Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Nexus_Media

Serwer 1gbps z limitem transferu

Polecane posty

Witam,

jako że OVH w ostatnim czasie zrobiło niespodziankę swoim klientom i poucinało prędkości, stwierdziłem że najwyższa pora uciekać do innej serwerowni bo jeżeli wykonują takie zmiany bez wiedzy klienta to może wkrótce zniknie mi połowa dysków :].

Jako że wcześniej nie byłem zmuszony szukać dalej serwerów (może raz w Balticservers.com ale to gorszy badziew niż OVH) dlatego też prosiłbym o pomoc w wyborze nowej serwerowni.

Czego oczekuje?

Wymagam aby nowe serwery miały parametry zbliżone do tych maszyn ze starej oferty OVH EG24G.

Ramu może być nawet mniej, ważne aby dyski miały 2TB, łącze 1gbps oraz minimum 30TB na miesiąc na maszynę. Dobrze by było aby był panel do ręcznej instalacji / przeinstalowania serwera. Lokalizacja - EU.

Potrzebne mi są takie 3 maszynki.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki maksymalny budżet masz na to przeznaczony, ceny będą dużo wyższe niż te w OVH za podobną konfigurację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś Hetzner?

 

Tak. Z tego co widzę mają 10 TB limitu na miesiąc.

 

Jaki maksymalny budżet masz na to przeznaczony, ceny będą dużo wyższe niż te w OVH za podobną konfigurację.

 

W OVH kosztowało mnie to coś ponad 1800 zł na miesiąc więc w podobnej cenie lub lekko droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za trzy sztuki. Ale jak już pisałem nie chcę łączy bez limitów. Łącznie dla trzech maszyn wystarczy mi 90TB na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W tej cenie moge zaoferowac:

 

HP DL120G6

Intel X3440

16GB RAM

4x1TB HDD

100TB transferu

ILO

Miesiecznie 500PLN netto (613 brutto)

 

Lokalizacja EvoSwitch Holandia (Leaseweb).

 

Pozdrawiam,

Dino Strzeminski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W tej cenie moge zaoferowac:

 

HP DL120G6

Intel X3440

16GB RAM

4x1TB HDD

100TB transferu

ILO

Miesiecznie 500PLN netto (613 brutto)

 

Lokalizacja EvoSwitch Holandia (Leaseweb).

 

Pozdrawiam,

Dino Strzeminski

 

100mbps czy 1gbps ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

79 euraków nawet nawet. Ciekawe ile w realu wyciągniesz średnio.

Nie mówię, że oczekuję cudów po takich kosztach ;)

Np w SDC jestem mile zaskoczony. Postawiłem wowze i średnio leciało 750Mbps łącza.

 

/edit

 

weebtv tez spada do leaseweb widze, bo ovh przycina rurki dla wszystkich, nawet nie ma gwarantowanego łącza po wykupieniu dodatkowej przepustowosci lol ;)

 

Jakby ktos napisał jak z łaczem na LeaseWeb, bede wdzieczny

Edytowano przez IStreamPL (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz tyle za ile płacisz , jak zakupisz serwer z rurką 100 Mbps to tyle masz i tak samo 1 Gbps ... leaseweb jest bardziej renomowana firmą niz OVH kwestia tego , że polact dają OVH jako jakiś wyznacznik cen heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

, jak zakupisz serwer z rurką 100 Mbps to tyle masz i tak samo 1 Gbps ...

Ale głupoty wypisujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

Dostajesz tyle za ile płacisz , jak zakupisz serwer z rurką 100 Mbps to tyle masz i tak samo 1 Gbps ... leaseweb jest bardziej renomowana firmą niz OVH kwestia tego , że polact dają OVH jako jakiś wyznacznik cen heh

Za 79 euro to ja będę całować po rękach jak dadzą 250Mbps :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale głupoty wypisujesz.

 

 

Jesteś aż takim znawcą LW ? mam tam kilka serwerów i widzę, że mogę wykorzystać tyle łącza ile mam zapisane. Głupotę raczej Ty wypisałeś bo nawet nie podałeś żadnego uzasadnienia pff

 

 

UP@ jak rozumiem masz na mysli serwer 100 TB , one są na łączu 1 Gbps oczywiście, tylko poczytaj dokładnie ich regulamin bo tutaj problem może być ewentualnie.

 

Za 79 Euro nie ma serwera o.O zapewne zobaczyłeś 79 ale USD z lokalizacją USA ;) najtańszy w europie masz za 69 Euro/msc z lokalizacją Niemcy.

Edytowano przez glanpolnet (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Oczywiscie 100TB na porcie Gbit.

 

Pozdrawiam,

Dino Strzeminski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś aż takim znawcą LW ? mam tam kilka serwerów i widzę, że mogę wykorzystać tyle łącza ile mam zapisane. Głupotę raczej Ty wypisałeś bo nawet nie podałeś żadnego uzasadnienia pff

Już się tak nie bulwersuj, żadnej krytyki przyjąć nie potrafisz tylko od razu atakujesz innych? Ah ten cały internet ;)

 

Rzucasz bzdetnymi tekstami które ludzie czytają i bezmyślnie później powielają "bo na forum tak przeczytałem". Od kiedy port oznacza gwarantowaną prędkość? Nie oznacza i trzeba być tego w pełni świadom. Takie rzeczy są szczegółowo opisane w umowie między użytkownikiem a operatorem. W LW to czy łącze jest gwarantowane jest uzależnione od tego którą ofertę wybierzesz, ale po co o tym wspominać, nie ?

 

Jeżeli byłbyś jakkolwiek sprytny to zobaczyłbyś chociaż dokąd prowadzą tracert'y stron z mojej sygnatury to może byś wiedział "czy jestem znawcą" ;)

 

Jakby ktos napisał jak z łaczem na LeaseWeb, bede wdzieczny

 

W skrócie w serwerach z ograniczonym trasferem

Note that for some metered bandwidth billing options, a FUP (fair use policy) applies instead.

 

Myślę że ten punkt jest jasny i logiczny i nie trzeba go tłumaczyć.

Edytowano przez xorg (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już się tak nie bulwersuj, żadnej krytyki przyjąć nie potrafisz tylko od razu atakujesz innych? Ah ten cały internet ;)

 

Rzucasz bzdetnymi tekstami które ludzie czytają i bezmyślnie później powielają "bo na forum tak przeczytałem". Od kiedy port oznacza gwarantowaną prędkość? Nie oznacza i trzeba być tego w pełni świadom. Takie rzeczy są szczegółowo opisane w umowie między użytkownikiem a operatorem. W LW to czy łącze jest gwarantowane jest uzależnione od tego którą ofertę wybierzesz, ale po co o tym wspominać, nie ?

 

Jeżeli byłbyś jakkolwiek sprytny to zobaczyłbyś chociaż dokąd prowadzą tracert'y stron z mojej sygnatury to może byś wiedział "czy jestem znawcą" ;)

 

 

W skrócie w serwerach z ograniczonym trasferem

 

Myślę że ten punkt jest jasny i logiczny i nie trzeba go tłumaczyć.

 

 

Zwracam honor ale częściowo ;) oferta 100 TB gwarantuje dostęp do pasma 1 Gbps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×