Skocz do zawartości

Polecane posty

Czas oczekiwania na aktywację serwera VPS już 45dni ;)

 

Mamy taki klimat ( serwerów już brak ) a pisałeś do nich na bok o aktywacje ?? bo zaraz faktura przyjdzie abyś opłacił następny okres serwera . A ogólnie to w tych czasach wszystkie serwery vps są aktywowane automatycznie po przyjęciu płatności a w hypervm także jest taka możliwość

Edytowano przez sniferek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj lord101,

Prosiłbym o kontakt abyśmy mogli zweryfikować autentyczność tego faktu. Na przyszłość proszę w przypadku opłacenia serwera i braku jego aktywacji w ciągu 24h o kontakt poprzez zgłoszenie w panelu klienta.

Pozdrawiam,
Mintshost.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas oczekiwania na aktywację serwera VPS już 45dni ;)

 

Dobra rada. Proś o zwrot pieniędzy i nie myśl nawet o tym aby coś stawiać poważnego.

 

Jestem w trakcie szukania alternatywy

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up

 

nie wiem jak poważne są Twoje "zabawki" ale tak opisowo - serwer dobiera się do zastosowań, jeżeli dla kogoś jakiś projekt jest bardzo ważny i wybiera najtańszą usługę to raczej nie jest to poważne. Wyobraź sobie fotografa, co idzie i zaopatruje się w aparat w mediamarkt. Mniej więcej Twój przypadek jest podobny.

 

Wiele osób potrzebuje serwera tanio i liczą się z pewnymi cechami takiej usługi.

 

Ktoś kto jest bardzo rozczarowany bo zamówił usługę root vps, w wersji z samodzielną administracją a ma wielki problem bo tak naprawdę nie wie nawet co to ssh to coś tu nie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamieszanie z serwerem użytkownika zostało wyjaśnione, brak opłaty za serwer jest równoznaczny z brakiem jego utworzenia ;)

Pozdrawiam,
Mintshost.pl

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kocham Mintshost, o 23:00 poprosiłem o wymianę IP bo to mi nie pasowało i mi wymienili w ciągu 40 minut <3

Jestem z Mints już drugi rok i naprawdę słowa złego powiedzieć nie mogę :)

Edytowano przez lanceq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 2 serwery dedykowane, na 1 serwerze uptime 100% brak żadnych problemów, natomiast na 2 dedyku był down tylko wtedy gdy padły UPS'y. Tak to ponad 2 letnia współpraca wychodzi jak najbardziej na plus za taką kwotę i polecam do małych "projektów", backupów, testowania aplikacji czy stawiania serwerów gier. Jak najbardziej sprzęt i łącze spisuje się w tym wypadku :)

 

Hosting www także śmiga bardzo dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z początku było ok.
Potem "zielin" grzebał cos u mojego znajomego ktoremu z pcozatku polecilem ten hosting i coś popsuł, ztydzień uzerał się o prędkość zapisu i odczytu na dysku po czym, źle przeżucili dane, za t u mnie stabilność prosi o "pomstę do nieba".

Do nauki, OK
Stabilność? Jak masz monitoring to przygotuj się na ingerencję co najmniej 2x w tygodniu.
[sytuacja podobna jak u użytkownika z paru stron wcześniej :
Piotr Fraszczak]

No i ten swap zapełniający się szybciej niż ram... zapisy na dysku na poziomie 70mb/s mimo "ssd" (Swap na Vpsach..)

btw. zanim się przeniosłem powiedziano mi,że gwarantowane jest łącze 25Mb/s, jest 20Mb/s, mówimy o uploadzie.

Przeniosłem się już gdzie indziej i jestem zadowolony.

ps. powiedzieli, że problem jest u mnie, a to dziwne bo lustro odpaliłem na innym hostingu(czyli system 1:1 oprocz kernela) i bez problemu działa ponad tydzien.

Wniosek?

Edytowano przez GreenBlind (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem się zapytać, na niektórych forach można spotkać się z ofertami sprzedaży wirtualnej gotówki na mint's host. Nie powiem bardzo atrakcyjnie wygląda taka oferta, gdzie za 0,6 realnej złotówki można dostać 1 zł w mint's host. Kurs w przeliczeniu przykładowy, wszystko zależy od sprzedawcy jaki kurs zaoferuje.

 

Moje pytanie brzmi, czy taki proceder jest legalny? Nie powiem, chętnie bym kupił 100 do wykozystania na mint host za 60 zł :) ale czy tak można, czy mint host pozwala na takie machnią, oraz czy to w ogóle nie jest jakieś oszustwo?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowano przez nico-belic (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamieszanie z serwerem użytkownika zostało wyjaśnione, brak opłaty za serwer jest równoznaczny z brakiem jego utworzenia ;)

Pozdrawiam,

Mintshost.pl

 

Ja polecam.... ten gość nie płacił i się żalił że nie działa ? :)

 

 

Na to wychodzi :lol:

 

 

Nie ma to jak zwalić na klienta, status był "zapłacony" support jeszcze na gg(kiedyś było) zapewniał mnie że usługi są aktywowane jak najszybciej.

Jak się okazało błąd leżał po stronie mintshost, a dokładniej w ich systemie zamówień, nikt do mnie nie napisał. Do czasu mojego postu na forum była cisza...

ms.png

To tyle w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem się zapytać, na niektórych forach można spotkać się z ofertami sprzedaży wirtualnej gotówki na mint's host. Nie powiem bardzo atrakcyjnie wygląda taka oferta, gdzie za 0,6 realnej złotówki można dostać 1 zł w mint's host. Kurs w przeliczeniu przykładowy, wszystko zależy od sprzedawcy jaki kurs zaoferuje.

 

Moje pytanie brzmi, czy taki proceder jest legalny? Nie powiem, chętnie bym kupił 100 do wykozystania na mint host za 60 zł :) ale czy tak można, czy mint host pozwala na takie machnią, oraz czy to w ogóle nie jest jakieś oszustwo?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

W pelni legalnie :) Bez obaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lanceq: Ja też kiedyś prosiłem [z pół roku temu] i nie zmienili mi. Musiałem zamówić dodatkowe za (o ile dobrze pamiętam) 10 zł/msc i ustawić jako główne.

 

To co w skrócie mogę napisać o tej firmie to: sporo ostatnio zrobili żeby było lepiej, ale i tak pod żaden poważniejszy projekt/usługę nie polecam tam serwera. Z wydajnością często jest kiepsko, ale za taką kasę to chyba nie ma za bardzo co oczekiwać cudów.

 

Hosting bardziej pod małe strony www, i serwery głosowe - jeśli ktoś chce tu stawiać serwer gry typu MineCraft to może sobie odpuścić (nawet na 10-cio slotowym serwerze przy 2 rdzeniach i 4 GB RAM miałem lagi).

 

Jeśli chodzi o obsługę klienta, to zależy jak się trafi, bo bywało tak, że z powodu problemów z wydajnością przenosili mnie 3 razy z serwera na serwer, ale również zdarzyło się, że mimo, że dogadałem się (chyba z właścicielem) o przedłużenie serwera do poniedziałku, to już w niedzielę wieczór mi go wyłączyli - napisałem do BOKu i po godzinie olewania mnie przez "konsultanta" na GG on łaskawie mi go odblokował [dopisując, że za ilość wiadomości jaką mu wysłałem, nie powiniem tego robić].

Edytowano przez PCziomal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam ! ale serwery dedykowane, bo korzystam już trochę czasu i serwer z mintshost ma aktualnie wyższy uptime niż ten z OVH...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dedykowane to również polecam.

Do pozostałych usług się nie odnoszę, bo różnie to było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy wam na Lokalizacji w Polsce to spoko. Ale dedyki w mintshost w porółwnaniu do Hetznera, jakościowo i cenowo jest duża przepaść.

 

 

Przesadzasz, ceny bardzo dobre, jakościowo ? nie widzę żadnych problemów uptime 100%, łączę zawszę dla mnie dostępne, dyski świeże, więc gdzie ta duża przepaść ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uptime na dedykach w Mintshoscie nie znam i nie porownuję. Porównuje jakość - czyli bebechy i ceny.

porównaj sobie chociażby :
http://www.hetzner.de/en/hosting/produkte_rootserver/ex40ssd (mniej niz 300zł ~około 260zł miesiecznie) pingi też wcale nie większe.[w granicy rozsądku, do gier jak i do biznesu jest ok]

z jakąkolwiek oferta oprócz najtańszą w Mintshoscie, chyba ze korzystasz z najtańszej no to ok, wtedy jedyną konkurencją jest Kimsufi, które ma swoją "bazę" w Francji.


z Hetznerem od 2 lat mam do czynienia i nigdy nie miałem problemów, oprócz jednego DDoS ale i z tym poradzili sobie bardzo przyzwoicie.
Z OVH/Kimsufi dotychczas też problemów nie miałem, najwidoczniej też trafiłem na "dyski świeże".

Jedyny argument za Mintshostem to Polska Gospodarka i Polska lokalizacja.

Mitshost już pokazał swoją bezradność w VPS,ach co nawet widać na ich FanPage'u

Edytowano przez GreenBlind (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uptime na dedykach w Mintshoscie nie znam i nie porownuję. Porównuje jakość - czyli bebechy i ceny.

 

porównaj sobie chociażby :

http://www.hetzner.de/en/hosting/produkte_rootserver/ex40ssd (mniej niz 300zł miesiecznie) pingi też wcale nie większe.

 

z jakąkolwiek oferta oprócz najtańszą w Mintshoscie, chyba ze korzystasz z najtańszej no to ok, wtedy jedyną konkurencją jest Kimsufi, które ma swoją "bazę" w Francji.

 

 

z Hetznerem od 2 lat mam do czynienia i nigdy nie miałem problemów, oprócz jednego DDoS ale i z tym poradzili sobie bardzo przyzwoicie.

Z OVH/Kimsufi dotychczas też problemów nie miałem, najwidoczniej też trafiłem na "dyski świeże".

 

 

Mitshost już pokazał swoją bezradność w VPS,ach co nawet widać na ich FanPage'u

 

Co do VPS'ów się nie wypowiadam bo nie wiem, jedyny jaki posiadam to jeden w linode, ale dedyki są naprawdę dobre, fakt że trochę rzeczy musi się tam zmienić, typu porządek w danych, ale naprawdę support bardzo idzie na rękę, w każdym bądź razie mi dużo pomogli pod względem sprzętowym. Co do hetzner, nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś miałem u nich dedyka i ogólnie wszystko było okej jednakże przesadą było to że potrafili zablokować serwer po mailu od jakiejś randomowej osoby która wymyśliła sobie iż na serwerze znajdują się nielegalne dane... Co do OVH to niedługo książkę o nich napiszę, wszystko jest dobrze dopóki wszystko działa, jak coś pierdnie to jest lipa, szczególnie w sobotę gdzie wszystkie telefony lecą na Francję, a tam odbiera konsultant który mówi łamanym angielskim w który wsadza francuskie słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hetznerowa polityka się zmieniła,idą na rękę nawet z opłatami jak się zalega.

o Ovh dużo słyszałem, byłem świadkiem nawet jednej sprzeczki, podobno używane dyski etc. i Padł jednemu znajomemu, na szczęście backup był.

Trzeba się Policzyć też z tym na co nam potrzebny dedyk, Są sytuację w których pasuje tylko Polska Lokalizacja to wtedy Mintshost (Chociaż pewnie korporacje wybiorą coś z supportem 24/7), jeżeli to co mówisz jest prawdą jest dobrym rozwiązaniem. Jeżeli możemy sobie pozwolić na zagraniczny hosting to bierze się co dusza zapragnie.

Dedyków w Mintshost pod względem Uptime i pracy nie oceniam,bo nie miałem.

Edytowano przez GreenBlind (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Vps-a w Mintshost jeszcze ze starej oferty i złego słowa powiedzieć nie mogę były czasami problemy ale w porównaniu do innych firm wcale nie odstają jeśli chodzi o stabilność usług.

 

Problemem nie jest firma ale klienci którzy uważają że za przysłowiową "stówkę" na rok dostaną gwarantowane zasoby wyłącznie dla własnego użytku. Albo ładują ciężkie skrypty na takiego VPS-a które nadają się tylko do uruchomienia na dedyku, a potem jest płacz że wszystko muli albo pada co chwilę.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest firma ale klienci którzy uważają że za przysłowiową "stówkę" na rok dostaną gwarantowane zasoby wyłącznie dla własnego użytku. Albo ładują ciężkie skrypty na takiego VPS-a które nadają się tylko do uruchomienia na dedyku, a potem jest płacz że wszystko muli albo pada co chwilę.

 

Zgadzam się, wystarczy wejść do nich na facebooka, jest tam wylęgarnia gimnazjalistów, co chwilę piszących o podwajaniu wpłat, lub o konkursach, a gdy konkurs jest na najkreatywniejszy pomysł to wszystkie komentarze w stylu "Ja potrzebuję VPSa pod mój serwer CS i TS i MU i jeszcze stronę dla KLANU" potem jak już coś dostaną czy kupią za rodziców pieniądze to przylatują tutaj z pytaniami "HOW TO" a jak coś nie działa to obwiniają support. Moim zdaniem powinni zmienić target na ludzi przynajmniej od liceum a najlepiej jak kimsufi, oferta dla studentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×