Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lou.

Oferta VPS - OVH.pl

Polecane posty

Fajna oprawa graficzna :D

Ceny są okej, chociaż w Mintshost taniej x). No i generalnie diametralnie inna cena serwerów, na +. Zastanawiam się jak u nich z tym "do XX ram"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Przecież w Mintshost masz openvz a tutaj masz jakąś chmurę, więc nie masz co porównywać...

 

do XX ram to masz jak wejdziesz w jakąś ofertę VPS masz tam pakiety: http://www.ovh.pl/vps/vps-low-latency.xml lub http://www.ovh.pl/vps/vps-classic.xml

 

Zapoznaj się z ofertą zanim napiszesz a nie spamujesz inną firmą w tym wątku...

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe. Najbardziej mi podoba się oferta VPS Cloud. 1 pakiet nie jest aż tak drogi. Nie chce tutaj porównywać OVH do jakieś małej firmy, która nie wiadomo czy posiada własne ulokowanie serwerów. Nie miejcie mi za złe, serwery w małej firmie jak najbardziej mogą być dobre ;)

Edytowano przez lou. (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie slaba oferta, myslalem ze ovh blysnie czyms, jakies zamieszanie zrobi czy cos a tu nic. Szczerze biorac vps za te 5 dych od nich zastanawial bym sie nad kimsufi. Zawsze to serwer dedykowany a tu wspoldzielony, no i parametry tez vps nie rozpieszczaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dlatego też od zawsze powtarzam, że VPS się opłaca do tych ~50 czy tam ~100 zł, a powyżej już nie powinno się brnąć dalej w VPS'a, a zainteresować nawet najtańszym dedykiem.

 

Spójrzmy prawdzie w oczy, za 5 dyszek można dostać 2 gb ramu, dysk 500 gb, łącze 100 mbit (nie gwarantowane, ale nigdy nie miałem problemu z osiągnięciem ~90 mbit) i procek Atom'a z 2 rdzeniami/4 wątkami taktowanymi na jakieś 1.86 GHZ, przynajmniej mi się fartnął na samym początku zabawy ;). Parametry mamy na wyłączność i nie musimy się obawiać że pan Maciek obok hostuje minecrafta ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dlatego też od zawsze powtarzam, że VPS się opłaca do tych ~50 czy tam ~100 zł, a powyżej już nie powinno się brnąć dalej w VPS'a, a zainteresować nawet najtańszym dedykiem.

 

Tia... lepszy zdezelowany atom niż konkretne procesory... gratuluje podejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro sądzisz, że lepszy 1% i7 niż 100% atoma to również gratuluję podejścia ;).

Buehehehe tego sie czytać nie da. 1% rozumiem że sobie wziąłeś od tak żeby nie było ... chłopie chyba fora pomyliłeś, takie farmazony wciskaj gdzie indziej.

Przecież wszystko jest zależne, no ale skoro masz takie doświadczenia że ci 1% przydzielają to sie nie dziwie.

Tak btw, ośmieszasz się swoimi 'teoriami' co 2gi post, więc może zastanów się 2 razy co napiszesz.

Edytowano przez tym (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale ja wolałbym mieć wirtualkę z gwarantowanym RAM i CPU, która stoi sobie na klastrze, niż pojedynczego dedyka, w którym jak coś padnie to trzeba go wyłączać i się babrać..

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytańko. Opłaca się aktualnie stawiać serwery do counter-strike 1.6 na serwerach OVH ? (chodzi o to by ping nie był wysoki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mniej więcej o 15ms większy jest niż do dobrych krajowych lokalizacji. Niestety "progejmerzy" i "dzieci neo" będą ci płakać "omfg, ping 45ms, nie da się grać!"
Moim zdaniem - tylko dla znajomych - jeśli chcesz "zabłysnąć" na tle innych sieci to tylko w Polsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się aktualnie stawiać serwery do counter-strike 1.6 na serwerach OVH ? (chodzi o to by ping nie był wysoki)

Serwery CS w OVH to jedno wielkie nieporozumienie. Nie nadaje się nawet na takie modyfikacje jak ZombieMod gdzie ping ważny aż tak nie jest... lagoza lagoza lagoza, średni ping dla Polaków często przekracza 80ms. Z looking glass'a atmana do ping.ovh.net jest minimum 30ms (zależy jeszcze które DC ovh) a co dopiero z polskich łącz klienckich.

 

mniej więcej o 15ms większy jest niż do dobrych krajowych lokalizacji. Niestety "progejmerzy" i "dzieci neo" będą ci płakać "omfg, ping 45ms, nie da się grać!"

Moim zdaniem - tylko dla znajomych - jeśli chcesz "zabłysnąć" na tle innych sieci to tylko w Polsce...

Masz jakieś doświadczenie czy gadasz bez sensu bo Ci się tak wydaje?

Edytowano przez xorg (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam neostrade i nigdy ping nie przekraczał mi do ovh 45 - 50ms. do serwerów w Polsce mam normalnie 20-25ms. Grałem na takich serwerach i na takich i powiem ci, że na tych drugich płaczków tego typu było sporo, mimo że jakość rozgrywki nie odbiegała od tego co widziałem w kraju. "Bo oni mają super szybki internet 100mb/s i wszędzie dobry ping a tu nie i przez to kiepsko grają". do 50ms ping na prawdę jest nie wyczuwalny. tak powyżej 60, 70 zaczyna się sieczka. Niżej nigdy nie zauważyłem... Ale myślę, że sporo zależy nie tyle od samego pingu co od jego stabilności... lepiej mieć równe 45 czy tam 50ms cały czas niż skaczące i albo gubiące pakiety 20-50ms....

średni ping dla Polaków często przekracza 80ms
Szczerze? zastanawiam się czasem co niektórzy robią że mają taki ping... To trzeba robić umyślnie.. serio. Jeśli nic się w tle nie pobiera to nie widzę możliwości żeby mieć taki ping... chyba że się gra na internecie mobilnym... Ale kto jest taki zdesperowany?
utorrenta który chodzi w tle nigdy praktycznie nie wyłączam. mam zawalony cały upload (1mb/s) i ping z 20ms podnosi się może do 30 - 35ms... jak jednocześnie pobieram to tak do prędkości pobierania ~600kB/s da się spokojnie grać i ping nie skacze powyżej 50ms (neo 10mb/s).

Myślę, że trzeba trafić albo na dostawce internetowego który oszczędza na łączu ile się da albo mieć pecha i dostać przeplot 40ms w ADSL (a widziałem u niektórych, którym się zachciało 20mb/s - 45ms do pierwszego hopa). Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak w ovh przerabialem wszystko chyba rpsy co kiedys byly.Jakis kowalski spier*** dysk i czekalem wieki by to naprawili, vpsa tez mialem z innej serii co jakis czas cos zjadalo tak powiem zasoby calego serwera matki przez co moje konto vps dzialalo jak robotnik na budowie po 80tce jest i tylko tyle. Jak sie po tem okazalo znowu jakis kowalski po uruchamial skrypty,/programy - do konca sie tym nie interesowalem, przez co bylo jak bylo. Ovh dopiero po kilkudziesieciu dniach zrobilo z tym porzadek, no u mnie naszczescie wygasal okres najmu maszyny. Niewiem czy po prostu mieli mnie 4 literach czy czekali na wiecej skarg.Ciekawe jakna tych vpsach bedzie.Jednakvps to vps a serwer dedykowany to ...serwer dedykowany, moze sam ze wszystkim babrasz sie ale wiesz o co kaman.

 

ps. czemu jak pisze na tablecie cytowanie jest na dole i pod spodem cytowania nie pisze, chyba ja cos zle robie.

Co jak co, ale ja wolałbym mieć wirtualkę z gwarantowanym RAM i CPU, która stoi sobie na klastrze, niż pojedynczego dedyka, w którym jak coś padnie to trzeba go wyłączać i się babrać..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest z tym cytowaniem, jakiś bug..

Michał, a nie wolałbyś mieć takiego wirtualnego dedyka, że jak brakuje Ci mocy to wsuwasz kolejną kasetkę?

Ja mówię o prawdziwie gwarantowanych zasobach, a nie jak ktoś zarżnie Ci maszynę matkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w wiekszosci serwerow da sie tez dokupic dodatkowa moc ram czy dysk.Nawet jesli chodzi o procesor tylko moze byc problem, w vps teoretycznie szybcie da sie ze tak powiem procka podkrecic choc glownie chodzi tu o zwiekszenie procentowo zasobow serwera dla konta vps.Pomijajac to vps z ovh raczej nie lepsze juz kimsufi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta ovh wygląda bardzo atrakcyjnie, zwlaszcza tym vmware skosili konkurencje. Chyba najlepsza cenowo oferta na vmware w Polsce.

 

Buehehehe tego sie czytać nie da. 1% rozumiem że sobie wziąłeś od tak żeby nie było ... chłopie chyba fora pomyliłeś, takie farmazony wciskaj gdzie indziej.

Przecież wszystko jest zależne, no ale skoro masz takie doświadczenia że ci 1% przydzielają to sie nie dziwie.

Tak btw, ośmieszasz się swoimi 'teoriami' co 2gi post, więc może zastanów się 2 razy co napiszesz.

 

Znając podejście (i ograniczone możliwości) większości polskich firm gdzie króluje totalny overselling to skłaniałbym się raczej do tego co pisze Archi niż ty - nie opłaca się zupełnie kupować vpsa powyżej 50 zł (chociaż tak prawdę mówiąc to ustaliłbym tutaj wyźszą kwotę gdzieś tak 70-80zł), lepiej kupic dedyka na atomie w ovh.

 

Inaczej trochę wygląda sytuacja za granicą gdzie jest lepszy sprzęt i tańszy prąd ale i tam można źle trafić.

Dedyk to dedyk, nie masz za sąsiadów serwerów minecrafta czy innego chłamu a i można dostać procka z lepszej oferty.

Edytowano przez EM5 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta ovh wygląda bardzo atrakcyjnie, zwlaszcza tym vmware skosili konkurencje. Chyba najlepsza cenowo oferta na vmware w Polsce.

 

 

Znając podejście (i ograniczone możliwości) większości polskich firm gdzie króluje totalny overselling to skłaniałbym się raczej do tego co pisze Archi niż ty - nie opłaca się zupełnie kupować vpsa powyżej 50 zł (chociaż tak prawdę mówiąc to ustaliłbym tutaj wyźszą kwotę gdzieś tak 70-80zł), lepiej kupic dedyka na atomie w ovh.

 

Inaczej trochę wygląda sytuacja za granicą gdzie jest lepszy sprzęt i tańszy prąd ale i tam można źle trafić.

Dedyk to dedyk, nie masz za sąsiadów serwerów minecrafta czy innego chłamu a i można dostać procka z lepszej oferty.

 

Wszystko zależy od zastosowanego typu wirtualizacji.

Rozumiem że wasza wiedza nie wykracza poza openvz, dlatego piszecie takie dyrdymały.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wirtualizacja jedno tylko powiedz mi jaka pewnosc masze obok nie bedziesz mial maniaka gier online typu cs itp. Nawet w ovh ci tego zagwarantuja, abys tylko sie trzymal regulaminu, bo nie widze tam zadnego zapisu vps pod stream itp, a pod aplikacje www itp.Wovh moze i ponad sprzedazy na skale masowa nie wykorzystuja, lecz jak wczesniej pisalem, ruchy tez nie sa zadowalajacace. Praktycznie na jedno wychodz ponad sprzedaz i siedziec na serwerze zapchanym w 140% i wqur.... sie, czy suport olewajacy klienta i rozwiklanie sprawy zajmuje wieki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że będę mieć obok maniaka gier?
Mam 2 rdzenie, 2GB RAM, do 100Mbps (współdzielone) to znaczy, że mam - nie obchodzi mnie, że maniak gier ma obok mnie swój jeden rdzeń, swoje 1024MB pamięci..

Wirtualizacja z gwarantowanymi zasobami to naprawdę dobra, przyszłościowa sprawa.

Edytowano przez Avatat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozmawiamy o vpsach w ovh, a ztym u nich troche losowo z zasobami i sprzetem odnosnie gwarantowane dzialanie calosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja była o tym, że VPS'ów za >50zł nie opłaca się brać :P

Co do VPS'ów OVH - za wcześnie by móc się wypowiadać, zbyt młoda oferta..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Classic - OpenVZ https://www.ovh.pl/vps/vps-classic.xml

Low Latency - OpenVZ https://www.ovh.pl/vps/vps-low-latency.xml

Cloud - VMWare https://www.ovh.pl/vps/vps-cloud.xml

 

Oferta ostatnia naprawdę fajna według mnie. Dwie poprzednie nic specjalnego, ciekawe jeszcze jak będzie z OverSellingiem za pół roku - rok.

 

Myślę że jak ktoś bierze głównie patrząc na miejsce na dysku to poniżej 100zł, ok ale jak 100zł i więcej to lepiej wziąć kimsufi raid 1 :)

 

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kamikadze - w twoje linki wdarł się "]" na końcu i nie działają ;)

ten cloud jest duuużo bardziej opłacalny jeśli chodzi o ilość transferu względem innych opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×