Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bobek358

Serwer poczty na innym serwerze

Polecane posty

Witam

 

Mam serwer, na którym jest strona www - nowa wersja i teraz przekierowuje na nią DNS (stoi na serwerach nazwa.pl). Natomiast konto pocztowe ma zostać na tym samym serwerze co jest teraz (czyli starym) i pytanie jak to zrobić?

 

Czytałem coś o rekordach MX dla poczty na innym serwerze, ale nie bardzo wiem jak je skonfigurować, aby działało to poprawnie.

 

Możecie podpowiedzieć?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Możesz zostawić DNSy na starym serwerze i przekierować rekord

 

@ IN A 1.1.1.1 (gdzie 1.1.1.1 to ip drugiego serwera)

 

lub zrobić na odwrót. Trzymać DNS na nowym serwerze a przekierować rekordy MX na IP starego serwera (i jakiś rekord A mail.domena.pl itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to wydaje mi się że opcja 1 będzie lepsza, bo nie muszę zmieniać dns na nowy serwer tylko dodać nowy rekord, który będzie kierował www na nowy serwer?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówisz, że masz serwer DNS dostarczony przez nazwa.pl (nie wiem czy dobrze zrozumiałem) to wystarczy dodanie zwykłych wpisów strefy, bez większej zabawy z niepotrzebnym konfigurowaniem bind'a czy innego serwera dns i trzymanie go "u siebie" (no chyba, że chcesz).

 

Całość sprowadza się do dodania bądź edycji (zależy czy już są) wpisów MX, tak żeby kierowały gdzieś "indziej", a to "indziej" jest określane przez Ciebie. Więcej tu => http://en.wikipedia.org/wiki/MX_record

 

Kawałek odnośnie DNS'ów i poczty masz jeszcze w rekordach SPF, z kolei o nich więcej przeczytasz np. tu => http://support.google.com/a/bin/answer.py?hl=pl&answer=33786

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×