Skocz do zawartości

Polecane posty

Podpuszczasz, bo wiesz, że to już nie działa ;)

Mogę podać link do stressera z którego korzystałem (na priv bądź w temacie) i opcje jakie ustawiłem, atak dosłownie puściłem na 20-30 sekund, korzystając z "nload" widziałem że całe 50 mb/s szło w stronę serwera.

 

Masz się czym chwalić. Na innym forum byłbyś na pewno bohaterem a tu mam nadzieję, że będzie ban.

Z całym szacunkiem ale nie rozumiem o co Ci chodzi. Mam w mintshost serwer, na nic nie narzekam w tym momencie, zadałem po prostu normalne pytanie i napisałem jakiego narzędzia użyłem do testu, w czym problem?

 

EDIT: Poszło PW.

Edytowano przez Xxcarbon22xX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Mogę podać link do stressera z którego korzystałem (na priv bądź w temacie) i opcje jakie ustawiłem, atak dosłownie puściłem na 20-30 sekund, korzystając z "nload" widziałem że całe 50 mb/s szło w stronę serwera.

 

 

 

EDIT: Poszło PW.

 

Dzięki za info, przeanalizujemy to chociaż trochę mnie dziwi takie zachowanie usługi szczególnie przy tak niewielkim ruchu, ale liczę, że na priv uda nam się to wyjaśnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Mogę podać link do stressera z którego korzystałem (na priv bądź w temacie) i opcje jakie ustawiłem, atak dosłownie puściłem na 20-30 sekund, korzystając z "nload" widziałem że całe 50 mb/s szło w stronę serwera.

 

 

Z całym szacunkiem ale nie rozumiem o co Ci chodzi. Mam w mintshost serwer, na nic nie narzekam w tym momencie, zadałem po prostu normalne pytanie i napisałem jakiego narzędzia użyłem do testu, w czym problem?

 

 

 

Co tu nie rozumiesz? Dokonujesz ataku na infrastrukturę DC.

Dziwię się administracji BH, że takie działania publicznie tolerują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Co tu nie rozumiesz? Dokonujesz ataku na infrastrukturę DC.

Dziwię się administracji BH, że takie działania publicznie tolerują.

 

StrefaPC, prośba byś nie atakował naszych klientów.

 

Takie coś cieżko nazwać atakiem na infrastrukturę, jeżeli już to atakiem na usługę. Nie pochwalamy tego, ale jak już jest taka sytuacja to chcemy ja wyjaśnić i przeanalizować ten konkretny przypadek tak by usługa klienta była chroniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

StrefaPC, prośba byś nie atakował naszych klientów.

 

Takie coś cieżko nazwać atakiem na infrastrukturę, jeżeli już to atakiem na usługę. Nie pochwalamy tego, ale jak już jest taka sytuacja to chcemy ja wyjaśnić i przeanalizować ten konkretny przypadek tak by usługa klienta była chroniona.

 

No BRAWO!!

Te jestem waszym klientem i odczuwam te zabawy "hakierow" czy może inaczej "testerów zabezpieczeń".

Rozumiem, ze skoro to nie jest atak na infrastrukturę a jedynie na usługę to każda usługa ma oddzielną rurkę do waszego DC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

No BRAWO!!

Te jestem waszym klientem i odczuwam te zabawy "hakierow" czy może inaczej "testerów zabezpieczeń".

Rozumiem, ze skoro to nie jest atak na infrastrukturę a jedynie na usługę to każda usługa ma oddzielną rurkę do waszego DC?

To powinieneś mieć pretensje do usługodawcy, skoro mają zabezpieczenia to nie powinno być to odczuwalne dla reszty klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

No BRAWO!!

Te jestem waszym klientem i odczuwam te zabawy "hakierow" czy może inaczej "testerów zabezpieczeń".

Rozumiem, ze skoro to nie jest atak na infrastrukturę a jedynie na usługę to każda usługa ma oddzielną rurkę do waszego DC?

 

Nie ma takiej możliwości byś takie ataki odczuwał. Jak nie odczuwałeś ataków xxG w weekend to tym bardziej darmowego stresera, a problem chcemy wyjaśnić bo wygląda że jest po stronie konkretnych reguł fw.

 

 

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to filtrowanie dalej działa 2/10, atak leciał, odcięło ruch zza granicy na całym interfejsie, super filtracja, blackholling jak był tak jest. Po kontakcie z supportem oczywiście prośba o info co to za aplikacja i na jakich portach lata a potem cisza... błoga cisza...

 

Nie wiem co ostatnio się dzieje tam u Was, ale to jakaś masakra. Jak wcześniej kontakt z supportem był lipny ale przynajmniej szybki, tak teraz jest lipny i do tego powolny, masakra...

 

Z tym filtrowaniem to jakaś ściema chyba...

Edytowano przez Xxcarbon22xX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego piszecie filtrowanie? ;)

Korzystałem z 'usług' mintshost jedyne "Zabezpiecznie" to wycinanie części ruchu normalnych użytkowników na godzinkę podczas ataku z darmowego stressera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kontakcie z supportem oczywiście prośba o info co to za aplikacja i na jakich portach lata a potem cisza... błoga cisza...

 

 

Tia bo po zblackholowaniu adresu takie statystyki wyciągniesz :>

 

w ogóle piszesz, że pierw filtrowany potem blackholing itp.. to wkońcu jak?

 

nie każdemu chce się przyjmować ruch z ataków (często kilka-kilkadziesiąt gbit ponad commit) do usług za 5 zł miesięcznie. Nie oszukujmy się

Edytowano przez JakubC (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie każdemu chce się przyjmować ruch z ataków (często kilka-kilkadziesiąt gbit ponad commit) do usług za 5 zł miesięcznie. Nie oszukujmy się

 

Polać mu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie ;)

 

 

Nie stosujemy od miesiąca bgp blackholingu. Jeżeli ktoś ma problem z usługą proszę wysłać zgłoszenie na pomoc opisać problem, wskazać jakie aplikacje są uruchomione na serwerze - zweryfikujemy to.

 

BGP blackholing łatwo jest sprawdzić chociażby z lg.level3.net robiąc tracert - w przypadku stosowania trasa powinna się urywać na samym początku.

 

 

Tak czy inaczej zapraszam do kontaktu, łatwiej pomóc mając rzeczywiste dane i kontakt

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że sprzedajecie swoje usługi po dumpingowych cenach i nie można wymagać wiele od tych usługu ale błagam - mój serwer ma minimalne obciążenie z mojej strony - stoi tam tylko serwer GITa i musze go restartować co 12h bo inaczej mam cały swap zawalony.

 

Rozumiem - oversellujecie - wiedziałem o tym jak kupowałem usługe ale do cholery zachowajcie minimum profesjonalizmu bo od pewnego czasu na tej matce nie da się pracować. Nie można się połączyć z usługami po http. SSH ledwo chodzi i muli a htop pokazuje 100 wykorzystania swamp po dobie od restrtu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że sprzedajecie swoje usługi po dumpingowych cenach i nie można wymagać wiele od tych usługu ale błagam - mój serwer ma minimalne obciążenie z mojej strony - stoi tam tylko serwer GITa i musze go restartować co 12h bo inaczej mam cały swap zawalony.

 

Rozumiem - oversellujecie - wiedziałem o tym jak kupowałem usługe ale do cholery zachowajcie minimum profesjonalizmu bo od pewnego czasu na tej matce nie da się pracować. Nie można się połączyć z usługami po http. SSH ledwo chodzi i muli a htop pokazuje 100 wykorzystania swamp po dobie od restrtu...

 

Sprawdź dokładnie jakie procesy zajmują Ci swap. Jeżeli ograniczasz się do restartu to nie dziw się, że problem powróci.

 

To co widzisz w procesach i alokacji na vps dotyczy TYLKO procesów jakie Ty uruchomiłeś. Nie ma tutaj żadnego wpływu to co inni uruchamiają na serwerach.

 

Gdyby wpływ miały działania innych użytkowników to restart jednego Twojego VPS nic by nie wnosił - po restarcie byś miał takie samo obciążenie jak przed.

 

Jak wysiądziesz i wsiądziesz jeszcze raz do zapchanego autobusu to nadal będzie w nim tłok. Jakbyś zrestartował vps na obciążonym serwerze hostującym to po restarcie nadal by wolno odpowiadał...

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za profesjonalne porównanie z autobusem. Nawet się uśmiechnąłem.

Dziwne ze ta sama konfiguracja na innej maszynie nie robi problemów ale u Was 1 aplikacja nie chce działać.

Dziwnwe też że memtesty mające na celu zapełnić całą pamięć RAM na VPS jasno pokazują, że mój VPS nie jest wstanie wykorzystać pamięci ram jaką mi zagwarantowaliście.

 

Edytowano przez Defi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież wszystko możesz samodzielnie sprawdzić podglądając chociaż /proc/user_beancounters

 

Jak tam zerkniesz to będziesz widział jakie parametry przekraczasz i co nie pozwala Ci na alokację. Tutaj ciężko jest coś ukrywać po stronie operatora.

 

 

 

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Defi, mam to samo, obsługa Mintshost / BH to kpina.

Tłumaczenie że coś nie działa z powodu "wysycania pamięci" (mimo zajętości z 2 z 3 gb przydzielonych maszynie , z czego 70% pamięci jest "cached"), losowe zawieszanie się kiedy tylko się pdooba...

Ogólnie dramat. Polecam przenieść się do OVH albo gdziekolwiek, gdzie dostajesz faktycznie zasoby za które płacisz.

 

Edytowano przez dorianr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie ;)

 

 

Nie stosujemy od miesiąca bgp blackholingu. Jeżeli ktoś ma problem z usługą proszę wysłać zgłoszenie na pomoc opisać problem, wskazać jakie aplikacje są uruchomione na serwerze - zweryfikujemy to.

 

BGP blackholing łatwo jest sprawdzić chociażby z lg.level3.net robiąc tracert - w przypadku stosowania trasa powinna się urywać na samym początku.

 

 

Tak czy inaczej zapraszam do kontaktu, łatwiej pomóc mając rzeczywiste dane i kontakt

To jaka ochrona teraz jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że panowie z mintshost odpowiadają tylko na te wygodne pytania.

 

A czego się spodziewasz, publicznego opisu jak działa, na czym jest oparty, jak analizujemy dane, do jakiej skali itp? ;)

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×