Skocz do zawartości

Polecane posty

Wstało coś bo oprócz stron głównych MH + BH mi wszystko leży

Ja też na razie jeszcze leżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wstało coś bo oprócz stron głównych MH + BH mi wszystko leży

U mnie jeden VPS wstał, drugi cały czas leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będzie opcja rejestracji własnego serwera DNS? było coś takiego w panelu przez kilka miesięcy (chyba nawet z adnotacją, że ruszy za 2 tygodnie) , a teraz w ogóle zniknęło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jeszcze nie widział, to jest nowa oferta Mintshost/Bizneshost na ich stronie.

 

Skończyły się czasy tanich serwerów. ;)

Edytowano przez Dzejkob (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może w końcu podniesie się jakość usług a połowa minectraftowców ucieknie z powodów wyższych cen.

Ciekaw jestem jak sprawuje się ta nowa ochrona przed atakami.

Edytowano przez Sevence (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby kolejna awaria ? Nie działa mi ich strona ...

miałem tam najwyższy pakiet dedyka na miesiąc. Codziennie wieczorami przez kilkanaście minut pingi po 1000ms. W trakcie awarii ich telefon kontaktowy wyłączony. Na Facebooku/maile odpisali po kilkugodzinach. Porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jest grane z ich stroną? Nie działa kompletnie...
Biznes-host.pl też leży i kwiczy, coś wie o co kaman ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrócily strony do działaności, mintshost jak i bizneshost - ale te ceny troszkę namieszały.
Pytanie z innej beczki, ceny zmieniają się dla serwerow które chcę wykupić na nowo, a jak to ma się z serwerami wykupionymi wczesniej, cena też ulega zmianie, czy za tyle ile kupiłem to i przedłużam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mojego VPSa w ogóle nie ma w nowej ofercie, więc nie wiem jak mi ceny naliczą.

 

A ceny są wyższe niż w OVH (a także Aruba, Webh i inne) więc biorąc pod uwagę opinię o jakości i supporcie Mintshost, zastanawiam się kto chciałby tam zamówić.

Edytowano przez nnd_newbie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie jedyny atut MH/BH czyli cena znika, nie widzę żadnego powodu kupować u nich usług, skoro w tej samej cenie inne firmy oferują usługi o wiele wyższej jakości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mojego VPSa w ogóle nie ma w nowej ofercie, więc nie wiem jak mi ceny naliczą.

 

A ceny są wyższe niż w OVH (a także Aruba, Webh i inne) więc biorąc pod uwagę opinię o jakości i supporcie Mintshost, zastanawiam się kto chciałby tam zamówić.

 

Nie mogą ci od tak zmienić cen. Pozostaną takie jak były.

 

Zresztą co to za porównanie do innych firm w szczególności zagranicznych. Każda firma ustala swoje ceny a nie dostosowuje się do konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zresztą co to za porównanie do innych firm w szczególności zagranicznych. Każda firma ustala swoje ceny a nie dostosowuje się do konkurencji.

 

Podstawowe zasady ekonomii każą dopasowywać ceny do konkurencji. Czy też inaczej, przy ustalaniu polityki cenowej należy wziąć pod uwagę to co oferuje konkurencja. Kto tego nie robi, szybko upada bo jego oferta jest niekonkurencyjna.

 

Nie wiem co tam Mintshost kombinuje, może to jego próba zwiększenia jakości usługi Wiem, że za tą marką stoi firma która osiąga przychody także z innych źródeł, więc możliwe, że mają zamiar wpompować trochę kasy w odrestaurowanie marki Mintshost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam jeszcze na 179 dni wykupiony serwer u nich, ale na pewno nie będę nic przedłużał. Wzrost ceny ponad 100% do ich marnych usług na pewno nie jest tego warta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie myślę ze oni nie ogarniają tego co się dzieje w ich firmie. Przenosili serwery, a potem mieli kompletny burdel. Miałem 50GB miejsca, przez 2-3 miesiące dawali mi tylko 25GB, gdy do nich napisałem o tym to przeprosili i dali mi gratis 1 rdzeń w nagrodę, oczywiście do tej pory nie dostałem tego. Słowa rzucane na wiatr.

Anty DDoS? Te słowa znają chyba tylko z google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Podstawowe zasady ekonomii każą dopasowywać ceny do konkurencji. Czy też inaczej, przy ustalaniu polityki cenowej należy wziąć pod uwagę to co oferuje konkurencja. Kto tego nie robi, szybko upada bo jego oferta jest niekonkurencyjna.

 

Nie wiem co tam Mintshost kombinuje, może to jego próba zwiększenia jakości usługi Wiem, że za tą marką stoi firma która osiąga przychody także z innych źródeł, więc możliwe, że mają zamiar wpompować trochę kasy w odrestaurowanie marki Mintshost.

 

No i widzisz jak ciągnęli. Nijak się nie kalkulowało i trzeba było oszczędzać a to na antyddos a to na sprzęcie i leciało na PCtach wszystko.

 

Zmienili typ usługi dostosowany do konkurencji, ale nie tej najtańszej, która zbiera syf i klientów po 10zł miesięcznie oczekujących cudów na kiju jak to widać w wątku ovh i VPSach w PL że mają 20 mbit a nie 15351634164126gbit symetryka tylko dla nich.

 

Ceny serwerów są spore, koszty prądu, łącza. Jak sobie byś to przekalkulował od drugiej strony to pewnie wyszłyby ci jeszcze ceny oferty 2-3 razy większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Tak przeglądam nowe oferty i ceny na BH/MH i odnoszę wrażenie że chcą się pozbyć tanich mocno budżetowych i jednocześnie upierdliwych klientów. Ceny podniesione dość mocno, usunięta opcja 50% bonifikaty przy płatności rocznej => VPS + DA za 474 PLN rocznie teraz wychodzi 1800 PLN z tym że dysk SSD 75 GB a nie 50 HDD (SSD?). Nie wiem jak to się kalkulowało te 474 PLN ale było i działało.

 

Na Mints też spore podwyżki i zmiany w ofercie. Może dzięki temu firma uwolni się od mocno roszczeniowych klientów którzy płacili grosze i wymagali cudów. A jak nie działało to krzyczeli głośniej niż krowa (agregat) przy zaniku zasilania.

 

Nowy właściciel zapewne chciał aby zyski z przejętych marek były większe stąd zmiana oferty. Jeszcze tylko uporać się z supportem i kilkoma innymi rzeczami na które skarżą się klienci i jest szansa że BH/MH odzyska nieco nadszarpniętą reputację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmienili typ usługi dostosowany do konkurencji, ale nie tej najtańszej, która zbiera syf i klientów po 10zł miesięcznie oczekujących cudów na kiju jak to widać w wątku ovh i VPSach w PL że mają 20 mbit a nie 15351634164126gbit symetryka tylko dla nich

 

Smieszne są te twoje przytyki w stronę osób, które najzwyczajniej w świecie oczekują takich parametrów usługi jakie firma sama sama oferuje i powinna świadczyć. I nie, to nie znaczy że to są syf klienci. Nikt nie oczekuje niczego więcej poza to co jest w ofercie. Jeżeli OVH uznało, że opłaca się im sprzedawać VPSy ze 100 mbps symetrycznym i nielimitowanym portem za 15 zł to serwer powinien właśnie oferować zbliżone wartości.

Jeśli nie, to niech zmieni ofertę tak jak zrobiło to H88. Żadne cuda na kiju

Edytowano przez MatX_ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Smieszne są te twoje przytyki w stronę osób, które najzwyczajniej w świecie oczekują takich parametrów usługi jakie firma sama sama oferuje i powinna świadczyć. I nie, to nie znaczy że to są syf klienci. Nikt nie oczekuje niczego więcej poza to co jest w ofercie. Jeżeli OVH uznało, że opłaca się im sprzedawać VPSy ze 100 mbps symetrycznym i nielimitowanym portem za 15 zł to serwer powinien właśnie oferować zbliżone wartości.

Jeśli nie, to niech zmieni ofertę tak jak zrobiło to H88. Żadne cuda na kiju

 

Bo takie parametry także kosztują. IP to znowu koszt. Backup koszt, to się tak wydaje że mały serwer = tani serwer. Są koszty, których się nie przeszkoczy.

 

OVH ma swoje warunki, mintshost swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie ciekawe... Obecne oferty na BH/MH są identyczne czy to cenowo czy parametrowo.

 

Czyżby w planach połączenie dwóch "marek" w jedną? Taki sam priorytet supportu i tak dalej? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeszcze tylko support poprawić. Bo tydzień czekać na zmianę jednej rzeczy na FV :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może dzięki temu firma uwolni się od mocno roszczeniowych klientów którzy płacili grosze i wymagali cudów

Miałem tam serwer dedykowany i płaciłem 300zł z groszami /msc wiec raczej nie są to groszę.

Rozumiem że mogą zdażyć sie awarie(w tym okresie występowały dosyć często - jakieś problemy z łączem) tylko tragiczne było to że w weekend support nie istniał. i problemy techniczne zostawały usuwane dopiero w poniedziałek. - po za tym wszystkie problemy od pon-pn dosyć szybko zostawały naprawiane. Jak razem z ceną pójdzie też jakość to bedzie dobrze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×