Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dastin84

30 tys/uu dziennie, skrypt ala demoty serwer.

Polecane posty

Witam

 

Jakie parametry serwera są mi potrzebne do obsłużenia 30 tys UU dziennie, skrypt ala demoty oparty na C#. System Windows 2008 i IIS7. Powiedzmy, że wstępnie zoptymalizowany.

Zastanawiam się jakie serwery posiadają takie serwisy jak chamsko czy sadistic z podobnym ruchem.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

To zależy od optymalizacji oprogramowania, "konkurencja" nie korzysta z .net.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

CDN'y to jedno, ale tu ważny jest odczyt i zapis z bazy danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że serwis jest wstępnie zoptymalizowany, czyli cache obrazków, wykorzystanie AJAX itp.

 

Cache to jedno, ale i tak w sporej części pierwszym wąskim gardłem będzie baza danych. Swoją drogą, czemu .net?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu .NET? Jestem programistą .NET i tak wyszło :). Zdaję sobie sprawę, że moje pytanie jest w stylu, "jakie auto jest najlepsze". Bardziej mnie ciekawi na jakich serwerach, o jakich parametrach ciągną serwisy ala kwejk, demoty z ruchem koło 30, 40 tys UU. / dziennie, Czy im wystarczą 4 rdzenie procesora po 2GHz? i 10GB RAM? Czy może zużywają mniejsze bądź większe zasoby. Inaczej - przy podobnym ruchu serwisy oparte na PHP jakich parametrów potrzebują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Z tego co widziałem to większość dużych portali trzyma się na kimsufi / ovh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po szybkiej analizie:
Strona główna Kwejka śmiga po CloudFlare, więc ciężko jest ustalić serwerownię.
Natomiast serwer obrazków (i1.kwejk.pl) znajduje się w OVH we Francji, nie wiem czy jest to serwer CF czy ich własny.

Ogólnie CloudFlare to świetne rozwiązanie dla obrazkowych serwisów ;)

Demotywatory mają podział:
img1.demotywatoryfb.pl - host nazywa się "mainhg.demotywatory.pl", więc można się domyślić, że jest to "główny" dedyk z oferty HG OVH,
img2.demotywatoryfb.pl - host nazywa się "static.demotywatory.pl", tutaj pewnie trzymają statyczne pliki, w tym obrazki,
img3.demotywatoryfb.pl - host nazywa się "demotywatory.pl", maszyna główna?

Wszystkie serwery trzymają w OVH i nie korzystają z CloudFlare (ciekawe dlaczego?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Co do Twojego ostatniego zdania to co już CF jest wymagane? :)

 

Jak sobie radzą to nie muszą mieć nic przed serwerami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie muszą, ale..
CF ma CDN'a w Wawie, więc pakieciki latałyby szybciej Polska>Wawa niż Polska > Francja,
Mieliby "ukryte" IP i nie baliby się o żadne DDoSy,
Mieliby ok. 70-80% oszczędność na łączu i transferze,

Zyskaliby statystyki w czasie rzeczywistym (po zakupie konta Pro),
W przypadku padu serwera, konserwacji - strona nadal pozostałaby żywa i działałaby ze świeżej kopii zapasowej na CFie.

To chyba tyle argumentów za..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja postawię jeden przeciw. Korzystając z CF zdajesz się całkowicie na ich infrastrukturę, w tym ew. problemy np. ostatnią krótką awarię, czym mniej takich "barier" po drodze tym mniej ewentualnej awaryjności. Chociaż akurat tutaj jest remis bo CF ma tą swoją usługę always online więc 1 vs 1. Tyle, że serwer vs CF.

 

CF jest naprawdę fajną sprawą, ale trzeba wziąć wszystkie za i przeciw. Ogółem wychodzi na plus, ale niektórzy wolą mieć "wszystko u siebie" ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc wychodzi na to, że CF (w moim przypadku) ma uptime ~99,9971% w skali dwóch lat.
A nie raz pamiętam, jak hosting mi pisał przeprosiny, że zaliczyli pad - olewałem to, bo strona i tak działała z kopii podręcznej CF'a :)

 

Znajdziesz mi hosta za 40zł/rok, który ma taki uptime i 3600GB/rok transferu? :P

 

EDIT: Żeby nie było, że jestem młody gniewny i pyskaty :lol:
Oczywiście zgadzam się z tym co mówisz. Jeśli ktoś może zapewnić taki uptime, ma odpowiednio dużo sianka na maszyny to raczej będzie to trzymać tylko u siebie.
Są za i przeciw (jak wszędzie), dlatego jedni korzystają (Kwejk.pl) inni wolą płacić tysiące za dedyki i mieć na swoim (Demotywatory.pl).

Edytowano przez Avatat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę wrócę do mojego pytania :). Jaka jest średnia liczba rdzenie procesora i jaka pamięć na serwisy ala demoty przy 30 tys UU :).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę się jedynie domyślać, że Demotywatory używają maszyn HG, czyli następującej konfiguracji:
CPU: Intel Bi Xeon E5630 - 2x 4 rdzenie po 2,53GHz, 12MB cache
RAM: 48GB DDR3 ECC
Dyski: od 2x 1TB do 36x 3TB.

Strzelam, że na "mainhg" trzymają bazę danych, na "static" same obrazki, a na "demotywatory.pl" sam serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Ja trochę wrócę do mojego pytania :). Jaka jest średnia liczba rdzenie procesora i jaka pamięć na serwisy ala demoty przy 30 tys UU :).

 

Pozdrawiam.

Ale dlaczego porównujesz skoro oni używają PHP a ty .net?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

@Avatat: Kwejk korzysta z CDN CloudFlare ? :) Z dnsów jedynie, a sprawdzić to można prostym poleceniem "tracert".

 

CF nie nadaje się do serwowania takiego ruchu kompletnie i naprawdę wiem co mówię.

Z resztą jak można zaoferować CDN ponad 10Gb/s za 200$ ? :)

Zobacz ceny u normalnej konkurencji np. http://www.cdn77.com/ ile to kosztuje.

 

Nie strzelaj tak serwerami bo pudłujesz ;)

 

Wracając to meritum, kto powiedział że "konkurencja obrazkowa" używa PHP ?

Tu naprawdę ciężko ocenić jaki potrzebujesz sprzęt, tym bardziej, że korzystasz z WIndows'a którego nie znam.

Albo strona główna wytrzyma Ci na 2xXeon, albo na 10 maszynach z 2xXeon.

Na pewno warto zrobić super cache, który można zrobić przed hostem Windows.

I podrzucić CDN do obrazków, najprościej skorzystać z oferty którejś z wymienionych firm: http://www.cdnplanet.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Avatat: Kwejk korzysta z CDN CloudFlare ? :) Z dnsów jedynie, a sprawdzić to można prostym poleceniem "tracert".

Zwracam honor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×