Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tomeq1980

Kolokacja - Warunki Umowy. Prosze O Komentarz

Polecane posty

Witam serdecznie

Nadszedł czas podpisania umowy o kolokacje serwera+backup+administrowanie.

Ponizej zamieszczam najwazniejsze informacje składające się na tą umowę. I tak:

Łącze

• Dwóch operatorów ATMAN, GTS. Domyślnie ATMAN.

• Łącze symetryczne do 24Mbit, nie ma gwarantowanej przepustowości, ale pasmo ma nie spadać poniżej 1Mbit – download, upload.

• Protokół BGP – w razie awarii jednego operatora serwer zaczyna pracować na zastępczym operatorze - GTS.

• Czas reakcji w przypadku awarii do 1h.

• Dwa zewnętrzne adresy IP

• 1 port Ethernet.

• Miesięczny limit ruchu wynosi 200GB.

• Co najmniej przez 98,9% czasu w ciągu roku firma zapewnia sprawność działania usług.

 

 

Pomieszczenie

• Czujnik dymu

• Klimatyzacja

• Szafy do przechowywania sprzętu komputerowego

• Urządzenia antyprzepięciowe

• Pomieszczenie jest ubezpieczone

• Dostęp 24/dobę za pomocą karty magnetycznej i klucza – nie więcej niż 2-3h w miesiącu

• Agregaty prądotwórcze – mogą pracować do 24h

• Ups – do 20 min.

• Czas reakcji 1h

• System alarmowy oraz monitoring

 

Sprzęt komputerowy

• Instalacja sprzętu komputerowego jeszcze tego samego dnia, jeżeli wcześniej zadzwonimy i poinformujemy administratora.

• Pomoc techniczna 24/h – czas reakcji do 1h.

 

Administrowanie

Tutaj jeszcze nie mam żadnych ustaleń ponieważ dopiero jak dostarcze sprzęt to administrator zacznie go konfigurować. Wówczas będę wiedział ile mu to zajmie godzin i jaki zakres obowiązków będzie mu powierzony.

 

Umowa

Koszt kolokacji serwera produkcyjnego+zapasowego+ backup 100GB+ pełna administracja = 550PLN [Netto]

Umowa zostaje podpisana na czas nieokreślony z jedno miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

• Czas reakcji w przypadku awarii do 1h.

Rewelacja. Za te pieniadze (550 PLN) to smieszna kasa. Generalnie firma jest odwazna :D

 

• Miesięczny limit ruchu wynosi 200GB.

Czyli jakies 1.2 Mbit - tak wynika z naszych obserwacji. 1 Mbit to okolo 170 GB transferu (uwzgledniajac godzinny rozklad natezenia ruchu, czyli w dzien obciazenie, w nocy pustka na laczach).

 

• Co najmniej przez 98,9% czasu w ciągu roku firma zapewnia sprawność działania usług.

Przyzwoicie.

 

• ....Wówczas będę wiedział ile mu to zajmie godzin i jaki zakres obowiązków będzie mu powierzony.

"Wyjdzie w praniu" to podejscie szkodliwe i dla Ciebie i dla Operatora. Moze sie okazac, ze serwer bedzie sie sypal, dzialal niestabilnie, trzebabedzie latac dziury w oprogramowniu O-S, etc. Ja nie podpisalbym w zyciu umowy w ciemno.

 

Popros o 1 miesieczny okres testowy za symboliczna oplate (czy zwrot kosztow).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Tak, Tomku wystarczy pisac raz temat.

 

Co do warunkow to za takie pieniadze bardzo tanio. Co nie znaczy, ze bedzie zle.

 

Jesli chodzi o administracje to niech sie "rozejrza" i sie okresla od razu. Jesli maja dobrych administratorow to sa w stanie szybko oszacowac (przynajmniej z grubsza). I szybko spisac warunki administracji, zeby nie zostac na lodzie.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wyjdzie w praniu" to podejscie szkodliwe i dla Ciebie i dla Operatora. Moze sie okazac, ze serwer bedzie sie sypal, dzialal niestabilnie, trzebabedzie latac dziury w oprogramowniu O-S, etc. Ja nie podpisalbym w zyciu umowy w ciemno.

 

Popros o 1 miesieczny okres testowy za symboliczna oplate (czy zwrot kosztow).

 

Słuchaj, ale ten serwer już chodzi od 3-ech lat. Tylko ja chciałem zmienić firmę, ponieważ usługi (przede wszystkim wysokie koszty kolokowania) są nie do przyjęcia.W związku z powyższym nadal proponujesz mi podpisac umowę tylko na 1 miesiąc?

 

Tak, Tomku wystarczy pisac raz temat.

 

Co do warunkow to za takie pieniadze bardzo tanio. Co nie znaczy, ze bedzie zle.

 

Jesli chodzi o administracje to niech sie "rozejrza" i sie okresla od razu. Jesli maja dobrych administratorow to sa w stanie szybko oszacowac (przynajmniej z grubsza). I szybko spisac warunki administracji, zeby nie zostac na lodzie.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Oki jestem poczatkujacym użytkownikiem i myślałem, że każdą nową wypowiedz należy umieszczać w nowym temacie.Sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Chodzi o umieszczanie tego samego tematu w paru miejscach.

Tworzenie paru tematow ale roznych jest nawet wskazane (latwiej je pozniej znalezc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o umieszczanie tego samego tematu w paru miejscach.

Tworzenie paru tematow ale roznych jest nawet wskazane (latwiej je pozniej znalezc).

Wiem mój bład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchaj, ale ten serwer już chodzi od 3-ech lat. Tylko ja chciałem zmienić firmę, ponieważ usługi (przede wszystkim wysokie koszty kolokowania) są nie do przyjęcia.W związku z powyższym nadal proponujesz mi podpisac umowę tylko na 1 miesiąc?

Skoro serwer dziala od 3 lat to mozesz od razu okreslic zakres obowiazkow administratora, a nie wypisywac glupoty, ze "zobaczy sie jak to bedzie". Jezeli po 3 latach nie wiesz ile trzeba pracy wlozyc w administracje tym konkretnym serwerem, to bardzo niedobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podaj po prostu co to za firma jesli to nie tajemnica - moze ktos bedzie mial jakies doswiadczenia z nia, ewentualnie IPki czy cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro serwer dziala od 3 lat to mozesz od razu okreslic zakres obowiazkow administratora, a nie wypisywac glupoty, ze "zobaczy sie jak to bedzie". Jezeli po 3 latach nie wiesz ile trzeba pracy wlozyc w administracje tym konkretnym serwerem, to bardzo niedobrze.

DO końca nie masz racji, ponieważ nie znasz szczegółów. Wcześniej (jeszcze mnie nie było w firmie) ktoś podpisał umowę na kolokowanie+administrowanie systemu.Gdy zobaczyłem, że za taką usługę przychodzi FV na kwote 3050PLN to złapałem się za głowę. I to własnie dlatego chcę wypowiedzieć umowe tej firmie. A to że nie znam zakresu obowiązków administratora jest spowodowane tym, że własnie ta firma miała pełną władzę nad ta baza danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO końca nie masz racji, ponieważ nie znasz szczegółów. Wcześniej (jeszcze mnie nie było w firmie) ktoś podpisał umowę na kolokowanie+administrowanie systemu.Gdy zobaczyłem, że za taką usługę przychodzi FV na kwote 3050PLN to złapałem się za głowę. I to własnie dlatego chcę wypowiedzieć umowe tej firmie. A to że nie znam zakresu obowiązków administratora jest spowodowane tym, że własnie ta firma miała pełną władzę nad ta baza danych.

 

Dlaczego sie zlapales za glowe ? Moim zdaniem jest to dobra cena za kolokacje oraz administracje systemem z SLA na poziomie 12x7x4. Kupujesz usluge i masz w wiekszosci problemow problem z glowy, nie musisz myslec o serwerze, czesciach, nowych patchach, backup'ie, etc. Pomysl ile problemow firma ma "z glowy".

 

Obecnie Ty pracujesz w tej firmie i zapewne posiadasz umiejetnosci aby tym zarzadzac, co sie jednak stanie jesli odejdziesz ? Pamietaj, ze wymieniona kwota dla wielu firm nie jest duza za spokoj i za gwarancje ciaglosci biznesu. Moge Ci zagwarantowac, ze takiego spokoju nie kupisz za ok. 600 zl :-)

 

Osobiscie ja bym sie dwukrotnie zastanawial nad zmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego sie zlapales za glowe ? Moim zdaniem jest to dobra cena za kolokacje oraz administracje systemem z SLA na poziomie 12x7x4. Kupujesz usluge i masz w wiekszosci problemow problem z glowy, nie musisz myslec o serwerze, czesciach, nowych patchach, backup'ie, etc. Pomysl ile problemow firma ma "z glowy".

 

Obecnie Ty pracujesz w tej firmie i zapewne posiadasz umiejetnosci aby tym zarzadzac, co sie jednak stanie jesli odejdziesz ? Pamietaj, ze wymieniona kwota dla wielu firm nie jest duza za spokoj i za gwarancje ciaglosci biznesu. Moge Ci zagwarantowac, ze takiego spokoju nie kupisz za ok. 600 zl :-)

 

Osobiscie ja bym sie dwukrotnie zastanawial nad zmiana.

 

gb sadze ze bzdurki gadasz to ze nie dostnie takich warunkow w wdc.pl gdzie pracujesz to nie znaczy ze nie dostanie w innych firmach. Tworze systemy zarzadzania w przedsiebiorstwach i mam do czynienia z kilkoma serwerami w kolokacji za podobne pieniadze i nigdy nie mialem z nimi problemow administratorzy sa bardzo pomocni nawet za takie jak sadzisz smieszne pieniadze. Moze czas zweryfikowc w wdc.pl cennik :D

Pozdrawiam w ten piekny wiosenny dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gb sadze ze bzdurki gadasz to ze nie dostnie takich warunkow w wdc.pl gdzie pracujesz to nie znaczy ze nie dostanie w innych firmach. Tworze systemy zarzadzania w przedsiebiorstwach i mam do czynienia z kilkoma serwerami w kolokacji za podobne pieniadze i nigdy nie mialem z nimi problemow administratorzy sa bardzo pomocni nawet za takie jak sadzisz smieszne pieniadze. Moze czas zweryfikowc w wdc.pl cennik ;)

Pozdrawiam w ten piekny wiosenny dzien :)

 

Nie mamy do konca okreslonych warunkow, wiec trudno mi sie odnosic do Twojej wypowiedzi, jesli jednak juz wymieniles wdc.pl to pragne zaznaczyc ze posiadamy administracje systemami w roznych przedzialach cenowych w zaleznosci od potrzeb klient, jednak nie znajac warunkow trudno porownywac.

 

Chcialbym jednak zwrocic uwage, ze wiekszosc moich postow nie dotyczy w zadnym wypadku firm z ktorymi jestem powiazany, a jedynie sa moja prywatna wypowiedzia. Nie stwierdzilem takze nigdzie ze sa to "smieszne pieniadze" lub ze nie mozna tego dostac w innych firmach, jedynie moim zdaniem cena jaka placi obecnie firma jest rynkowa i daje wieksza potencjalna gwarancje poprawnosci dzialania systemu, anizeli kilkukrotnie tansze oferty.

 

Ogolnie chcialem jedynie zwrocic uwage, ze na oferte nie nalezy patrzec jedynie przez pryzmat ceny, poniewaz jest wiele innych aspektow (nie tylko technicznych) ktore sa znacznie wazniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tomeq1980: Ja bym był bardzo zainteresowany informacją jaka to firma złożyła ofertę jak w poście pierwszym bo sam szukam miejsca na pare maszyn (chociaż mam podejrzenia, że jest to jeden z moich ulubionych resellerów osiedlówek z miasta na Ł ;)) - może być na PW jeśli to jakaś tajemnica :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie stwierdzilem takze nigdzie ze sa to "smieszne pieniadze" lub ze nie mozna tego dostac w innych firmach,

 

Moge Ci zagwarantowac, ze takiego spokoju nie kupisz za ok. 600 zl :-)

 

Po tym zdaniu wywnioskowałem że własnie to twierdzisz ale przepraszam jezeli zle odczytalem zapisana tresc.

 

Oczywiscie cena 3 tys jaka podaje tomeq1980 jest cena rynkowa jednak nie wiemy dokladnie za co ja placi tak wiec nie bardzo mozemy wnioskowaz ze obecna propozycja ktora dostal jest gorsza pod wzgledem obslugi.

 

A opieranie sie na cenach nie znajac dokladnie za co placi Pan tomeq1980 jest chyba bez sensu.

 

Jak pamietam za okolo 300 zl w firmie avx.pl tez jest pelna opieka adminstracyjna chyba widzialem gdzies to na forum.

 

Co do wypowiedzi czy sa one pod wplywem firmy ( bardzo dobrej ) w ktorej pracujesz tego oczywiscie nie wiem ale znajac to forum i uzytkownikow ( w 87 % firmy konkurujace ze soba ) nie latwo jest odniesc wrazenie ze wypowiedzi zamieszczane na lamach WHT sa jedynie obiektywna ocena naszego rynku.

Pozdrawiam i wracamy do tematu Pana tomeq1980 a do dyskutowania na temat firm udzielajacych sie na WHT zapraszam do piaskowicy lub PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chociaż mam podejrzenia, że jest to jeden z moich ulubionych resellerów osiedlówek z miasta na Ł ;)) - może być na PW jeśli to jakaś tajemnica :).

 

Tak to własnie wyglada na ofertę nc. z łączem z zdnet-u .

 

Podobne oferty (niekoniecznie cenowo) znajdziesz ponizej (tyle że mają bezpośrednie łącza od dostawców):

 

TPNets.com (atman i gts) AS 35491

ForWeb (futuro i gts)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq1980: Ja bym był bardzo zainteresowany informacją jaka to firma złożyła ofertę jak w poście pierwszym bo sam szukam miejsca na pare maszyn (chociaż mam podejrzenia, że jest to jeden z moich ulubionych resellerów osiedlówek z miasta na Ł ;)) - może być na PW jeśli to jakaś tajemnica :).

 

W poscie pierwszym przedstawiłem oferte firmy z Warszawa, której raczej nazwy nie chce podać - po co robić antyreklamę.

 

 

Tak to własnie wyglada na ofertę nc. z łączem z zdnet-u .

 

tzn że łacze z zdnet-u jest gorsze od innych. Nie wiem za bardzo na czym polega róznica, wiec może mi ktoś to wyłumaczyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×