Skocz do zawartości

Polecane posty

Możliwości robienia kopii zapasowej masz wiele - kopia w DA to tylko jedna z wielu możliwości.

O ile mnie pamięć nie myli to nawet na tym forum kilka razy przewijały sie sposoby robienia kopii, to samo zresztą w google- wystarczy poszukać.

 

Większość firm z tego forum ( napewno linuxpl i hekko, innych juz nie pamiętam) ma włączone robienie kopii tylko w nocy z prostego powodu o którym pisał robson - w dzień maszyna ma śmigać i ogarniać cały ruch a w nocy gdy jest mniejszy ruch może swoją moc wykorzystać na mielenie po dyskach by zrobić kopie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

płacisz mało -> wymagasz mało
płacisz dużo -> możesz wymagać więcej

 

Jest niestety taka prawda, usługa która jest za tak małe pieniądze nie może być ekskluzywna, rozumiem cię, powinien być mechanizm który doda kopie do kolejki i wykona ją kiedy tam chce, ale niestety ty też nie możesz cudów oczekiwać za cene butelki średniego alkocholu.

 

Zresztą Pan Marek naprowadził cie na poradzenie sobie z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

NIe ważne jakie pieniądze się płaci płacisz więc wymagasz a jak u nich masz jeszcze kupione 4 serwery VPS po 150 zł za każdy to byś nie narzekał ??

 

Ale nie wiem czego wymagasz. Oferta była, mogłeś spisać jakieś SLA + umowy dot. m.in. backupów, dostępności paneli, dedykowany numer telefonu i dedykowaną osobę w supporcie dla siebie.

 

Nie byłoby z tym problemu zapewne zarówno dla Ciebie jak i dla Firmy. Tylko że cena by skoczyła ci o dwa-trzy zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

NIe ważne jakie pieniądze się płaci płacisz więc wymagasz

Wymagasz tyle ile płacisz. Gówno płacisz, gówno wymagasz. Płacisz większą kasę to masz w pakiecie godzinki na tel z szefem firmy :)

Doskonale rozumiem że każdy chce mieć dużo, tanio i zrobione dobrze ale tak się nie da. Jeżeli chcesz mieć lepsze warunki czy masz po prostu większe wymagania to płać. Ma być płacone. Jeżeli wydajesz jakieś śmieszne grosze to ciesz się że usługa ci działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam,
czy ktoś może sprawdzić jakie moduły iptables są dostepny na VPSie OpenVZ od mintshost?

wystarczy użyć komendy:

cat /proc/net/ip_tables_* 

dzięki za pomoc!

 

 

Edytowano przez janeczku (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

witam,
czy ktoś może sprawdzić jakie moduły iptables są dostepny na VPSie OpenVZ od mintshost?

wystarczy użyć komendy:

cat /proc/net/ip_tables_* 

dzięki za pomoc!

 

[root@s1 ~]# cat /proc/net/ip_tables_*

owner

mac

helper

conntrack

conntrack

conntrack

mark

mark

limit

owner

recent

state

length

ttl

tcpmss

tos

tos

dscp

multiport

multiport

icmp

udplite

udp

tcp

nat

mangle

filter

MARK

MARK

MARK

REDIRECT

DNAT

SNAT

LOG

TCPMSS

REJECT

TOS

TOS

DSCP

ERROR

[root@s1 ~]#

Edytowano przez RafoX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

[root@s1 ~]# cat /proc/net/ip_tables_*

owner

mac

helper

....

[root@s1 ~]#

 

dobrze wygląda - APF firewall miało działać.
wielkie dzięki! :)
Edytowano przez janeczku (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

dobrze wygląda - APF firewall miało działać.
wielkie dzięki! :)

 

Jak masz jeszcze jakieś pytania wal śmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdę mówiąc to zróbcie coś z tym: http://scr.hu/1djh/hvf8e

 

Podeślij prosze zrzut ekranu tak by było widać najważniejsze czyli to co jest w URL, bo tak to nie wiem o co chodzi i nawet na jakim serwerze sprawdzać, podeślij też swoje IP bo pewnie na FW jest skoro masz ten komunikat od kilku dni. (na priv moze być)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko jedno najgorszy hosting z jakim miałem kiedykolwiek do czynienia. Poprzedni darmowy, którego używałem był o niebo lepszy. Korzystam z niego jakiś tydzień, może trochę więcej.

Prawie cały czas przy próbie wejścia na stronę wywala komunikat:

Strona internetowa jest niedostępna

Strona to: fs-portal.pl

 

 

Może zbyt pochopnie wystawiam taką opinię, ale prawda jest taka, że od dnia w którym zacząłem korzystać z tego hostingu nie było dnia bez komunikatu "strona chwilowo niedostępna."

Edytowano przez Mike Mouse (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko jedno najgorszy hosting z jakim miałem kiedykolwiek do czynienia. Poprzedni darmowy, którego używałem był o niebo lepszy. K

Strona to: fs-portal.pl

 

 

 

 

Jak dla mnie używałeś ze trzy najtansze hehe i ten jest sredni bo najgorszych nie testowałeś.

Najgorszye w mojej 10- letniej prakrtyce to firmy krzak a minthost to bizneshost... Mam tam serwer dedykowany i serwer vps dzielony. Na serwerze VPS czsami są problemy z łączem na dedykowanym prawie wcale, miałem serwer dedykowany w sprintdatacenter prawie rok i w porównaniu z minthost ich siec działa 5000% lepiej... No kurde by codziennie mi ts3 wysiadał kilka razy to przesada jak atak jest na sąsiada... Jak Pan z sprintdatacenter ma coś do powiedzenia to zapraszam :) I dla tego nie mamy już u nich serwera .

Edytowano przez czipczop (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z serwera VPS przez ponad rok, najtańszego serwera WWW i darmowych serwerów od dawnego backupftp.pl. Złego słowa powiedzieć nie mogę, wiedziałem za jaką cenę kupuję i jak mam podejść do sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do supportu, bo ktoś przeprowadza atak DDOS na moją stronę. Osoba atakujące pochwaliła się tym.

Podałem im IP osoby.

Za każdym razem dostaję takie odpowiedzi:

 

Od 30 min moja strona "leży" i w najbliższym czasie chyba nic nie zamierzają z tym zrobić.

 

Edytowano przez Mike Mouse (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do supportu, bo ktoś przeprowadza atak DDOS na moją stronę. Osoba atakujące pochwaliła się tym.

Podałem im IP osoby.

Za każdym razem dostaję takie odpowiedzi:

 

Od 30 min moja strona "leży" i w najbliższym czasie chyba nic nie zamierzają z tym zrobić.

 

 

http://downorisitjustme.com/

 

It's just you. http://fs-portal.pl is up.

 

Czy tak trudno wysłać tracert/swój IP na bok?

 

 

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ przecież lepiej napisać posta na forum który wprowadza ludzi w błąd....

 

root@elowht:~# uptime

23:09:06 up 95 days, 22:42, 1 user, load average: 0,95, 1,00, 1,17 - this is nice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da mi ktoś wynik polecenia poniżej z dedyka i speedtesta?

dd if=/dev/zero of=/tmp/test bs=64k count=16k conv=fdatasync

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×