Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość Kamikadze

Ja mam w podobnym (nie terminal a zwykła płytka miniITX VIA) 2x40GB raid 1 pod ownCloud i sprawuję się na razie ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już na dniach mam zamiar kupić ten terminal, ale podstawowe pytanie :) . Rozumiem, że nie będzie problemów z uruchomieniem tego serwera w domu przy prywatnym IP? Aby każdy użytkownik Wifi czy sieci domowej widział serwer również jako dysk?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z allegro dostaniesz czysty sprzęt, ewentualnie z jakimś linuxem. Ze strony HP pobierasz instalke XP Embedded, instalujesz używając pendriva. XPE jest prawie tak samo funkcjonalny jak pełny XP, nie będziesz miał żadnych problemów. Jeśli wymienisz wewnętrznego flashdiska na normalny hdd to wyłącz całkowicie EWF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem do firmy i używamy takiego jako serwer wydruku do pewnej drukarki - w zupełności 256MB flashu wystarczyło na zainstalowanie slitaz+cups+wszystko co potrzeba i jeszcze zostało a czas bootowania też miły bo 7s do pełnego uruchomienia :) chodzi to bardzo stabilnie i bezawaryjnie także polecam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę to trwało, ale zamówilem terminal.

Mam pytanie czy to urządzenie można poźniej wykorzystać jako DLNA zasobów multimedialnych, które podłącze pod TV?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Trochę to trwało, ale zamówilem terminal.

Mam pytanie czy to urządzenie można poźniej wykorzystać jako DLNA zasobów multimedialnych, które podłącze pod TV?

 

Na DLNA powinno wystarczyc! Tam sie przede wszystkim transfer z dysku liczy jezeli bedziesz odtwarzal np. filmy w HD. Procek chyba wyrobi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zakupiłem terminal, dysk 80 GB ATA oraz taśmę 44 pinową. Niestety mam problemy z dyskiem.
Co prawda dysk jest czysty i mam nadzieje, że prawidłowo podpiąłem go taśma.(http://tnij.com/tasma_dysk)
Po podłączeniu dysku terminal ma zwiechę podczas wyświetlania logo HP. Nie reaguje na klawisze TAB, F10,oraz F12(http://tnij.com/HP_INVENT). Dysk pracuje(czuć wibracje)
Czasem po bardzo długim czasie przełączy doTAB-POST screen (http://tnij.com/post_screen), ale bardzo długo tam wczytuje dane.
Czasem z dyskiem terminal w ogóle nie rusza.
Bez dysku wszystko śmiga. Nie ma zwiechy. Wchodzi bez problemu do biosa (http://tnij.com/bios_terminal), oraz stara sie odczytac dyski (odlączony) (http://tnij.com/bez_dysku)

Czy da się to jako rozwiązać? Jaka jest tego przyczyna?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Sprawdź po 1 czy dobrze podłączasz taśmę (czy nie do góry nogami) po 2. sprawdź czy nie ma taśma przerwanych nitek (sprawdź palcem) po 3 czasem CMOS pomaga (defalt bios, zworki na płycie - poczytaj manual).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tam chyba nie ma zworek na płycie. Jak już to trzeba wyjąć baterię podtrzymującą cmos i zewrzeć bieguny w kieszonce na baterię.

Skoro dysk jest rozpoznawany to znaczy, że taśma jest odpowiednio podłączona. Sprawdź w biosie jak jest taki dysk ustawiony. Auto? Spróbuj samemu wykryć dysk i zapisz ustawienia.

Podłącz inny dysk, podłącz ten dysk do innego komputera, jeśli masz taką możliwość. Całkiem możliwe, że to wina dysku.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z dyskiem rozwiązałem. Potrzebna była zworka do wybrania master/slave. Ze względu na szerokość taśmy musiałem wybrać slave (http://tnij.com/zworka)

 

Dzięki pomocy Kamikadze zainstalowałem debian'a-6.0.7-i386-CD-1.iso na bootowalnym USB.

Wykonałem partycje (boot,root,home,usr,var,temp,swap), zainstalowalem podstawowy system bez środowiska graficznego.

Następnie chciałem zainstalować SAMBE do współdzielenia plików i drukarek w sieci. Niestety za każdym razem wymaga płyty CD.

używałem kodu:

# aptitude update
# aptitude install samba

oraz

 apt-get install samba

Czy da się to jakoś pominać, lub zmienić na USB?

 

DSCN4518.JPG

Edytowano przez Max25 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

wejdź na root

 

cd /etc/apt

nano sources.list

 

i wstaw znak # przed CD-ROM (zapomniałem ci tego dopisać na PW) :)

 

 

edit:

 

później apt-get update && apt-get install samba -y

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kilku próbach udało mi się zainstalować sambe i webmina do zarządzania folderami (niktóre udało mi się nawet udostęnić :P). Katalogi utworzyłem przy użyciu MC, bo jestem na tyle zielony, że miałem problemy z mkdir.

W międzyczasie zainstalowalem xorg;a, gnoma i gde (Pewnie za dużo śmieci ładuje). Niby zainstalowałem bardziej rozszrzerzoną wersje środowiska graficznego z aplikacjami, ale żadnych nie wiedziałem. Jest tam jakaś przeglądarka?:P

Instalując środowisko graficzne miałem nadzieję, że na pulpicie będzie ikona Webmina i będzie to bardziej intuicyjne niż w środowisku tekstowym do którego ciężko mi się przyzwyczaić(Instaluje coś czego nie widzę :P).

Jest możliwość przełączenia się z środ. tekstowego na graficzne? Pod ctrl+F1-F7 mam same konsole:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Konfiguracji nauczysz się tylko pod konsolą. Tryb graficzny wykorzystuj do przeglądania fejsbuczka a do prawdziwej konfiguracji only ssh server.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po 24h terminal zgasł. Mam go na biurku, a obok niego dysk. Usłyszałem charakterystyczny dzwięk wyłącznia dysku.

Patrze i terminal zgasł... nie da się go odpalić. Jak odłącze taśmę z dyskiem to rusza. Z dyskiem nie odpala.

Zasilacz 12V 3A - jest sprawny. Podłączylem akumulator samochodowy i z dyskiem też nie rusza... Dlaczego? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podejrzewam że zasilacz nie daje rady... Sprawdź z innym dyskiem lub napięcia 12V+. Tylko nie systemowo tylko jakimś miernikiem (wsadź końcówki do masy i 12V - wszystkich)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa. Niestety nie mam aktualnie multimetra aby sprawdzić aktualną sprawność zasilacza. Ale próbowalem rownież odpalić z akumulatora i też nic, a tam przecież nawet 150W to nie problem.

Po napisaniu posta ponownie podlączyłem akumulator samochodowy z wtyczka 2.1/5.5 i terminal z dyskiem ruszył. Wszystko się włączyło: Samba, Webmin. Nagle lekko przesunałem terminal i zgasł... tak jakby to coś z taśmą było (przez zgięcie?)

Teraz znowu termial nie może zaskoczyć. Z wpiętą taśmą bez dysku rusza, ale z taśmą z dyskiem już nie :(

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×