Skocz do zawartości
Nubijczyk

Delegacja domeny

Polecane posty

Witam wszystkich

Mam taką zagwozdkę. Posiadam dwa hostingi w dwóch rożnych firmach. W firmie A mam domenę, 1 subdomenę, pocztę oraz stronę podpiętą pod tą subdomenę. W firmie B mam stronę. Z pewnych względów nie mogę przenieść wszystkiego do firmy B (całatwiło by to sprawę). Interesuje mnie tylko przedelegowanie samej domeny głównej na serwer w firmie B, resztę chciałbym zostawić w firmie A. Czy takie rozwiązanie jest w ogóle możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najrozsądniej byłoby przekierować rekord A domeny głównej w panelu firmy A na adres IP serwera, który znajduje się w firmie B. W ten sposób będzie działać poczta i subdomena w firmie A i strona w domenie głównej w firmie B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak.

U rejestratora domeny decydujesz, które serwery nazw (DNS) są autorytatywne dla Twojej domeny.

Na tych wybranych serwerach nazw za pomocą odpowiednich rekordów "A", "CNAME", "MX" itp. decydujesz gdzie (na jakich serwerach) obsługiwane są poszczególne usługi hostingowe, pocztowe itd.

 

O ile rejestrator domeny może być tylko jeden, o tyle usługodawców DNS, hostingowych, pocztowych możesz mieć wielu jednocześnie dla danej domeny.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Udało się rozwiązać ten problem? Pytam z ciekawości bo mi jeden z rejestratorów odmówił a drugi przesłał zgłoszenie do techników i do dnia dzisiejszego brak kontaktu. Sprawę musiałem rozwiązać w inny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×