Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość Kamikadze

Dotacja unijna się skonczyła to coraz gorszy support ;) jeszcze troche x2 x3 doładowania odbiją się zniknięciem firmy. Znajoma na serwer czekała ponad 2 tyg :) w dodatku burdel na kółkach

 

 

Nie ma wiedzy na temat firmy, ale swoje 3 grosze musi dorzucić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się już skończyła cierpliwość do minthosta.

Kupiłem VPS Starter. Próbuję cokolwiek zainstalować i mam prędkości zapisu/odczytu dysku rzędu 3-4MB/s, w porywach do 15MB/s (wcześnie rano).

"apt-get install mc" od czego zwykle zaczynam to prawie 3 minuty. Rozpakowywanie pakietu webmina 20 minut.

Napisałem do supportu na czacie, dostałem informację że mam sobie sprawdzić ping do serwera (!) jakimś tam narzędziem bo tylko ono pokazuje dobre wyniki. Tłumaczę, że ping nie ma z tym nic wspólnego. Piszę do supportu. Odpisują (nawet szybko) że jutro będzie zainstalowany dysk SSD (wg oferty SSD miał być od razu).

Niestety jest już pojutrze i poprawy nie ma. Midnight commander uruchamia się prawie pół minuty!

W każdym razie nie wiem co będzie jeśli na moją stronę wejdzie 10 użytkowników jednocześnie, bo ja ściągając plik miałem juz laga.

Kupiłem parę złotych droższego VPSa w innej taniej polskiej firmie, mam I/O rzędu kilkaset MB/s, wszystko działa błyskawicznie a nawet transfer jest dwukrotnie większy (w mincie miałem 40mbit upload, 60 download).

 

Współczuję tym, którzy skusili się niskimi cenami za dłuższy okres. Kusił mnie rok ale wziąłem na szczęście tylko 1 miesiąc:)

Edytowano przez atomic77 (zobacz historię edycji)
  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety to prawda że można u nich trafić na słabą maszynę/zajechaną

miałem podobny przypadek ale opłaciłem vps na rok i postanowiłem powalczyć, otrzymałem po paru dniach SSD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety to prawda że można u nich trafić na słabą maszynę/zajechaną

miałem podobny przypadek ale opłaciłem vps na rok i postanowiłem powalczyć, otrzymałem po paru dniach SSD

 

Też mam VPS 2x2,8 GHz z 5 GB RAM i mam problemy ze stroną.

 

Odwiedzin dzienni około 3k do 10k i poprosiłem o pomoc w konfiguracji aby zoptymalizować VPS.

 

Też otrzymałem informacje że zostanie dodany SSD. Jak kupowałem VPS to bylo w konfiguracji, że jest SSD.

 

O co chodzi z tymi dyskami? Czy są w standardzie czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kamikadze

ale czy ja narzekam na cena/jakość

IMHO to jeden z najlepszych stosunków ceny do jakości, w tanich polskich firmach hostingowych ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@krzos, mógłbyś trochę bardziej rzetelnie pisać

 

ticket jest z godziny 18:15, tutaj już piszesz o braku odpowiedzi po 20 minutach, warto dać trochę czasu na analizę i rozwiązanie problemu...

 

 

Rozwiązany, szczegóły masz na tickecie

 

root@xxx:~# ./speedtest-cli
Retrieving speedtest.net configuration...
Retrieving speedtest.net server list...
Testing from NetDC.pl sp z o.o. (185.25.149.169)...
Selecting best server based on latency...
Hosted by STK TV-SAT 364 (Lodz) [45.97 km]: 27.033 ms
Testing download speed........................................
Download: 91.96 Mbits/s
Testing upload speed..................................................
Upload: 68.33 Mbits/s

 

 

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem częściowo rozwiązany, jednak nadal 25,9Mbps, to jest już, to co było kiedyś -.

 

A jakie ma być gwarantowane? ;) Ciężko czasami się porozumieć. Zamawiasz z łączem 25 gwarantowanym, masz 25 to źle bo nie jest 90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę na forum, że jest mało, tylko porównałem z tym, co było kiedyś.

 

Jak byłeś sam na maszynie to miałeś całe łącze dla siebie, teraz kiedy jest więcej użytkowników skończyły się dobre czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie mam fejsa więc o wielu wydarzeniach dowiaduję się po kilku dniach bądź też po kilku miesiącach. Wczoraj znalazłem informację o przejęciu przez MintsHost.pl usługi BackupFTP.pl. Na stronie mintsa można znaleźć w ofercie konta VPS Backup oraz VPS Max Backup ale gdzieś brakuje mi zwykłych kont ftp jakie były dostępne gdy BackupFTP.pl był samodzielną/odrębną usługą. Będą dostępne u mintsa czy rezygnacja tylko na rzecz VPS backup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem ma się jeszcze coś pojawić w ofercie mintshost, ale nie reprezentuje firmy mintshost i nie mam z nią wiele wspólnego po za paroma VPS więc niech się wypowie ktoś od nich, bo też mi zależy na takiej informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

I jeszcze jak jeszcze jestem to poproszę o informację dotyczącą dystrybucji na tych VPS Backup. W sensie czy macie owncloud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie tyle przejęcie co połączenie panelu klienta backupftp.pl i Mintshost.pl. Całość będzie teraz zarządzana w jednym miejscu.

 

Zamawianie nowych kont FTP zostanie udostępnione w najbliższym czasie. Cała oferta backupftp.pl zostaje, z jedną różnicą - nie będzie już darmowych kont sanfree - tutaj zamykamy całkowicie rejestrację nowych kont.

 

Jeżeli chodzi o templatki VPS dla backupftp to mamy również OwnCloud.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Web-Support

Cała oferta backupftp.pl zostaje, z jedną różnicą - nie będzie już darmowych kont sanfree - tutaj zamykamy całkowicie rejestrację nowych kont.

 

 

 

Co się stanie z dotychczas zarejestrowanymi oraz z serwerem (185.5.98.24) - będą na niego upychane płatne konta czy zostanie on przeznaczony tylko pod 'darmówki'? Tak samo z darmowym kontem FTP - te będą dostępne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie, jeżeli ktoś zarejestrował się i ma darmową usługę to taką będzie miał. Na serwerze o IP jakie podałeś nie będziemy upychać płatnych kont, tam nigdy nie było płatnych kont i raczej nie ma powodu by nagle miały być tam upychane konta z płatnych ofert.

 

Darmowych kont ftp nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektore posty są wręcz śmieszne, ludzie o zerowej wiedzy administracją systemami wypowiadają się o czymś o czym nie mają pojęcia, przylatują tutaj bo im TS za 10 zł nie działa... To jest śmieszne, za te 10, 30, 100 czy nawet 200 zł nie powinniście oczekiwać żadnego supportu, a jest, i pomaga tym którzy nic nie umieją. Mintshost jest jak takie polskie kimsufi, dostaje sie niezły sprzęt za grosze, a z resztą trzeba sobie samemu radzić. Mój serwer ma dalej 100% uptime, i przez okres korzystania z mintshost nigdy nie miałem z tym serwerem problemu, więc ja osobiście polecam.

Tak jak kolega napisał i zgadzam się z tym w 100%..

Dokładnie rok temu posiadałem tam voicevps na którym był serwer głosowy i pomieścił 180 osób bez lagów,zacięć itp.. Support pomaga w krótkim odstępie czasu i zawsze służy pomocą.Może zabezpieczenia DDos są słabe,ale jest to firma z potencjałem.Oferuje doświadczoną pomoc i wiele głupot się slyszy..

 

--

Moja opinia jest bardzo pozytywna,gdyż oferują pomoc na wysokim poziomie,szybka reakcja i pomoc.Serwery spisują się bardzo dobrze i uptime wynosi 100%.

--

Do Mintshostu :

--

Może warto zainwestować w firewall Cisco i dodatkowe oprogramowania,a to gwarantuje wam sprzedaż na wyższą skale i dobrą ochronę AntyDDoS

 

--

Do zabezpieczen

--

Był taki hosting ProGrajek,który był ulokowany na serwerach mintshostu lub sprintdatacenter.Hostingi sporadycznie maja Blackholing,ale szału nie daje,a jednak prograjek oferował zabezpieczone serwery...To dowodzi,że można jeżeli się umie i chce ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

ProGrajek padł śmiercią naturalną, a oni lecieli na naturalnych zabezpieczeniach sprintu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ProGrajek padł śmiercią naturalną, a oni lecieli na naturalnych zabezpieczeniach sprintu.

Kto tu pisał,że padł od Atakow?

Ciekawe bo dostawca byl green-data.pl sądząc po gelokalizacji..

A ip 185. należy do mintshostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ułatwię Wam trochę dywagacje jakie posiadamy klasy,wszak można to ławo sprawdzić. ;)

 

http://bgp.he.net/AS198414#_prefixes

 

Odnośnie adresacji przypisanych do poszczególnych marek to nie ma na to reguły - zarówno mints jak i BH korzysta z jednej puli ip.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×