Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
herblack

Kilka pytan (wywiad) z administratorem serwer(ow).

Polecane posty

Witam.
Ucze sie w szkole sredniej na profilu informatycznym (nie w Polsce). Mam kilka przedmiotow i jednym z nich jest cos, co moglbym nazwac wiedza o komputerach i sieci - w pierwszym semestrze ogolna nauka o komputerach i podzespolach, pozniej troche sieci, a reczej sprzet z nia zwiazany (zaczynajc od czego sluzy router, switch, hub etc. do zmieniania koncowki z kabla crossover), no a teraz na trzecim semestrze mam, tlumaczac dosadnie - siec dla domu (oczywiscie wszystkie lata nauki oparte sa otutorialach czy testach Cisco).
Jako jedno z wypracowan na zaliczenie tego, mam za zadanie stworzenie prezentacje, w ktorej przyprowadze "krotkie" interview.
To wypracowanie musi posiadac nastepujace podpunkty:

  • Historia oraz terazniejszosc firmy (Ile lat ma firma, ile ma na oko pracownikow, jacy sa docelowi klienci, jaki jest udzial na rynku)
  • Sprzet i oprogramowanie (Serwery DNS, routery i switche(np. ich liczba/rodzaj), rodzaj os, jakies informacje czy statystki o IP, definicja DHCP, transfer z i do sieci, ftp.http/telnet - ogolnie takie i typ podobne informacje).
  • Zapory, antywirusa, kopie zapasowe danych i ogolnie bezpieczenstwo.
  • Planowanie strategiczne, inwestycji w sprzęt komputerowy, projekty outsourcingowe w "chmurze".

To wszystko oczywiscie opisane ogolnie, pytania sa bardziej konkretne.

Z tego co widac, szukam osoby, ktora pracuje w firmie (moze byc mala, moze byc to firma wlasna, nawet nie musi w sumie miec dostepu fizycznego do sprzetu, odpowiedzi nie musza byc zgoda z 100% prawda). Szukam po prostu osoby, ktora moglaby mi poswiecic chwile czasu na odpowiedz. Oczywiscie rozumiem, ze czas wiekszosci administratorow jest cenny, mam nadzieje, ze znajdzie sie ktos, kto zrobi to za darmo, ale oczywiscie licze sie z tym, ze za profesjonalna pomoc trzeba zaplacic.

Pozdrawiam i mam nadzieje, ze napisalem w odpowiednim dziale, bo planowanie i zarzadzanie to, to nie jest, ale z administracja ma cos wspolnego. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz na pw pytania to jutro jak znajdę chwile to odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×