmienić MAC karty, podłączyć się pod jakiegokolwiek hotspota, dodatkowo podeprzeć się TOR'em i gwarantuję Ci, że zachowasz anonimowość.

Edytowano przez Avatat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi, gdzie napisałem o cenie takiego VPS'a?

Upieracie się, że rozwiązania wirtualne powyżej 50zł (nie wiem kto i jak to wyliczył) się nie opłacają - nie zgadzam się z tym.

 

EDIT: Nie porównuj Kimsufi z zajechanym, cywilnym dyskiem i energooszczędnym prockiem do wirtualki postawionej na potężnych Xeon'ach ;)

 

Btw. nie zgodzę się też z Twoim podpisem - anonimowość w Internecie istnieje. Wystarczy zmienić MAC karty, podłączyć się pod jakiegokolwiek hotspota, dodatkowo podeprzeć się TOR'em i gwarantuję Ci, że zachowasz anonimowość.

 

 

A ja się z Tobą nie zgodzę. Chyba nie miałeś dawno serwera w OVH. Nowiutkie dyski są montowane lub takie z nieduzym przebiegiem. Procesor jest energooszczędny. Jest to podane w ofercie, każdy może zdecydować czy mu to odpowiada.

 

Anonimowości nie ma. I co, pójdziesz do hotspota i złapie Cię kamera monitoringu jakiegoś? Niekoniecznie przy samym hotspocie, ale obok i co? Czynnik ludzki jest jeszcze który nie zapewnia anonimowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może się zmieniło coś od ostatniego czasu z Kimsufi..

 

Anonimowość jest :)
Podjeżdżasz VAN'em, kierowca wychodzi, Ty zostajesz i szybko uwijasz się z tym co chcesz, kierowca po 30 minutach wraca i odjeżdżacie.

 

Odchodzimy od tematu :rolleyes:

Edytowano przez Avatat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anonimowość jest :)

Podjeżdżasz VAN'em, kierowca wychodzi, Ty zostajesz i szybko uwijasz się z tym co chcesz, kierowca po 30 minutach wraca i odjeżdżacie.

 

Twoje założenie nie eliminuje jednego najbardziej zawodnego czynnika: kierowcy VANa - widok własnego dziecka z kolanem w imadle i każdy mięknie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, eliminuje - kierowca VAN'a był umówiony z kumplami w barze (i tylko po to tam pojechał). Nie mógł pić alko, więc po wypiciu litra Coli wyszedł z localu i wrócił spokojnie do domu.

 

Zagadnienie jest skomplikowane i można je szeroko opisać, ale nie w tym temacie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×