Skocz do zawartości

Polecane posty

Jakie komunikaty mieliście? Nie widzę żadnych zgłoszeń na ticketach w tej sprawie więc ciężko mi się odnieść do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Co masz na myśli, że panel nie działa? Daj nr ticketa.

 

Panel cały czas jest online i cały czas działa.

 

835485

Możesz czas porównać z moim zamówieniem. Dosłownie zamówiłem VPS, opłaciłem i panel przestał działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiętasz komunikaty to daj znać na priv na czym polega "padł"( to był jakiś timeout, czy jakiś komunikat http?), bo to raczej jakiś nietypowy problem, inaczej byśmy zauważyli szczególnie, że panel to ten sam serwer co tickety, a na nich cały czas idzie praca.

 

 

 

 

 

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Był błąd strona się nie wyświetla żółty w FF. Na ping też nie odpowiadało. Tylko panel MH a strona WWW dobrze działała.

 

Edit:

 

Trochę aferę nakręciłem, ale zależało mi na czasie bo musiałem dns-slave dzisiaj skonfigurować żeby na jutro mieć gotowca.

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będzie możliwość kupna jakieś innej ochrony niż blackholling albo możliwość odblokowania danych adresów podczas ataku?

Aktualnie można zablokować sobie serwer nawet z darmowych stresserów. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pracujemy nad tym. Jeszcze na wakacje powinno się coś zadziać w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Kurde miałem już pisać ticket do was że na MH zniknęły dwa moje VPSy. Się okazało że w panelu MH można zalogować się na dane BH i odwrotnie. To tak ma działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde miałem już pisać ticket do was że na MH zniknęły dwa moje VPSy. Się okazało że w panelu MH można zalogować się na dane BH i odwrotnie. To tak ma działać?

 

Aż sam sprawdziłem i faktycznie do panelu mintsa można się zalogować posiadająć konto na stronie biznes-host.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mało zawału nie dostałem jak dwa produkcyjne VPSy zniknęły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś łaskawie zająłby się ticketem nr 574586? Reset VPS-a po godzinie 8-ej i od tamtej pory serwer mailowy nie działa poprawnie, a poprzez system ticketów coś trudno się porozumieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi panel mintshost ładuje się w nieskończoność?

 

Tylko logowanie trwa dosyć długo, po zalogowaniu wszystko działa bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transfer domen do mintshost działa?,Ponieważ ostatnio nie było to możliwe z tego co pamiętam. Dokładnie interesują mnie domeny .com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kompleksowa ochrona AntyDDOS

Ponad 4 łącza operatorskie i infrastruktura sieciowa o przepustowości 40Gbit połączona z naszym nowatorskim systemem AntyDDOS zapewnią ciągłość pracy Twoich stron, serwerów gier oraz TeamSpeak!

Mowa o blackholingu? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mowa o blackholingu? xD

Z pewnego źròdła wiem że mieli wprowadzić filtrowanie sieci za pomocą firewalla sprzętowego. Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pewnego źròdła wiem że mieli wprowadzić filtrowanie sieci za pomocą firewalla sprzętowego.

 

Od 3 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Na razie z tego co zaobserwowalem - w trakcie DDoSu roznoszą atak na inne maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie monitoring regularnie o tych samych porach krzyczy, w godzinach 23:50-00:00 zaczyna się dyskoteka, straty są do wszystkiego co bizneshostowe (netdc.pl minsthost)

 

a ja myślę, że nie wydaje mi się by to było związane z ddosami na jakiegoś klienta, założenie bh (o ile nie ma jakiegoś automatu) nawet z palucha to chwila moment i przedewszystkim na warstwie jednego IPka :> a nie całego DC. Patrząc na wyżej wrzucony traceroute może jakieś zmiany na infrastrukturze się robią.
Jeszcze mam jakieś starocie u nich, jak był sam biznes-host mieli ekstra stabilne vpsiki (i tanie)

 

chyba, że ktoś ich bezpośrednio ciśnie (na jakieś routery np).

 

 

@ wyżej

 

BH jest jaknajbardziej zabezpieczeniem antiddos, nie jest winą DC (mówię z doświadczenia), że dzieciaki (gracze) pchają wszystkie usługi na jednym adresie IP i jak coś leci (Atak) to siada cała infrastrutura. Rozpraszać po IPkach wasze serwery gier tak jak to robią profesjonaliści którzy już są XX lat na rynku (serdecznie pozdrawiam jak ktoś czyta) to w razie ataku padnie tylko jeden serwer gier a nie cały dedyk.

 

 

Fitrowanie za pomocą firewalla sprzętowego jest jak najbardziej możliwe ale nie do końca opłacalne w tego typu usługach. Pamiętajcie, że filtrowanie jest na miejscu w data center więc DC musi ten ruch odebrać (powiedzmy XX Gbit/s) dopiero wyfiltrować, kto za ten ruch płaci? no oczywiście DC. A gdzie ruch pozostałych maszyn? (nie ataku), żeby było bezstratnie trzeba już inwestować w większe rury a większe rury to sprzęt z większymi... dyszami :)

 

Nie macie co liczyć w usługach budżetowych (vps za 10 zl) innej ochrony niż blackholing lub jakiś mały filtr To jest po prostu nie opłacalne.

 

To nie ovh, że część ruchu z DDos należy do nich samych i można nazwać to lokalną pętlą.

 

Naturalnie są PL operatorzy którzy Ci wyfiltrują nawet i 100Gbitową loszkę ale za odpowiednią cenę :)

Edytowano przez JakubC (zobacz historię edycji)
  • Upvote 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój serwer dedykowany wmints został zablokowany ponad 2 tyg temu
Zero emaila, Zero jakiejkolwiek informacji.

Napisałem do nich maila - zero odpowiedzi.

 

Co ciekawe - przypomnienie odnowienia serwera przyszło od bizneshost, nie mintshost, co dowodzi że te 2 firmy są jednak jedną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do nich maila - zero odpowiedzi.

 

 

Co ciekawe - przypomnienie odnowienia serwera przyszło od bizneshost, nie mintshost, co dowodzi że te 2 firmy są jednak jedną.

 

 

Podaj proszę nr ticketa na priv sprawdzę. Raczej nie jest możliwy brak odpowiedzi.

 

Co do drugiej części, nie wiem co w tym ciekawego, od 3 lat na fakturach wystawianych na mintshost.pl jest "Biznes-Host.pl sp z o.o, podobnie wszystkie dane w zakładce kontakt" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×