Skocz do zawartości
radeczek21kr

Problem z serwerem

Polecane posty

prowadze sklep internetowy i jest on umieszczony na serwerach firmy która stworzyla ten sklep i sluzy wsparciem technicznym za co place miesieczny abonament . Z danych podawanych przez fire serwer ma 3 gb ramu i 1 rdzeniowy procesor xeon. Chcialem sie zapytac jak wydajnosc moze miec taki serwer, ja sie woge na takich rzeczach nie znam , obecnie dzienna odwiedzalnosc w sklepie to ok 3500-4000 osob odwiedzajacych i takie dzienne statystyki serwera : Pasmo 12 gb, strony - 40000 . I czy przy takich dziennych statystykach serwer moze byc juz maksymalnie obciaznony i trzeba zmienic go na lepszy gdyz jednoczesnie na stronie znajduje sie ok 40-50 osob serwer juz tego nie wytrzymuje sie wiesza na kilka minut, czy to normalne przy serwerze o takich parametrach chy moze , firma robi mnie w konia i chce ciagnac wieksza kase i zebym przeszedl na wyzszy abonament ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest więcej pytan niz odpowiedzi od nas:

1) jeden rdzeń i 3 GB ram to jest VPS albo coś w chmurze a nie dedyk tylko dla ciebie, jeżeli to jest tak słaby serwer to prąd kosztuje więcej niż maszyna...

 

2) nie wiemy kompletnie jak wygląda ten twój sklep i jak jest napisany a to bardzo ważne, obciążenie może być i duże i małe zależnie od kodu i specyfiki produktu

 

3) lepsza zwykle jest sytuacja w które autor kodu to jedna firma admin i hosting druga (albo nawet dwie osobne)

 

Ewentualnie model w którym płacisz za efekty czyli cena od ilości wejść lub ilości zamówień a nie od ruchu którego nawet nie masz jak zmierzyć i obciążenia o którym nic nie wiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest to tak zwany wirtualny serwer dedykowany w iai shopie, i chodzi mi o to czy przy takich parametrach serwera jesli jednoczesnie jest w sklepie 40-50 osob to powinien sie juz wieszac czy normanie pracowac , glownie o to mi chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sklep robiony jest przez iai shop i przez nich serwisowany i utrzymywany na ich serwerach wiec mysle ze nie jest to problem skryptu, w tamtym roku przy takim samym ruchu a nawet wiekszym serwer dziala ok , dopiero od nowego roku jest z tym probem przy wiekszej iczbie odwiedzajacych serwer co 15 min sie wiesza na kilka minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co my mamy Ci powiedzieć? ;) Że nie powinien się "wieszać"? Ale to będzie wróżenie w fusów, nawet bez szklanej kuli. Żadnych istotnych danych tak naprawdę nie podałeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3) lepsza zwykle jest sytuacja w które autor kodu to jedna firma admin i hosting druga (albo nawet dwie osobne)

 

Ewentualnie model w którym płacisz za efekty czyli cena od ilości wejść lub ilości zamówień a nie od ruchu którego nawet nie masz jak zmierzyć i obciążenia o którym nic nie wiesz

Tu masz odpowiedź, której oczekujesz.

 

Na wydajność strony wpływa wiele istotnych kwestii.

1) Kod samego skryptu. To jest najistotniejsze ze wszystkich tych kwestii. Pisząc zły kod sam skazujesz się na problemy wydajnościowe, a w konsekwencji późniejsze koszta przepisania go bądź napisaniu zupełnie od zera. Dlatego właśnie lepiej zatrudnić firmę, która napisze coś naprawdę porządnego, a administrację zostawić komuś, kto rzeczywiście się na tym zna. Co jest do wszystkiego to jest do niczego.

 

2) System operacyjny. Pod tym hasłem również ukrywa się głównie serwer WWW, obecność lub też brak jakiegoś cache'owania, same tweaki np. takiego kernela czy wiele innych rzeczy, które również mogą wpłynąć na wydajność. Sam fakt używania np. mało wydajnego mod_php zamiast FCGI/FPM potrafi naprawdę mocno boleć.

 

3) Sama maszyna. Ważne jest też to czy jest to dedyk czy VPS. W większości przypadków wydajność nawet słabego dedyka będzie porównywalna z bardzo mocnym VPS'em, dlatego też mniej więcej od 100 zł / miech lepiej zainteresować się już serwerem dedykowanym niż dalej brnąć w VPS'a.

 

Mówisz, że masz 1 rdzeń Xeon'a i 3 GB Ramu. Stwierdzam więc (czysto teoretycznie), że serwer stoi na Apache'u z mod_php, ze złymi ustawieniami na mało wydajnym VPS'ie. Są to oczywiście tylko moje przypuszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×