Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zetrox

[wirtualny] Hostingi z płatnościami via PayPal

Polecane posty

@tgx

Entuzjazm na pierwszym miejscu. Widzę, że Ciebie pozytywne opinie nie przekonują. Szkoda. Jest natomiast spora grupa Klientów, która przyszła do nas za opiniami i jest zadowolona.

 

@pedro84

Ten Off-Topic bywał już zakańczany, ale widzę, że Forumowicze chyba polubili dyskusję ze mną :)

 

 

Jesteście Panowie troszkę podejrzliwi, ale jestem w stanie to zrozumieć. Zapraszam Was zatem do obserwowania naszego profilu na Facebooku (można dowiedzieć się fajnych rzeczy o akcjach, które realizujemy), a także mojego osobistego profilu na Google+. Mam nadzieję, że bliższy kontakt rozwieje Wasze wątpliwości odnośnie naszej marki.

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie,

Szymon Barczak,

Dział Marketingu Futurehost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka dni temu poleciłbym Ci biznes-host.pl, ale dziś już nie. Powód?

Od wczoraj jest porażka.

Na stronie przesiaduje ok. 60-100 osób online i nie daje rady.

Co chwila komunikaty typu:

  • Nie uzyskano połączenia z serwerem
  • Połączenie przerwane przez serwer

 

 

A support odpisuje, że wszystko jest w porządku.

Edytowano przez Mike Mouse (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzę że temat się rozkręcił w inną stronę niż chciałem

 

Nie rozumiem argumentów Futurehost.pl

 

Przecież przy płatnościach zwykłymi przelewami np. przez PAYU też są prowizje (ok. 2-3%). Aftermarket.pl stosuje PAYU, dolicza do wszystkich przelewów chyba 2,5% i jakoś nikt problemu z tego nie robi.

 

Druga sprawa jest taka: co z osobami które zarabiają za granicą i otrzymują wynagrodzenie przez PayPal??? Osoba z PayPala ma przelewać pieniądze na polskie konto gdzie przy przewalutowaniu już się traci zazwyczaj kilka % (nie licząc opłaty za przelew), żeby następnie wysłać pieniądze przez PAYU i zapłacić następną prowizję??? Gdzie tu logika :))) (już nie mówiąc że taka operacja trwa czasami kilka dni, a przelew przez PayPal kilka minut).

 

Dlatego nie rozumiem polityki większości firm w tym nawet aftermarket.pl które nie oferują klientom płatności PayPal. Co to za problem udostępnić taką formę rozliczenia, z zastrzeżeniem nawet iż będzie ona opatrzona prowizją +5%, dla mnie to żaden problem bo liczy się wygoda i szybkość załatwienia sprawy.

 

 

@ Mike Mouse - Mam VPS w Biznes-Host i u mnie wszystko w porządku.

Edytowano przez zetrox (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby PayPal był chociaż stabilną firmą :/

 

Polecam http://www.paypalsucks.com/

 

- wolna amerykanka, blokowanie kont, naliczanie prowizji i opłat.

- podatność na fraudy w systemie sklepu.

- firma USA, dochodzenie praw utrudnione.

 

Jako klient z chęcią, wszędzie bym widział PayPal, jako firma to pain in the ass i generator niezliczonych problemów. W biznes wchodzi się tylko z pewnymi partnerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby PayPal był chociaż stabilną firmą :/

 

Polecam http://www.paypalsucks.com/

 

- wolna amerykanka, blokowanie kont, naliczanie prowizji i opłat.

- podatność na fraudy w systemie sklepu.

- firma USA, dochodzenie praw utrudnione.

 

Jako klient z chęcią, wszędzie bym widział PayPal, jako firma to pain in the ass i generator niezliczonych problemów. W biznes wchodzi się tylko z pewnymi partnerami.

 

Hmm to niby normalne banki są lepsze i bardziej wiarygodne pod tym wzg.???? cos nie wydaje mi się :)))

 

Poczytaj sobie opinie o bankach w Polsce, co robią z kontami klientów i jak się dochodzi swoich praw. Co z tego że bank który popełnił błąd (świadomie lub nie) jest w Polsce, skoro reklamacja lub też proces sądowy trwa kilka miesięcy lub lat

Edytowano przez zetrox (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby PayPal był chociaż stabilną firmą :/

 

?

 

PayPal jest trochę jak Amber Gold w tej analogii, nie jak "zwykły" bank ;)

 

?

 

Pomówienia jak nic

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co googlować

 

Nie masz dowodów, że paypal ma niestabilną sytuację czy to finansową czy organizacyjną

Zestawiasz paypal z piramidą finansową sugerując użytkownikom charakter działalności

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od kilku lat przyjmuję płatności paypal-em i jak na razie nie pamiętam aby był kiedykolwiek jakiś problem.

raz zablokowali mi konto za przekroczenie jakiś limitów (niby aby przeciwdziałać praniu kasy),

ale po przesłaniu skanów dokumentów odblokowali po kilku minutach.

ja nie narzekam na paypal i klientom nie doliczam dodatkowych opłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasza firma od 7 lat używa Paypal i otrzymuje płatności od klientów tą drogą. Nigdy nie mieliśmy żadnych problemów z jakimiś prowizjami, ukrytymi płatnościami itp. Płatności zawsze były dokładnie opisane i bezproblemowy wgląd w każda transakcję.

 

Mamy także wiele klientów z Polski, którzy dokonują płatności poprzez Paypal, aktywacja i księgowanie wpłat jest natychmiastowe, żadnych ukrytych opłat czy prowizji. Klienci płacą dokładnie taką samą cenę jak przy wpłacie na konto bankowe w Polsce.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem waszego problemu z "doliczaniem prowizji". chcesz to płacisz przelewem za darmo, nie to korzystać za dopłatą kilku zł z płatności typu payu, paypal itp.

To może zacznijcie sprzedawać za sms bez dopłat? przecież "nie będziecie przenosić kosztów na klienta".;)

Działacie w rynku gdzie klient decyduje się na droższe usługi bo liczy na większą jakość i nie musicie tak walczyć ceną, więc możecie wliczyć sobie te kilka % do ceny jako na opłaty za płatności, ale nie powinniście oceniać źle z góry firmy która każe sobie płacić za dodatkowe możliwości płatności. - Taką ma politykę i może na prawdę stara się "przyciąć" koszty do minimum aby końcowemu klientowi dać niższą cenę. Nie rozumiem dlaczego czepiacie się future host za to - może chodzi o pokazanie "patrzcie, jesteśmy fajniejsi"
Bo nie ważne czy za paypal każe ktoś sobie dopłacić czy nie i tak zapłaci za to klient. Tylko gdy widzi dopłatę to zastanowi się "czy mi to potrzebne? nie mogę poczekać? może maja konto w moim banku to i tak dojdzie przelew od razu", a gdy takiej dopłaty nie ma to jak zapłaci przez przelew to i tak zapłaci tą prowizję. (troszkę chaotycznie ale mam nadzieje że przekaz da się zrozumieć).

Majka
Nie rozumiem napinki,
(futurehost) - my każemy dopłacać naszym klientom do paypal
(Majka) - nie wmawaj nam że każemy dopłacić za prowizję

Na prawdę patrze na to i nie rozumiem dlaczego tak się denerwujesz? Może trzeba troszkę odpocząć?

Nie życzę sobie jakichś insynuacji, że klient płaci ukryte koszta za korzystanie z systemu płatności PayPal.


Jak wyżej pisałem nie ważne czy płaci przez paypal czy przez przelew - i tak płaci za to klient - a że jak zapłaci przez przelew to po prostu więcej zarobicie... ;)


a będąc już modnym (jeśli ktoś mówi o byciu future)

Eldo pozdrawia wszystkich
Pis Joł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej pisałem nie ważne czy płaci przez paypal czy przez przelew - i tak płaci za to klient

 

Nie płaci, forma płatności nie ma tu nic do rzeczy w tym przypadku. Przy wybieraniu płatności Paypal, przechodzisz do płatności i płacisz cenę jaka jest na oficjalnym cenniku w danej firmie. Nie spotkałem się jeszcze, aby ktoś doliczał klientowi jakąkolwiek prowizje za to, że wybrał Paypal czy zwykła wpłatę na konto.

Różnica w tych dwóch płatnościach jest jednak od razu widoczna tutaj. Jeśli klient zakupi jakąś usługę i zapłaci poprzez Paypal, prowizję zapłaci dana firma za klienta, klient płaci tylko daną kwotę za usługę zakupioną w danej firmie (jak nie wiesz jak to wygląda zrobię Ci przykładowy zrzut, My mamy biznesowe konto z paypal oraz ogromną ilość transakcji i prowizje są trochę niższe dla nas, nie są one jednak w żadnym wypadku doliczane czy "zrucane" na naszego klienta końcowego). Jeśli jednak klient zapłaci poprzez zwykły przelew np na poczcie musi zapłacić za przelew i to już powoduje, że dany produkt jest droższy o np 1 PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to swoją drogą ;)

 

Inna kwestia, że trochę to jednak niesprawiedliwie napisałeś, bo zabrzmiało jakby byli jakąś maszynką do prania forsy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mzone - chodziło mi bardziej o to że i tak jest to w jakimś tam stopniu uwzględniane (jak każdy koszt) przy ustalaniu ceny usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Up@ Tak możesz brać pod uwagę nawet zmianę pogody i jej zmiany na cennik, hosting to nie rolnictwo, cena tu spadają, a nie rosną ...

Nie można sugerować, że firmy z Paypal zawyżają ceny, bo to jest nieprawda. Ustalenie cennika dla klienta to nie tylko kanał płatności, to kilkanaście różnych czynników, pierwszy z nich to target, czyli do którego klienta mierzysz.

 

Jedynym wyjątkiem może tu być jedynie płatność sms, gdzie firma pośrednicząca pobiera około 50% całych kosztów, ale nie Paypal, czy nawet wpłata na konto gdzie klient wpłaca 1 PLN za przelew np na poczcie. To są za małe kwoty, aby je w ogóle uwzględniać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inna kwestia, że trochę to jednak niesprawiedliwie napisałeś, bo zabrzmiało jakby byli jakąś maszynką do prania forsy ;)

Nie miałem nawet na myśli tego wałka, tylko odniesienia do analogii bankowej, gdzie Amber jest parabankiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nawet na myśli tego wałka, tylko odniesienia do analogii bankowej, gdzie Amber jest parabankiem.

 

Ale widzisz, na pierwszy rzut oka tak to może zabrzmieć. W sumie to te wszystkie banki powinny być parabankami nazywane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×