Skocz do zawartości
kori

cloudflare.com jak tego używać

Polecane posty

No ja akurat pytań nie mam, bo CF używam od paru lat dla kilkudziesięciu różnych domen, więc raczej wiem jak działa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak chcę zmienić na vihostowe (ns1.vidns.pl) to mam ten sam komunikat:

 

Dobrze, że tylko jedna domenę przeniosłem, bo byłby klops.

 

Wpisy SOA może klient w danej domenie samemu dodać i wtedy ovh na pewno przyjmie owe dnsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Przekieruj domenę na serwery DNS OVH;

2. Odczekaj kilka godzin (zalecane min. 3-4 godziny);

3. Dodaj domenę do systemu cloudflare.com, po czym zasugeruje Ci serwery DNS;

4. Wprowadź zasugerowane serwery DNS CloudFlare do panelu domeny OVH;

5. Potwierdź zmianę w systemie CloudFlare.

 

BTW. Musisz odpowiednio skonfigurować rekordy DNS, w tym, te które ujawniają prawdziwy adres IP hostingu www. SPF sporo ujawnia, więc przestrzegam Cię przed nim. Najlepiej wywal FTP, uaktywnij resztę, skorzystaj z Zoho Mail/Live Domains Outlook. Na wszelki wypadek: http://exonapps.nl/cfresolver/ - dzięki temu będziesz mógł sprawdzić, który rekord DNS ujawnia prawdziwy adres IP.

 

Warto by było, gdybyś zrobił przekierowanie defaultowej strony błędu do strony głównej, która w zależności od konfiguracji Apache ujawnia (lub nie) adres IP/wersję oprogramowania. Oczywiście nie zapomnij o komunikatach danego silnika forum/portalu, etc., który czasem wskutek błędu zapytania do mySQL może wypluć adres IP (o ile używasz zewnętrzny).

 

Staraj się nikomu nie podawać prawdziwego adresu IP, nawet jeśli byś potrzebował od kogoś pomocy, np. czegoś, co wymagałoby bezpośrednio dostępu do serwera FTP, bo i CloudFlare nie osłoni skutecznie, i proftpd może coś wypluć.

 

W razie jakichś problemów, wal śmiało do mnie na PW, a z wielką chęcią i przyjemnością pomogę. ;)

Edytowano przez Romson (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

warto się bawić w ten darmowy cloudflare ze stroną która ma np. 50 odwiedzin dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Łatwiej się edytuje strefę DNS i są tam zawsze jakieś statystyki. A odwiedziny zawsze mogą się zwiększyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

B0FH: ja podpinam wszystkie swoje domeny pod CF, większość pod darmowy. Niektóre strony mają po kilka odwiedzin w miesiącu. Nie wiem co to ma do rzeczy - skoro jest to wygodne, praktyczne rozwiązanie ułatwiające mi życie to dlaczego mam z niego nie korzystać tylko dlatego, że strona nie jest przeznaczona dla milionów odbiorców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga dot. NSów CloudFlare - jest ich sporo, więc nie sugerujcie się "Jeffem" i "Lisą" podawaną przez kolegę Avatata. Ja na ten przykład mam podpięte domeny pod serwery: sara, abby, eva, elle, ruth, kim, pat, lady, iris, lara, andy, todd, duke, igor, pete, cody, theo. W różnych konfiguracjach, jednak zawsze jest to połączenie imienia męskiego i żeńskiego.

 

Można w wersji free zmieniać podpięte dnsy?

U mnie w każdym przypadku jest jack i jule ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Można w wersji free zmieniać podpięte dnsy?

U mnie w każdym przypadku jest jack i jule ...

 

A po co Ci je zmieniać? Wskaż choć jeden powód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

zróżnicowanie dnsów na małym zapleczu.

 

Jeśli jest to aż takie ważne to jak @patrys wskazał wyżej, od wersji biznesowej. Ja jednak nie zauważyłem żadnych przerw i wszystkie DNSy są równie stabilne, a po to są 2 że nawet jak któryś padnie to nadal będzie drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałem domenę, przekierowałem na własny serwer VPS z stroną, wejście przez www.mojastrona.com i mojastrona.com. Dodałem zapasowe dns u rejestratora domeny i jako główny dns chcę ustawić Cloudflare pozycje 1 i 2.

 

post-40528-0-29679500-1468695790_thumb.jpg

 

dnsowl (dns rejestratora). 1 i 2 Cloudflare.

post-40528-0-76093000-1468695799_thumb.png

 

Ale Cloudflare przy konfiguracji "kazał" usunąć pozotałe nameserver... bo nie będzie działał.

 

 

post-40528-0-95971700-1468696436_thumb.png

Choć odczytuje konfiguracje przekierowania na VPS ?

 

Z tego co zauważyłem kilka razy pokazała się flaga USA w firefox/flagfox ale konfigurowałem nginx i czasem strona nie działała i wtedy strona była już bez cloudflare.

 

Muszę usunąć pozostałe "zapasowe" serwery DNS ? Czy odczekać te 24h i będzie działać ?

Edytowano przez foto (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Muszę usunąć pozostałe "zapasowe" serwery DNS ?

Tak. Tym bardziej, że np. serwer o wdzięcznej nazwie hostmaster.he.net jest błędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tym bardziej, że np. serwer o wdzięcznej nazwie hostmaster.he.net jest błędny.

 

Dziękuje usunąłem działa.

 

Ale w razie awarii cloudflare będę musiał sam szybko dodać zapasowe wpisy w "Name servers" nie ma żadnej innej opcji awaryjnej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuje usunąłem działa.

 

Ale w razie awarii cloudflare będę musiał sam szybko dodać zapasowe wpisy w "Name servers" nie ma żadnej innej opcji awaryjnej ?

 

Spotkałeś się kiedykolwiek z awarią obydwu swoich nameserverów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale miszmasz. Przy takiej administracji, awaria CloudFlare to najmniejsze z Twoich zmartwień.

 

Nie poprawiaj ich. Ustaw te DNS-y tak, jak napisali w wizardzie, czyli dwa NS-y wskazane przez nich. Skasuj resztę.

 

Spotkałeś się kiedykolwiek z awarią obydwu swoich nameserverów?

Akurat RFC wymaga trzech serwerów nazw. Ale w CloudFlare to zupełnie co innego, bo pod tymi dwoma nazwami są tuziny serwerów.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Spotkałeś się kiedykolwiek z awarią obydwu swoich nameserverów?

 

Jestem pesymistą ;) .

 

Google nie pokazuję wiele informacji na temat "awaria cloudflare" czy "cloudflare is down" jedynie że czasem zwalnia strony. Więc perspektywa raczej stabilna.

Edytowano przez foto (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×