Skocz do zawartości
markonix

[Serwer] Dedyk do 100zł / msc LUB rozwiązania backupowe

Polecane posty

Sprawa prosta, posiadam serwer, potrzebuje backupu.

 

Ostatni rok backupy leciały na drugi, niedrogi serwer dedyk ~99 brutto miesięcznie.

Mam tam DirectAdmina - live licencje. Wystawiam zapytanie jeśli jest szansa coś zaoszczędzić.

Zapłaciłem z góry za cały rok stąd miałem jeszcze 2 miesiące gratisów i już minął ponad rok.

Wtedy szukałem serwera z dużymi dyskiem aby zbierać backupy - zmieniam politykę więc standardowy dysk wystarczy więc wymagania mam mniejsze.

 

Szukam więcej natańszej opcji - może być słaby hardware, byle transfer przyziemny aby backupy (do kilkudzisięciu GB szły w miarę) + DA.

 

Tak jak wtedy umowa na minimum 12msc (proszę o ceny z rozliczeniem miesięcznym oraz z góry) + usługa utworzenia backupów (jednego serwera, też z DA).

Edytowano przez markonix (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiaj z @sshd firma Phudianet.pl wiem, że ma trochę licencji na DA więc może dogadasz się z nim na fajną cenę przy płatności rocznej :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam backup napisałem - kilkadziesiąt GB czyli już mocno wyprzedzając czas - 100gb + na hostowanie paru stron wizytówek czy na jakieś testy..

 

tgx - to co dajesz to nie jest dedyk, myślałem o takim rozwiązaniu, znacznie tańsze ale zawsze ten drugi serwer może się przydać, nie tylko do backupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku dedyka musisz brać pod uwagę fakt, że jeżeli ma to być pod backup to RAID1 jest raczej wymogiem koniecznym, przynajmniej dla mnie.

 

http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/kimsufi.xml

 

99 zł na miesiąc w OVH bądź wycena indywidualna w jednej z firm, wątpię jednak czy znajdziesz coś lepszego. A jeśli nawet to już na pewno nie dedyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

za 100zł / mc to koszt praktycznie samych dysków. Musisz dorzucić powiedzmy 2-3 razy tyle aby to jakoś działało ;)

No chyba że wolisz mieć częściej downtime serwera niż się bawić nim ;)

 

Tak jak @up kimsufi to już czerwona linia biorąc pod uwagę cennik. Jak potrzebujesz taniej niż kimsufi to na 100% nie znajdziesz nic. Obecnie najtańsze rozwiązania na rynku.

 

 

Ewentualnie od ovh także to: http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/backup_fs_4To.xml osobiście nie wiem jak się sprawuje, ale może ktoś korzysta to ci odpowie ;)

 

250zł brutto i masz dyski 2x2 TB RAID 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co mi oferty za 200-300zł i głupie komentarze że nic nie dostanę skoro mówię, że płacę teraz 99zł brutto i jestem zadowolny. Jestem świadom jaka to mała cena.

 

 

Downtime mnie nie interesuje bo na serwer zaglądam raz na ruski czas, backupy od czasu do czasu zgrywam jeszcze na moje dyski fizyczne więc RAID też mi nie jest potrzebny. Przecież nie będę przyjmował, że gdy padnie dysk backupu to akurat padnie też serwer właściwy...

 

Teraz mam 2ramu, 500gb dysk czyli takie minimum.

 

Kimsufi widziałem, znam. Chciałem coś mniej masowego.

Hetzner znam - mam tam właśnie serwer właściwy, dość mocny.

Wolałbym drugi serwer mieć u innego dostawcy, porównawczo.

 

Jak nie ma ofert (czyli po prostu ceny na rynku stanęły) to zostaje przy tym co mam i tyle tematu.

Edytowano przez markonix (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

To nie ceny na rynku stanęły tylko na dedykach ciężko zastosować overselling ;)

 

Naprawdę jeżeli masz za tyle taki serwer to nie puszczaj bo taniej się nie da. Możesz ewentualnie napisać do netdc.pl przy małym łączu 10/10 może jakiś fajny dysk ci tam wrzucą i zmieścisz się w niskim budżecie.

 

 

Wiesz tutaj raczej każdy chce Tobie coś dobrego doradzić bo bez sensu wprowadzać klientów na minę a później żeby pisali na forum że ktoś źle doradził, także nie dziw się jeżeli dla kogoś ten budżet jest sporo za mały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zależy Ci na RAID1 to oferta mKS'a 2G z kimsufi będzie w sam raz, nie nazwałbym tego "backup'em", ale tańszego dedyka po prostu nie znajdziesz, nigdzie.

 

Jeśli jednak dedyk nie jest 100% koniecznością to możesz znaleźć ładnego VPS'a z lekko większym dyskiem kosztem np. ramu/procka czy łącza. Ale to raczej musisz się już z firmami dogadywać bo nikt nie ma takiej oferty "ot tak". Zostałbym przy kimsufi szczerze powiedziawszy, ale warto też wspomnieć o takiej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No chyba jednak zdecyduje się na kimsufi - zawsze 50zł więcej miesięcznie w kieszeni.

 

Tylko znowu pozostaje kwestia instalacji i directadmina - to też koszta.

Jakie są minimalne stawki za postawienie podstawowego serwera (apache, php, mysql itp) na tam kimsufiaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeżeli dysk 80GB wchodzi w grę to mamy serwer dla Pana poniżej budżetu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Zapraszam do kontaktu na pomoc@backupftp.pl - mogę ci przygotować kimsufi wraz z DA lub nawet samego root +pro/pureftpd w niskiej cenie.

 

Właścicielem BackupFTP.pl jest:

 

Biznes-Host.pl sp. z o.o.

ul. Grodziska 17a

60-363 Poznań

NIP: 779-237-52-44
Regon: 301439993

 

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dysk 80GB wchodzi w grę to mamy serwer dla Pana poniżej budżetu.

Sam backup napisałem - kilkadziesiąt GB czyli już mocno wyprzedzając czas - 100gb + na hostowanie paru stron wizytówek czy na jakieś testy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"już mocno wyprzedzając czas - 100gb"

 

Więc może obecnie 80GB jest akceptowalne.

 

Pozdrawiam

 

PS: Jeżeli nie dysk 160GB możemy zamontować i serwer wyjdzie 109zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzeba Ci RAID 1 to bierz małego Kimsufi mKS 2G i zawsze zostaną pieniążki na 20 Kasztelanów miesięcznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na 20 Kasztelanów miesięcznie ;)

 

dziękuje ale przestały mi smakować ;)

 

Tak, chyba zdecyduje się na kimsufi + darmowy panel (nawet nie sądziłem, że tak tego dużo jest).

Tak więc żeby nie zakładać nowego tematu jakby ktoś miał swoją cenę za postawienie serwera ABC + jakiś panelik (domeny, ftp, e-mail, baza - to minimum) to proszę o PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za oferty, zdecyduje się na tego kimsufiaka, nigdy nie miałem styczności z OVH więc przy okazji zobaczę jak tam to wygląda od środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×