Skocz do zawartości

Polecane posty

Na stronie mają coś takiego

Kompleksowa ochrona AntyDDOS

Ponad 4 łącza operatorskie i infrastruktura sieciowa o przepustowości 40Gbit połączona z naszym nowatorskim systemem AntyDDOS zapewnią ciągłość pracy Twoich stron, serwerów gier oraz TeamSpeak!

Skoro nie blackholling to co? Przed wakacjami darmowe stressery blokowały dedyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

A czego się spodziewasz, publicznego opisu jak działa, na czym jest oparty, jak analizujemy dane, do jakiej skali itp? ;)

 

Prostego sprostowania informacji zawartej w opisach Waszej oferty.

 

Na stronie mają coś takiego

Kompleksowa ochrona AntyDDOS

Ponad 4 łącza operatorskie i infrastruktura sieciowa o przepustowości 40Gbit połączona z naszym nowatorskim systemem AntyDDOS zapewnią ciągłość pracy Twoich stron, serwerów gier oraz TeamSpeak!

Skoro nie blackholling to co? Przed wakacjami darmowe stressery blokowały dedyki.

 

"..infrastruktura sieciowa o przepustowości 40Gbit połączona z naszym nowatorskim systemem AntyDDOS zapewnią ciągłość pracy Twoich stron, serwerów gier oraz TeamSpeak!"

 

Problem w tym, że Wasz nowatorski system AntyDDOS nie zapewnia ciągłości pracy ww. rodzajów usług.

Edytowano przez Lokator (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mój vps trafia na blackholling to np strony za cloudflare nie działają. Na dedyku serwery nie mają połączenia ze steam, ts3 pewnie też ma problemy np z licencją skoro traci połączenie z serwerami tsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie problem MH - zamiast pisać do rzeczy chociażby w ticketach to niestety często "leją wodę".

 

Na stronie jest tak samo, mowa o "nowtorskim" systemie AntyDDoS, który - jak widać nie spełnia swojego zadania. I gdyby było napisane: "Podstawowa ochrona AntyDDoS" to nikt nie powinien się przyczepić, ale jeśli uwypukla się w ofercie nieistniejące zalety swoich usług to niezbyt dobrze to wygląda i wprowadza w błąd.

Przykład pierwszy z brzegu z oferty VPS: "Port 100 Mbps do Twojej dyspozycji, symetrycznie, bez limitu transferu danych."

Na każdym VPSie który posiadam port jest przycięty do ok. 45 Mpbs na UL. Po co więc opowiadać bajki o symetrycznym porcie 100 Mbps?

 

Ja nie mam z tym problemu, jestem zadowolony z usług MH bo wiem czego się spodziewać za tą cenę. Nie oczekuję "kompleksowej ochrony AntyDDoS" czy nielimitowanego portu 100 Mbps na VPSie za 10 zł. Jednak informacje na stronie są mylące i wiele osób będzie oczekiwać tych cech słusznie zresztą bo przecież napisane jest, że nowatorska ochrona ochroni ich VPSa z serwerem do cs'a.

 

Btw. Dzisiaj chyba skończyło się podwajanie doładowania przez SMS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Btw. Dzisiaj chyba skończyło się podwajanie doładowania przez SMS.

 

Już kilka razy się kończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Już kilka razy się kończyło.

 

I kilka razy powracało, chyba nie mogą się zdecydować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

A czego się spodziewasz, publicznego opisu jak działa, na czym jest oparty, jak analizujemy dane, do jakiej skali itp? ;)

 

Niżej użytkownicy napisali już czego się spodziewają, ja natomiast chciałbym w końcu dostać odpowiedź na swój ticket: 751918. Podałem wszystkie informacje o tym z jakich portów korzysta usługa i nastała cisza, od 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mój skrypt nie może się podłaczyć dziś z bazą danych na mintshost? Czyżby zablokowali dostęp?

 

W szklanej kuli znajdziesz odpowiedź :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mój skrypt nie może się podłaczyć dziś z bazą danych na mintshost? Czyżby zablokowali dostęp?

W opcji bazy danych dodaj dostęp " % "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skontaktowałem się, ten % miałem. Nic nie zmieniałem a nagle dziś przestało działać. Może mh zaczął blokować jakieś porty. Wcześniej z kilka razy strona padła (pojawiał się cloudflare). Nikt nie ma podobnego problemu?

Edytowano przez advercik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Support coraz wolniej odpowiada na tickety. Około dwa tygodnie temu miałem problem z dedykiem, po wymianie dysku nie było połączenia z serwerami steama, po całym dniu pisania z supportem otrzymałem informacje że po ich stronie jest wszystko ok i nie mogą mi pomóc, następnego dnia inny technik odpisał że jednak problem był po ich stronie i już wszystko działa. Wczoraj znowu to samo, ticket wysłany i 0 odpowiedzi od supportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wakacje sie skończyły :)

 

a tak serio... po co sie denerwować... zabierać dane i do innej firmy..

Edytowano przez outmc (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up, jeden serwer dedykowany mam u nich już prawe drugi rok, inny od ponad pół roku, mogliby chociaż napisać że pracują nad tym, cokolwiek.

 

Edytowano przez j1gg (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mintshost = Biznes-Host a ten poszedł na handel :)

KRS Biznes-Host
http://www.krs-online.com.pl/biznes-host-pl-sp-z-o-o-krs-366615.html

Nowy Właściciel
OXYLION SPÓŁKA AKCYJNA
http://www.krs-online.com.pl/msig-4988-134081.html

Gdzie OXYLION
http://www.krs-online.com.pl/oxylion-s-a-krs-1366544.html

Więc zakładam iż Tomasz odpuszcza ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

BiznesHost.pl, MintsHost.pl, NetDC.pl, Hekko.pl, SuperHost.pl = Ogicom.pl / H88 - ul. Abpa Antoniego Baraniaka 88 61-131 Poznań

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc zakładam iż Tomasz odpuszcza ...

 

 

Nie, nie odpuszczam

 

Same zmiany własnościowe nie powinny wpłynąć negatywnie na działanie firmy/marki. Obecnie przyznaje że czas odpowiedzi może się nieznacznie wydłużyć, ale robimy dużo by wrócić do starych czasów.

 

 

Dzięki zmianie właściciela możemy dać trochę więcej, chociażby powrót oferty Intel (dedykowane oparte AMD w zasadzie są wycofywane), prace nad DDoS ( dedykowane łącza, nowy sprzęt sieciowy itp - tu jeszcze dużo do zrobienia, ale cały czas pracujemy nad tym). Nowy sprzęt pod serwery itp.

 

Także prosimy o jeszcze trochę cierpliwości a jeżeli ktoś ma jakieś uwagi lub nierozwiązane zgłoszenie i jego usługa nie działa proszę o informację na priv z nr ticketa. Postaram się niezwłocznie to wyjaśnić.

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeci raz mam ten sam problem z serwerem dedykowanym i trzeci raz support odpisuje że to nie ich wina. Znowu pewnie poczekam 2-3 dni aż ktoś normalny napisze że problem naprawiony. Chyba pora uciekać z mints.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też dzisiaj od rana macie jakieś problemy z łączami? Na moim dedyku co jakieś 30 minut średnio coś się dławi i pakiety nie wracają spowrotem, ping skacze (tyle pokazuje traceroute do serwera).

|------------------------------------------------------------------------------------------|

|                                      WinMTR statistics                                   |

|                       Host              -   %  | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |

|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|

|                             192.168.0.1 -    0 | 2380 | 2380 |    0 |    0 |    5 |    0 |

|                 1.165.XX.XX.macrosat.pl -    0 | 2379 | 2379 |    6 |   12 |   77 |    8 |

|                              172.19.0.1 -    0 | 2378 | 2378 |    6 |   13 |   82 |    8 |

|              25.081015177.msitelekom.pl -    0 | 2378 | 2378 |    7 |   14 |   83 |    8 |

|                     waw01.msitelekom.pl -    0 | 2378 | 2378 |   10 |   17 |   84 |   11 |

|                         oxylion.plix.pl -    0 | 2378 | 2378 |   10 |   17 |   82 |   11 |

|                   No response from host -  100 |  478 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |

|                         193.242.168.205 -    5 | 1991 | 1892 |   15 |   40 |  153 |  116 |

|       host-185-73-91-138.oxylion.net.pl -    4 | 2059 | 1978 |   16 |   52 |  386 |  115 |

|                              shirako.pl -    5 | 2028 | 1939 |   16 |   42 |  157 |  115 |

|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|

Tak btw. co to za nazwa hosta "shirako.pl"?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować posta więc piszę tutaj.

Problem z łączem naprawiony, z tego co napisał support mieli problem z jednym z łączy operatorskich. Jak na razie wszystko działa dobrze tak jak kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×