Skocz do zawartości

Polecane posty

W sumie ciekawe... Obecne oferty na BH/MH są identyczne czy to cenowo czy parametrowo.

 

Czyżby w planach połączenie dwóch "marek" w jedną? Taki sam priorytet supportu i tak dalej? ;)

 

Również hekko ma taką samą ofertę na VPS OpenVZ i Shared WWW, chyba przenieśli wszystkie usługi do jednego DC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Główna Hekko wskazuje na NEPHAX w Gdańsku. Co do oferty to faktycznie VPS i Dedyki mają jedną wspólna ofertę. Ciekawe kiedy będzie konsolidacja wszystkich przejętych firm w jedną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Wie ktoś może co będzie z dedykami z b-h? :) @tgx do Ciebie kieruje pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Również hekko ma taką samą ofertę na VPS OpenVZ i Shared WWW, chyba przenieśli wszystkie usługi do jednego DC.

 

 

Główna Hekko wskazuje na NEPHAX w Gdańsku. Co do oferty to faktycznie VPS i Dedyki mają jedną wspólna ofertę. Ciekawe kiedy będzie konsolidacja wszystkich przejętych firm w jedną.

 

 

Nie będą przenosić raczej. Szkoda infrastruktury i lokalizacji. Będą pewnie 2 DC równolegle a tylko sprzęt scalą że będzie praktycznie identyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że zmiana oferty wyjdzie im korzystnie? Imo przy obecnych cenach, biorąc pod uwagę jakość usług to mints umywa się w porównaniu do np sprintdc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mogą ci od tak zmienić cen. Pozostaną takie jak były.

 

Zresztą co to za porównanie do innych firm w szczególności zagranicznych. Każda firma ustala swoje ceny a nie dostosowuje się do konkurencji.

 

Cześć,

Trochę zbiorczo, ale chcemy przerwać spekulację i wszystkich WAS uspokoić.

Kontynuowanie pakietów hostingowych, vps czy wreszcie serwerów dedykowanych na obecnych zasadach (cenach, parametrach itp. ) będzie jak najbardziej możliwe.

Nie ma więc absolutnie problemu "pozostanie"na obecnych zasadach.

Wszyscy klienci będą mieli wybór- migracja na jeden z nowych pakietów lub kontynuacja usług na obecnych zasadach.

Co do supportu, jakości usług i innych podnoszonych przez innych kwestii- tu będzie TYLKO lepiej- czy to w nowej czy "starej" ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A powiecie coś więcej na temat backupów? Rozszerzony backup 30 dni czy tam 14. Opiszecie coś dokładniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graczu

Mnie zawiodła ta firma już nawet przed starem w niej a tu jeszcze podwyżka hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiecie coś więcej na temat backupów? Rozszerzony backup 30 dni czy tam 14. Opiszecie coś dokładniej?

 

Cześć,

Co do backupów to opis zamieściliśmy w Dodatkach i tak:

 

Twoje dane są backupowane codziennie. Dzięki systemowi kopii codziennych i tygodniowych możesz odzyskać dane do 14 lub 30 dni wstecz. W odniesieniu do serwerów VPS KVM i VPS Windows do dnia 1. lipca usługa jest realizowana poprzez udostępnienie konta FTP 100 GB na zewnętrznym urządzeniu do samodzielnego wykorzystania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak średnio te backupy im wychodziły, mówili że mają codzienne a żadnego nie mieli :D 1 bug w panelu mają który można wykorzystać na swoją korzyść

 

Czyli przez kilka ostatnich lat niewiele się w tej sprawie nie zmieniło :P

Edytowano przez PCziomal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

 

Cześć,

Co do backupów to opis zamieściliśmy w Dodatkach i tak:

 

Twoje dane są backupowane codziennie. Dzięki systemowi kopii codziennych i tygodniowych możesz odzyskać dane do 14 lub 30 dni wstecz. W odniesieniu do serwerów VPS KVM i VPS Windows do dnia 1. lipca usługa jest realizowana poprzez udostępnienie konta FTP 100 GB na zewnętrznym urządzeniu do samodzielnego wykorzystania.

 

 

To są przyrostowe kopie czy za każdym razem robicie oddzielny zrzut?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wyrazić moją opinię.

Korzystam z usług Mintshost od ponad 2 lat. Na początku byłem wręcz zachwycony - niskie ceny, bogate opcje i bardzo przystępne ceny. Największą jednak zaletą był wspaniały support - mimo, iż drobne usterki zdarzały się (rzadko), support natychmiastowo reagował na zgłoszenia, nigdy nie miałem większych problemów, pracownicy bardzo mili i bardzo cierpliwi. No właśnie to wszystko, to już tylko wspomnienie... Wszystko zaczęło się po przejęciu Mintshost przez H88.pl (stąd, jak ktoś zauważył, te same cenniki na kilku stronach).

Uważam, że nie jestem wymagającym klientem (obecnie hosting www - 8GB - kilka podpiętych domen, 2 strony domowe, kilka skrzynek pocztowych), staram się też nie być jakoś upierdliwy. Problemy zaczęły się kilka miesięcy temu - na początku każdego miesiąca, co miesiąc jak z zegarkiem w ręku nie działała poczta. Nie prowadzę działalności, ale na pocztę otrzymuję faktury, które muszę regularnie i w terminie opłacać, aż tu nagle, faktury i inne ważne wiadomości nie docierały, przez notoryczne awarie. Zgłaszałem te problemy, ale z nowym supportem nie potrafię się dogadać. Pytam np. co jest powodem kolejnej, tej samej awarii w kolejnym miesiącu - otrzymuję odp. że wszystko już działa, bez jakiegokolwiek wyjaśnienia.

Głównym powodem, przez który wybrałem Mintshost były niskie ceny, ale jak w pewnym momencie (na początku) miałem do czynienia z supportem - tylko utwierdziłem się w swoim wyborze. Obecnie za Mintshostem nie przemawia żaden z tych argumentów.
Co rok zamieszczany jest nowy cennik, oczywiście z coraz wyższymi cenami. Do tego dochodzą cały czas występujące regularnie, te same problemy z awaryjnością, które doprowadzają mnie do szału. Jest też jedna dziwna rzecz, kompletnie dla mnie niezrozumiała - żeby skontaktować się z pomocą techniczną trzeba wysyłać maila z formularza - za każdym razem się przedstawiać, pisać o jaki serwer chodzi, ew. z którą domeną zaparkowaną na serwerze jest problem. Pytałem czy mają zamiar zmienić to na np. tickety, ale jak zwykle otrzymywałem jakieś bzdurne odpowiedzi.

 

Podsumowując, serdecznie ODRADZAM tę firmę, nowy właściciel nie dorasta do pięt poprzedniego, support jest do dupy, ceny wysokie, awarie stosunkowo częste. W sierpniu kończę z nimi współpracę.

Edytowano przez WielkiSzu (zobacz historię edycji)
  • Upvote 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"nformujemy, że ze względu na modernizację naszej infrastruktury sieciowej oraz wdrażaniu nowego systemu AntyDDOS konieczna jest zmiana adresów IP przypisanych do serwera mkxx"

 

Oni sobie jaja robią czy to oficjalna informacja? Dostałem emaila w spamie. Do 26.06. Proszę o potwierdzenie na PW.... Bo nie wiem czy to nie jakiś durny spam...

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sanken jedyne co mnie trzymało w mints to właśnie IP, teraz chyba chcą się pozbyć klientów z serwerami z starej oferty. Pora się przenosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie serwery na tokenach to co to za problem przenieśc się gdzie indziej? Żaden

I po co takie posty? Tu chodzi o firmę a nie o moje serwery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I po co takie posty? Tu chodzi o firmę a nie o moje serwery.

 

Napisałeś że jedyne co u nich Cie trzyma to ip. W Twoim przypadku zmiana ip to nie jest problem więc nie rozumiem twojego postu. Fakt że to dodatkowe problem z konfiguracją itd. ale nie od razu skreśla użytkowanie na nowym ip.

Edytowano przez asdek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to nauczka by używać domeny a nie posługiwać się IPkiem w sieci.

 

co do csgo, co prawda nie gram w tę grę ale mniemam, że jak w wielu innych sieciówkach serwery wyszukuje się po nazwie a nie po IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

W grach CSa serwery zapisane w zakładkach są na podstawie adresu IP. Jak podasz np. cs.domena.pl to cs odpyta adres i doda na podstawie IP a nie hosta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli można korzystać z domeny. Jedyne co trzeba od nowa dodać serwer do zakładki. Łatwiej ludzi (w sensie graczy) przyzwyczaić do nazwy niż do IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja to rozumiem, ale można wcześniej graczy ostrzec (np komunikatem w grze) albo na forum albo na stronie clanowej, że będzie zmiana hostingu i by ponownie, po tej samej domenie dodać sobie serwer do zakładki. Nawiązuję do tego, że domenę łatwiej zapamiętać i łatwiej przyzwyczaić ludzi/graczy niż IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Szczerze? Mało kto ze stałych graczy wchodzi na forum (no chyba że bana dostanie). W większości to są osoby, które odpalają gre, wbijają na zapisany serwer i grają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja to rozumiem, ale można wcześniej graczy ostrzec (np komunikatem w grze) albo na forum albo na stronie clanowej, że będzie zmiana hostingu i by ponownie, po tej samej domenie dodać sobie serwer do zakładki. Nawiązuję do tego, że domenę łatwiej zapamiętać i łatwiej przyzwyczaić ludzi/graczy niż IP.

 

Dwa lata temu była konsolidacja mojej firmy i zmieniła się nazwa domeny. Mam paru klientów którzy po otrzymaniu dwóch emaili z informacją o zmianie (jeszcze przed zmianą), po co najmniej kilku upomnieniach z mojej strony (już po zmianie) oraz przy stałej korespondencji z mojej strony po adresie email z nowej domeny - po dwóch latach, kiedy zaczynają nowy wątek to wciąż piszą na adres ze starej domeny.

 

Ludzie są ludzie. Zmień adres IP, powiadom wszystkich, zaoferuj, ze przyjedziesz i zmienisz mi adres IP w zakładce: do części nie dotrze, inni oleją, zapomną, zignorują, przestraszą się, wpisz sobie co chcesz. W najlepszym przypadku nie ma szans na utrzymanie 100% użytkowników.

Edytowano przez nnd_newbie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprostować moją poprzednią wypowiedź - w Mintshost jestem jednak od 3, a nie od 2 lat (znalazłem pierwszą fakturę).
Przypomniał mi się jeszcze jeden ciekawy przypadek: kilka miesięcy temu moja domena (wykupiona w OVH.pl) została zaparkowana na cudzym serwerze (wcześniej parkowałem na moim oczywiście). Wpisuję domenę w adresie przeglądarki, a tu odsyłacz do jakiejś szkoły.

Powiem Wam, że ręce mi opadły - co prawda, support bardzo szybko naprawił ten błąd, ale jednak niesmak pozostał.

 

Widzę, że wielu użytkowników odchodzi - ja już mam wykupiony hosting w innej firmie.

 

Pozdro.

Edytowano przez WielkiSzu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może korzystał z tej zakładki kiedyś:

https://mintshost.pl/start/kontakt/

 

Serwer nie działa od 2 dni, wiadomość wysłana przez zakładkę kontakt wczoraj - jak do tej pory cisza.

 

Wcześniej się nie logowałem do nowego panelu VPS (nie było takiej potrzeby), ale gdy już naszła to:

The Username You Entered Could Not be Found on Our System

 

Po zmianie hasła będzie aktywny nowy panel vps.
Login do nowego panelu (SolusVM) nie uległ zmianie – jest taki sam jak w przypadku poprzedniego panelu (HyperVM).

 

https://cloud.mintshost.pl:5656

 

 

a jakie są wasze doświadczenia z H88 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×