Skocz do zawartości
kori

cloudflare.com jak tego używać

Polecane posty

mam hosting w webion.pl
domenę w ovh

gdzie wpisać te dnsy cloudflare.com w ovh czy webion?
gdzie w tym cloudflare wpisać ip serwera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak nie jak wykombinowalem sobie ;p
zostawiłem sobie w ovh, wpisalem w hostingu podmienione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inaczej:
Podpinasz domenę OVH pod właściwy hosting WWW (czekasz aż zmiany wejdą w życie).
W CFie zakładasz nową domenę i pozwalasz mu przeskanować aktualne ustawienia DNS.
CF mówi Ci, żebyś przepiął DNS'y na bodajże "Jeff'a" i "Lisa'ę" - wpisujesz nowe DNS'y w OVH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

faktycznie widzę już moj blad, wczoraj usunałem konto i wszystko ustawiałem na nowo

i akurat tej domeny którą testowałem z cloudflare nie mialem podpietej do hostingu
i dlatego wszystko się skopalo, gdy dodałem domenę elegancko pobralo ip serwera i poustawiało wszystko

 



przecież dane musi pobierać z webion i transakcje zapisywać także na webion

co mi teraz ten cloudlare zmieni?

to taki jakby proxy w wielu lokalizacjach, czy jak inaczej to zrozumieć

 

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Proxy w wielu lokalizacjach" czyli pewnie masz na myśli CDN ;)

Do tego jest to kopia podręczna całej strony, dzięki której może ona przyspieszyć i będzie dostępna w przypadku awarii serwera głównego.

A zresztą, pisałem niedawno, poczytaj:http://www.webhostingtalk.pl/topic/42394-30-tysuu-dziennie-skrypt-ala-demoty-serwer/?p=361708

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jak widze wylacza cache na 3 godzinki
ja js updateuje i kilkadziesiąt razy dziennie
czyli jednak cache by mi wszystko psuł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga dot. NSów CloudFlare - jest ich sporo, więc nie sugerujcie się "Jeffem" i "Lisą" podawaną przez kolegę Avatata. Ja na ten przykład mam podpięte domeny pod serwery: sara, abby, eva, elle, ruth, kim, pat, lady, iris, lara, andy, todd, duke, igor, pete, cody, theo. W różnych konfiguracjach, jednak zawsze jest to połączenie imienia męskiego i żeńskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może podepnę się pod ten temat, żeby nie zakładać nowego.

 

Założyłem konto w OVH, żeby przenieść domenę. U byłego providera poprosiłem o kod AUTH i przeniosłem do OVH. Przenosiny się udały, ale teraz chcę zmienić DNSy na te z cloudflare.Niestety przy dodawaniu w CF otrzymuję komunikat:

 

moje-wizytowki.pl is not a registered domain

 

A w OVH:

 

 

Strefa SOA dla domeny moje-wizytowki.pl nie jest dostępna na serwerze dns: matt.ns.cloudflare.com

 

Co mogę z tym zrobić? Pisałem do pomocy technicznej, ale trochę zwlekają z odpowiedzią. Jedyne co otrzymałem to taka informację.

 

 

Komuniakt nie jest związany z problemem z domeną a nieskonfigurowanymi serwerami DNS.
Dla domeny przed zmianą serwerów DNS prowadzona jest weryfikacja poprawności ustawień serwerów DNS.
Serwer sara.ns.cloudflare.com nie posiada informacji o domenie moje-wizytowki.pl.
Musza Państwo dodać domenę do obsługi przez te serwery DNS.

Test przeprowadzony na stronie registry domen polskich potwierdza to:
http://check.dns.pl/?time=1374659577&id=2162&view=basic&test=undelegated

 

Tylko jak mam dodać do CF skoro nie przyjmuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Postaw sobie najpierw może na jakimś darmowym np. ugu czy coś. Przekieruj DNS itp. ogarnij all. Później dodaj w CF i przenieś w OVH do CF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak chcę zmienić na vihostowe (ns1.vidns.pl) to mam ten sam komunikat:

 

Strefa SOA dla domeny moje-wizytowki.pl nie jest dostępna na serwerze dns: ns1.vidns.pl

 

Dobrze, że tylko jedna domenę przeniosłem, bo byłby klops.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załóż sobie konto na

 

http://freedns.42.pl

 

Utwórz tam strefę master dla swojej domeny. Następnie w ovh przekieruj domenę na ns1.42.pl i ns2.42.pl. Jak się zmiany rozgłoszą, skorzystaj z cluodflare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No ale najpierw musisz dodać na serwerze WWW domenę i w tedy aby się strefa SOA dodała (na serwerze WWW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem.

 

Najpierw skonfiguruj DNS, a później zmień adresy DNS u rejestratora. Ovh sprawdza przed zmianą DNS czy na danym serwerze dns'owym dana domena jest skonfigurowana, jeśli tak to dopiero umożliwia zmianę adresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to rzucajcie dalej propozycje :) Wykorzystałem DNS z vihostu, gdzie mam VPS, jest wszystko dobrze skonfigurowane, są wszystkie wpisy i ten sam błąd o SOA.

 

Jak nic nie wymyślą,to będę musiał im podziękować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH ma dziwną politykę odświeżania DNSów, nie robią tego w czasie rzeczywistym.

Dodaj domenę w CloudFlare, odczekaj trochę (do kilku godzin) i wtedy wpisz NSy CF w panelu OVH. Sam przez to parę razy przechodziłem, niestety trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, w końcu zaskoczyło. Ale strasznie to długo trwało i parę razy CF wyświetlał komunikat: moje-wizytowki.pl is not a registered domain . Nie wiem jak to się stało, że w końcu przyjął, no ale jest OK.

 

Czekam teraz tylko na wykonanie zmiany delegacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to wynika z tego, że system OVH kolejkuje prace do wykonania zamiast robić wszystko w czasie rzeczywistym. Do tego chyba tylko twórcy tego systemu wiedzą w jakim czasie dane zadnie zostanie wykonane (choć i to nie jest do końca pewne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacze ci to prościej

 

 

Domena --> Clound --> Twój hosting www
Czyli domene przekierowujesz na Clound a ona przekierowuje ją dalej na twój serwer www.
Prościej się już chyba nie da w dodatku clound masz po polsku :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Up mniejsza o to ważne że wytłumaczyłem .
Masz jakieś pytania jeszcze to wal śmiało ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×