Skocz do zawartości
Dj Baggi

Serwer Dedykowany. Gdzie jak i dlaczego?

Polecane posty

Witam Serdecznie. Poszukuję serwera dedykowanego. Co potrzebuję? Windows/Linux - Musi być zdalny pulpit obowiązkowo ! Co więcej? Minimum 4 GB ramu. Po co? Open Tibia Serwer. Ile mogę wydać? Do 200 zł za msc. Możecie coś polecić? Pozdrawiam

PS: Może być odrazu hosting z domeną gratiś lub z wykupieniem dodatkowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/kimsufi.xml - francja OVH

 

Na szybko ....

 

Ewentualnie:

napisz do sldc.pl - niech Ci coś zaoferują...

Własnie wziąłbym tego KS R-8G

Tylko teraz tak.

Ubuntu Desktop 10.04, Ubuntu Desktop 12.04 - Czy żaden z tych?

 

Linux

Release 2, Linux Plesk 10 (CentOS 5), Linux Plesk 10 (CentOS 6), Linux Plesk 11 (CentOS 6), Linux Plesk 11 (Ubuntu), Linux Plesk 10 (Ubuntu), cPanel, cPanel (CentOS 6), DirectAdmin, ISPconfig 3, OwnCloud 4.5 (Debian 6), Debian 6.0 Stable, Ubuntu Server 8.04, Ubuntu Server 10.04, Ubuntu Server 11.10, Ubuntu Server 12.04, Ubuntu Server 12.10, Ubuntu Desktop 10.04, Ubuntu Desktop 12.04, Red Hat Ent. Linux 5, Red Hat Ent. Linux 6, CentOS 5, CentOS 6, Gentoo 2013, Slackware 14, ArchLinux 2013, OpenSUSE 12.3, Fedora 17, VMware ESXi 5.0, VMware ESXi 4.1, Citrix Xen Server 6.1, Proxmox VE, SolusVM (Master)

Co wybrać pod zdalny pulpit i serwer?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W linuxie takie coś jak zdalny pulpit jest całkowicie zbędne, masz konsolę SSH i z jej poziomu idzie wszystko wyklikać. A serwer SSH ma chyba każdy linux na ten moment, a na pewno wszystkie "zdalne".

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież widać, że użytkownik dopiero zdobywa wiedzę.

 

w ovh musisz dokupić licencje :) Pokazałeś listę darmowych systemów rodziny linux.

 

NP:

http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/dystrybucje/windows_2008_r2_standard.xml

 

Rozumiem, że nie na rączkę dopłata? Przykro mi chcesz Windowsa, płacisz.

 

Ewentualnie Ubuntu 12. Jest tam chyba wersje ze zdalnym pulpitem aczkolwiek preferuje się SSH, później sam sobie konfigurujesz - dlaczego to już domyśl się sam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra. To powiedzmy że biorę linuxa. Ogólnie chciałbym żeby wszystko wyszło jak najtaniej. Ogólnie linuxa nigdy nie dotykałem, więc wolał bym dostęp przez swój kompter, po przez zdalny pulpit. Co mam wybrać przy składaniu zamówienia?

Ubuntu Desktop 10.04, Ubuntu Desktop 12.04 ;>

Jedyne co potrzebuje zrobić na serwerze, to odpalić Xamppa, skonfigurować przez niego Baze Danych i postawić stronę. I Odpalić Serwer. I to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xamppa - teraz wszystkim panom stanęło serce ! Oszczędzaj wszystkich :)

 

O właśnie wersje DESKTOP :)

 

Co do http, musisz zainstalować apache2, php, mysql i parę innych. Poszukaj poradnika "instalacja LAMP", przekonaj się sam czy jesteś wstanie to zainstalować. Musisz też znać się na uprawnieniach itp.

 

W linuxie masz takie coś jak WINE. To w skrócie emulator środowiska Windows. Nigdy nie stawiałem serwerów Tibi, nie wiem czy pójdzie. A jeśli nawet to zje więcej niż na normalnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra. To powiedzmy że biorę linuxa. Ogólnie chciałbym żeby wszystko wyszło jak najtaniej. Ogólnie linuxa nigdy nie dotykałem, więc wolał bym dostęp przez swój kompter, po przez zdalny pulpit. Co mam wybrać przy składaniu zamówienia?

Ubuntu Desktop 10.04, Ubuntu Desktop 12.04 ;>

Jedyne co potrzebuje zrobić na serwerze, to odpalić Xamppa, skonfigurować przez niego Baze Danych i postawić stronę. I Odpalić Serwer. I to wszystko.

 

Instalujesz LAMP wrzucasz pliki strony i odpalasz serwer. Do tego nie potrzebujesz zdalnego pulpitu. Pytanie tylko czy OTS działa na linuxie bo tego nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalujesz LAMP wrzucasz pliki strony i odpalasz serwer. Do tego nie potrzebujesz zdalnego pulpitu. Pytanie tylko czy OTS działa na linuxie bo tego nie wiem.

Działa, i to nawet lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu chcecie na siłę userowi wcisnąć pulpit zdalny na serwerze? Nie dość że strata zasobów to niczego nie uczy i doświadczenie staje w miejscu na dobrą sprawę. Ja bym od razu powiedział, że terminal znajduje się defaultowo na porcie 22, loguje się userem i hasłem, a program do tego na windowsy to np. PuTTY. A dalej niech google Twoim oparciem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Nie, nieaktualne. Miały przede wszystkim NIE pisać kretyńskich postów typu "wysłałem PW".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

esynergy.pl = livenet.pl ?

Wszystko to samo , jakość supportu bardzo żenująca , można pisać dzwonić i efekt będzie taki jak był wcześniej. Jakość usług nadal zdarzają się pady, oraz nadal strony otwierają się jak korek od domestosa,

 

Ogólnie radzę unikać tej firmy , zmienili markę tylko po to by ich komornik nie wykończył.

Dobra. To powiedzmy że biorę linuxa. Ogólnie chciałbym żeby wszystko wyszło jak najtaniej. Ogólnie linuxa nigdy nie dotykałem, więc wolał bym dostęp przez swój kompter, po przez zdalny pulpit. Co mam wybrać przy składaniu zamówienia?

Masz też drugą ewentualność postaw np : Proxmox i system z własnego ISO postaw i masz windowsa bez dopłat .

 

 

Edytowano przez Łukasz B. (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×