Skocz do zawartości

Polecane posty

Da mi ktoś wynik polecenia poniżej z dedyka i speedtesta?

dd if=/dev/zero of=/tmp/test bs=64k count=16k conv=fdatasync

 

 

dd na dedyku nie ma sensu jak nie masz odniesienia do konkretnych dysków i konkretnej platformy oraz konfiguracji dysków (RAID).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

dd na dedyku nie ma sensu jak nie masz odniesienia do konkretnych dysków i konkretnej platformy oraz konfiguracji dysków (RAID).

 

Chodzi mi o test zwykłego dysku z najmniejszego dedyka jak to się prezentuje bo przymierzam się do zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy najtańszym dedyku z jednym HDD prędkości będziesz miał około 100 MB/s - chyba że weźmiesz SSD zamiast HDD to wtedy będą wyższe.

Wielkiej filozofii tu nie ma bo ograniczają cie tu możliwości samych dysków , w końcu jesteś sam na nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da mi ktoś wynik polecenia poniżej z dedyka i speedtesta?

dd if=/dev/zero of=/tmp/test bs=64k count=16k conv=fdatasync

 

 

Talerz:

 

dd if=/dev/zero of=/tmp/test bs=64k count=16k conv=fdatasync

16384+0 przeczytanych recordów

16384+0 zapisanych recordów

skopiowane 1073741824 bajty (1,1 GB), 10,1119 s, 106 MB/s

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz:

 

Testing from Tomasz Ludwiczak trading as WITRYNA.PL (xxx.xx.xx.xxx)...
Hosted by NETIA S.A. (Warsaw) [73.54 km]: 9.238 ms
Testing download speed........................................
Download: 91.81 Mbits/s
Testing upload speed..................................................
Upload: 89.99 Mbits/s

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy dwa wordpressy z ruchem 20uu/dziennie na serwerze dedykowanym wczytują się strony średnio 20 sekund. Może ja jestem z innej planety albo coś mi już w główce przewraca, chodzi tutaj o biznes host ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może kiepska konfiguracja dedyka? Na fb pisali że będzie ponoć panel do reinstalacji, restartu itp więc jakaś zmiana na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy dwa wordpressy z ruchem 20uu/dziennie na serwerze dedykowanym wczytują się strony średnio 20 sekund. Może ja jestem z innej planety albo coś mi już w główce przewraca, chodzi tutaj o biznes host ??

Jak najbardziej możesz być z innej planety bp wszystko jest zależne od konfiguracji jaką masz na tym serwerze. Nie możesz od razu obstawiać że winien jest serwer bo to tylko maszyna a największy wpływ na nią masz ty ją konfigurując. Zła konfiguracja może przynieść właśnie takie efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Może to być problem z długo wczytującymi się grafikami, dns, nieoptymalną bazą danych lub nieoptymalne zapytania (na co ostatnio cierpi jeden z moich klientów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy dwa wordpressy z ruchem 20uu/dziennie na serwerze dedykowanym wczytują się strony średnio 20 sekund. Może ja jestem z innej planety albo coś mi już w główce przewraca, chodzi tutaj o biznes host ??

 

Podaj linki do tych stron, łatwiej będzie coś napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko wziąłem stoper w ręce i wyszło mi 20 sekund.

 

Na tickecie masz odpowiedź z strace procesu php gdzie widać w czym problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że już miałem uciekać z mintshost. Jeszcze ze 2 miesiące temu bardzo często powtarzała się sytuacja z komunikatem o niemożności wyświetlenia strony lub błędzie bazy danych (którego nie było). Fakt że kupiłem najtańszy hosting pod www. Ale na miłość boską?! stoi tam prosta strona, która na chwilę obecną nie ma prawie ruchu.. więc nie ma mowy o zbyt wygórowanych wymaganiach jak na podstawowy hosting. Support niestety na moje pytania o awaryjność odpowiadał oklepane "u mnie działa". Na chwilę obecną takie problemy się już nie powtarzają (mam nadzieję na dobre), więc wstrzymam się z przenosinami. Ale odczucia odnośnie hostingu mam .. mieszane..

Edytowano przez nico-belic (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety piątek 13tego po całości. Pod koniec lutego zaryzykowałem i zdecydowałem się na serwer dedykowany w Mintshoście (Starter), głównie pod niewielkie Wordpressy z niedużym ruchem, do tego DA i dodatkowe IP. Znając wcześniejsze przygody użytkowników i jakość tej budżetowej marki doskonale znałem ryzyko i nie oczekiwałem zbyt wiele za takie pieniądze (~200 brutto miesięcznie za wszystko co kupiłem). Dzisiejszy dzień pokazał jednak, że nikt nie powinien mieć nic wspólnego z tą firmą, nawet jeśli potrzebuje serwera chociażby do zabawy czy CS/TS/Mincrafta.

 

Około dwa tygodnie temu w ciągu dnia zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Load zaczął skakać powyżej 10, obciążenie dysku 100%. Szybkie spojrzenie na logi - dysk się sypie. Zgłoszenie - stosunkowo szybka odpowiedź z prośbą o dostęp... do roota. Przy czym w zgłoszeniu udostępniłem wszelkie potrzebne dane (logi, munin sypiący błędami i z dość wymownymi wykresami). Niestety dzienny support (Michał Korol) nie mógł sobie poradzić z tym problemem, ponieważ dane, które im wkleiłem z maila aktywacyjnego od nich, ponoć nie działały. Dopiero mail kilkanaście godzin później (po północy) zaowocował rozwiązaniem problemu w ciągu 10 minut od zgłoszenia (pozdrawiam Pana Zielińskiego). Dysk został wymieniony, wszystko wróciło do normy.

 

Dziś w godzinach wczesnoporannych analogiczna sytuacja. Load skacze powyżej 10.0, obciążenie dysku 100%, przy czym dodatkowo pouszkadzały się dane (baza nie działa, wszystkie strony padły, DA również sypie błędami). Poniższe obrazki mówią wszystko o jakości HDD na moim serwerze:

 

ZG4FwbS.png

 

Sq3Zykq.png

 

7o4nA2r.png

 

Oraz fragment loga kilka minut po tym, jak odkryłem co się dzieje (został on również zamieszczony w zgłoszeniu do supportu):

 

http://pastebin.com/T9tvnbrc

 

W logu dominują te i podobne błędy.

 

Podsumowując. Strony na serwerze nie działają mniej więcej od 6 rano. Zgłoszenie zostało wysłane o 9. Od tamtej pory nie zostało zrobione NIC, by naprawić uwaloną maszynę. Ja osobiście czekam na wymianę dysku, by mieć dostęp do prawidłowych danych na serwerze i niestety czeka mnie kolejna migracja. Mówię jeszcze raz - znałem ryzyko i wiele nie wymagałem, ale przecież to jest jakaś porażka. Taka firma nie powinna istnieć i świadczyć usług. Jedyną odpowiedź, jaką dziś otrzymałem to to, że "rozpatrujemy zgłoszenia zgodnie z kolejnością ich wpływania". Czyli co, jak przyszedł ticket z najwyższym priorytetem oznaczony jako AWARIA, to równolegle z moim 20 innych?

 

Jeżeli komuś nie zależy na jakiejkolwiek ciągłości usług i jakiejkolwiek ich jakości może nadal pakować się w tą firmę. W moim odczuciu nie nadaje się nawet na hobbystyczne gównostronki.

Edytowano przez kombajn (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Czemu nie wziąłeś sobie serwera z czasem reakcji 5 minut na awarię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze raz, że doskonale znałem ryzyko ale nie zrobić kompletnie nic przez cały dzień to trochę porażka z ich strony. Przecież zgłoszenie nie dotyczy tego, że stronka mi nie działa, bo im się baza wysypała, tylko chodzi o dość poważną awarię, która spowodowała że coś, za co zapłaciłem jest bezużyteczne nie z mojej winy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze raz, że doskonale znałem ryzyko ale nie zrobić kompletnie nic przez cały dzień to trochę porażka z ich strony. Przecież zgłoszenie nie dotyczy tego, że stronka mi nie działa, bo im się baza wysypała, tylko chodzi o dość poważną awarię, która spowodowała że coś, za co zapłaciłem jest bezużyteczne nie z mojej winy.

 

Na jakiej podstawie twierdzisz że nic nie zrobili? tego nie wiesz a jedynie wnioskujesz że tak jest.

Postaram się zobrazować Tobie jak to działa by przekonać ciebie że jesteś w błędzie.

 

 

1. Wysyłając zgłoszenie ktoś przeprowadza analizę wstępną twojego zgłoszenia. (jest to czas wynikający z chęci pomocy)

 

2. Ta sama osoba decyduje czy dysk kwalifikuje się do wymiany czy nie.

a) zleca porównanie opinii

b) sprawdza klienta pod kontem wsparcie/usługa/cena

c) bada możliwości wykonania naprawy i jej przedział czasowy względem innych zgłoszeń

 

2. Wystawia zapotrzebowanie na dysk , który trzeba pobrać z magazynu. (nie działa to na zasadzie Zenek daj dysk bo trzeba zmienić) - kolejny czas reakcji bo ktoś w firmie rozpatruje to w oparciu o punkty a) , b) , c)

 

3. Dysk jest dostępny dla administratora ,który działa zgodnie z wyznaczonym grafikiem (przeważnie kilka serwerów równocześnie jest naprawianych w tym samym czasie ale jeżeli chodzi o dane wymaga to skupienia by nie popełnić błędu)

 

4. Wysłane zostaje zlecenie dla administratora razem z dokumentacją na wykonanie czynności polegających na wymianie dysku w oparciu o dwie opinie dotyczące obecnej sytuacji.

 

5. Jest dziś 13 Piątek - pojawia się kilka zgłoszeń dotyczących klientów którzy płacą spore sumy a maja problem ( twój problem idzie w odstawkę o czym sam napisałeś że zdawałeś sobie sprawę)

 

6. Gość z supportu ma wolną chwilę więc chce pomóc i pyta administratora czy może to zrobić, administrator odpowiada ze kończy i za dwie godziny się tym zajmie bo to przecież najtańsza usługa i klient ma tego świadomość.

 

7. Zabierają się do pracy......

 

8. Czytają post na WHT.....

 

9. Oddaj dysk na magazyn, ...........zrobimy to jutro :)

 

W OVH byś czekał kilka dni nawet jak byś wydał 500zł

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kombajn: skoro masz raid to jaka jest filozofia w tym, żeby ustawić dysk jako "faulty" i jechać na jednym spokojnie czekając na wymianę... ? Wygląda na to, że wziąłeś sobie usługę nieadekwatną do poziomu wiedzy o zarządzaniu serwerem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×