Skocz do zawartości

Polecane posty

Ta firma to jedna wielka kpina. Posiadamy od nich dwa dedyki na których świadczymy usługi serwerów gier. Nasi "klienci" zakupują u nas usługi na serwerze z czego opłacany są dedyki. Od 2 miesięcy pracowaliśmy na zepsutej karcie sieciowej, mimo, że pisaliśmy wielokrotnie, że coś jest nie tak. Od kilku miesięcy również pojawiają się timed outy i odcinany jest 1 z dedyków od świata tłumacząc się, że jest to OBOWIĄZKOWE w BGP BLACKHOLING.

 

O supporcie nie wspomnę bo jest to pokolenie ludzi, którzy zostali wzięci z ULICY bo inaczej tego nie można nazwać.

 

Płacimy 3000 zł rocznie za dedyki a jesteśmy traktowani jak ŚMIECIE. Szykujemy wpis na wykopie bo to jest już śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

3000zł za dedyki? To niespełna 250zł miesięcznie. Jeden serwer w tej cenie będzie ciężko znaleźć z dobrą ochroną.

 

Jeżeli nie podoba się blackholing, który niestety tak działa to może warto pomyśleć o zainwestowaniu więcej kasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Ta firma to jedna wielka kpina. Posiadamy od nich dwa dedyki na których świadczymy usługi serwerów gier. Nasi "klienci" zakupują u nas usługi na serwerze z czego opłacany są dedyki. Od 2 miesięcy pracowaliśmy na zepsutej karcie sieciowej, mimo, że pisaliśmy wielokrotnie, że coś jest nie tak. Od kilku miesięcy również pojawiają się timed outy i odcinany jest 1 z dedyków od świata tłumacząc się, że jest to OBOWIĄZKOWE w BGP BLACKHOLING.

 

O supporcie nie wspomnę bo jest to pokolenie ludzi, którzy zostali wzięci z ULICY bo inaczej tego nie można nazwać.

 

Płacimy 3000 zł rocznie za dedyki a jesteśmy traktowani jak ŚMIECIE. Szykujemy wpis na wykopie bo to jest już śmieszne.

Brzmi to tak:

Jesteśmy poszkodowani bo płacimy 250 zł za dedyk, robimy wpis na wykopie bo to śmieszne, że blackholing po ataku blokuje nam dostęp do świata (bo na tym polega sam blackholing).

 

Koledzy, please. Nie ośmieszajcie się jeszcze bardziej - do tego ta branża.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tłumacząc się, że jest to OBOWIĄZKOWE w BGP BLACKHOLING.

 

czy oni jakiś czas temu nie mówili że blackholding jest już u nich przeszłością? wydaje mi się, że nawet tak na stronie głównej jest/było, ale nie mogę sprawdzić, bo strona mintshostu się właśnie położyła spać przez swoją bazę danych. :)

 

Przestańcie ;)

 

 

Nie stosujemy od miesiąca bgp blackholingu. Jeżeli ktoś ma problem z usługą proszę wysłać zgłoszenie na pomoc opisać problem, wskazać jakie aplikacje są uruchomione na serwerze - zweryfikujemy to.

 

BGP blackholing łatwo jest sprawdzić chociażby z lg.level3.net robiąc tracert - w przypadku stosowania trasa powinna się urywać na samym początku.

 

 

Tak czy inaczej zapraszam do kontaktu, łatwiej pomóc mając rzeczywiste dane i kontakt

 

 

Edytowano przez eska97 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie płakalibyśmy, gdyby to było sporadyczne przerwy. Za tę samą cenę w OVH czy ECO ATMAN możemy mieć lepszą maszynę, ale niestety środki, które wpakowaliśmy w te dedyki nam uniemożliwiają obecnie zmianę. Jeśli lubicie być oszukiwany na hajs to dobrze, ale nie my.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie płakalibyśmy, gdyby to było sporadyczne przerwy. Za tę samą cenę w OVH czy ECO ATMAN możemy mieć lepszą maszynę, ale niestety środki, które wpakowaliśmy w te dedyki nam uniemożliwiają obecnie zmianę. Jeśli lubicie być oszukiwany na hajs to dobrze, ale nie my.

 

Więc pakujesz zabawki, piszesz swoją opinię i opuszczasz tonący statek, a nie robisz z siebie pół-kretyna na forum i "straszysz" pisaniem jakiegoś wpisu na wykopie. H88 sporo ostatnio można zarzucić, a po samej ilości negatywnych opinii na forum można wywnioskować co się teraz u nich dzieje, ale jak czytam takie posty jak twój to się zastanawiam w której piaskownicy się znajdujesz, że zaczynasz straszyć wykopem zamiast po prostu zmienić firmę :D.

 

Ale śmiało, może ktoś się przejmie, choć skoro nawet H88 twoje problemy nie interesują, to wątpię, żeby innych to obchodziło :). Jak się nie jest zadowolonym z firmy, to się zmienia firmę, a nie tupie nóżkami.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele, zaczynacie przesadzać z jakimiś wpisami na wykopie. Jeżeli są poniżej SLA, to egzekwuj regulamin i zmień dostawcę. Tada, koniec tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko który z dostawców nie stosuje blackholingu? Chyba taki który ma n x 100Gbps na tranzytach. Oczywiście mówię tutaj o zagranicy, a nie polskich IX'ach, bo tutaj to bez filtrów może być ciężko. Wszystko zależy od tego komu operator rozgłasza adresy na blackholing (co często zależy od upstreamów jakie ma i możliwości sterowania przy pomocy community). Wspomniany ATMAN ECO również stosuje selektywny blackholing i z tego co mi wiadomo to przynajmniej do niedawna w przypadku nadmiernego ruchu z IX'ów również były odcinane (mogę mieć tutaj nieaktualne informacje). OVH faktycznie może sobie pozwolić na samą filtrację, bo ma potężne zasoby jeśli chodzi o sieć i nie ma co oczekiwać czegoś takiego od mniejszych operatorów.

 

@dom3lek: Jeśli możesz to daj znać gdzie to BH jest rozgłaszane i który ruch Ci wycinają. Zobacz sobie BGP route na lookingglassie w polskich IX'ach (plix, tpix, thinx, epix itd.) w trakcie kiedy problem wystąpi.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Znowu jakaś awaria?

 

VPSy, dedyki, strona WWW padła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Padło raptem na kilka minut a już na forum smród robicie ?

 

prądu/gazu/wody wam braknie na 2 minuty i co tez dzwonicie od razu do dostawcy ?

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Padło raptem na kilka minut a już na forum smród robicie ?

 

prądu/gazu/wody wam braknie na 2 minuty i co tez dzwonicie od razu do dostawcy ?

 

 

 

 

 

Nie, tylko to druga awaria w tym tygodniu i możemy być zaniepokojeni a jak pewnie dobrze wiesz 15 sekund po padzie telefony potrafią się urywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Współczuje im w tym mintsie .... moj vps działa dobrze od 30 dni dzisiaj raptem na góra 5 minut nie było z nim połaczenia ale to mogło mieć na to wpływ wiele czynników niekoniecznie to musiała być awaria w mintsie

Edytowano przez damianek23w (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Współczuje im w tym mintsie .... moj vps działa dobrze od 30 dni dzisiaj raptem na góra 5 minut nie było z nim połaczenia ale to mogło mieć na to wpływ wiele czynników niekoniecznie to musiała być awaria w mintsie

 

Dlaczego? Spytałem się tylko czy jest jakieś info bo nie mam numeru do nich a strony niedostępne były mh. Widocznie nie masz jakichś wrażliwych danych tam, ale u mnie przykładowo od 18:33 do 18:44 był downtime. Co prawda nie długi, ale nie wiedziałem ile to potrwa. Post napisałem po 2 minutach od awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory w mints po reinstalacji serwera, system był częściowo skonfigurowany na starcie.

 

Dziś chciałem kilka rzeczy pozmieniać wyczyściłęm wszystko, reinstalacja i zonk....

 

zwykłe apt-get update i "W: Failed to fetch http://ftp.debian.org/............"

 

Jestem zwykłym userem, lekkimi aspiracjami do zabaw VPS'em. Wybrałem Mints bo do tej pory, podobnie jak w BH takie rzeczy działały na starcie.

 

Nie mam ani czasu ani ochoty konfigurować jeszcze połączeń w Debianie. To było z automatu do tej pory. Czemu teraz tego nie ma ?!

 

Wszystkoe pierdyknęło mam wrażenie po zmianie panelu na Solus.

Dla pewności sprawdziłem i na innych obrazach jest to samo.

 

Jeśli tak to ma wyglądać, to chyba poszukam innej firmy, bo coraz więcej rzeczy mnie tu zaczyna drażnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie mam ani czasu ani ochoty konfigurować jeszcze połączeń w Debianie. To było z automatu do tej pory. Czemu teraz tego nie ma ?!

 

 

bok@mintshost.pl i sprawdzimy co jest nie tak z Twoim VPS-em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ping 8.8.8.8

ping wp.pl

 

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

na pingi po adresie IP odpowiada, nie rozpoznaje natomiast nazw - unknown host wp.pl

 

już piszę ticket na BOK w takim razie. Jednak myślę, że nie powinno mieć to miejsca. Reinstalowanie w panelu i powinno śmigać. Przecież nie będą po każdej reinstalce pisał na BOK...

Edytowano przez Postman (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustaw poprawne DNSy w /etc/resolv.conf

 

 

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Tak podejrzewałem, że o to chodzi. Niby pierdoła, ale wnerwiająca, bo google też mało podpowiadało w tym temacie ;)

 

Ale tempo niesamowite. Czasem na forum reakcja szybsza niż na BOKu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko mam do osób które korzystają z usług. Czy wam tickety w support biznes-host tez samoczynnie się zamykają gdy napiszecie coś? Bo moje jakoś dostają samo zaparcia "Closed" i odpowiedzi brak. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tam pisze Closed, ale jak oni odpiszą to masz Opened - znowu jak coś wyślesz jest closed.
A to że oni nie odpowiadają, to już u nich opóźnienie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×