Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Jimi14

Hosting dla wielu stron

Polecane posty

Cześć!

 

Mam do Was zapytanie odnośnie hostingu. Administruję kilka stronek internetowych. Są to głównie małe stronki moich zespołów muzycznych, blogi itp. Praktycznie każda z tych witryn znajduje się na innym hostingu, a to jakaś darmówka, albo mini serwerek za 20 PLN, albo na hostingu kumpla itd.

Chciałbym wreszcie przenieść wszystko w jedno miejsce, aby móc wygodnie nimi zarządzać (tak wiem, że od strony lepiej...).

 

I moje pytanie co w takiej sytuacji polecacie? Myślałem o OVH najtańszym pakiecie, jako że większość moich domen jest tam wykupiona, lecz jak się okazuje (tu uproszczę) na takim hostingu skrzynki e-mail można założyć tylko dla domeny głównej, zatem odpada.

 

Dodam jeszcze, że nie są to oblegane strony (dla Was pewnie taki ruch na stronie to praktycznie zero).

Zależy mi na czymś stabilnym oraz czymś co można łatwo updatować na plan wyżej (gdyby się nagle okazało, że zostałem gwiazdą R'n'R i fani wręcz oblegają naszą stronę ;)

 

Proszę o radę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę ci polecił biznes-host.pl. Myślę, że najtańszy pakiet w zupełności Ci wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę że jakiś niewielki pakiet reseller by tu lepiej pasował,

jest wielu właścicieli stron, więc każdy by miał swoje konto a i tak zarządzał byś wszystkimi z jednego panelu, np. DA.

możesz wtedy nawet każdemu klientowi udostępnić panel aby sobie np. choćby sam dodatkowe maile zakładał czy coś tam, niby razem ale każdy oddzielnie, no i w DA można maile tworzyć jak komu pasuje.

Edytowano przez Edart (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Jeżeli będziesz zainteresowany resellerem, mogę Ci odsprzedać jeden którego nie używam. Pisz na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to taki typ konta, który (wg nazwy) służy do dalszej odsprzedaży.
Można powiedzieć to tak, że kupujesz np konto reseller 10gb pojemności i 100gb transferu i dzielisz to na zwykłe konta www wg uznania np tworzysz konto 1gb pojemności i 10gb transferu i przekazujesz je komuś, aby sobie sam swoją stroną zarządzał.

Ale jeśli ja dobrze wywnioskowałem to te strony są twoje, więc tobie chyba ta opcja się nie przyda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kszysiu, dzięki za wyjaśnienie. Tak, faktycznie stronki są moje, zatem to jednak nie tego szukam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Podaj jeszcze jaki masz budżet i jakich parametrów oczekujesz (ile zjadają pojemności wszystkie twoje konta i ile transferu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rozwiązanie, ale nie potrzebuję aż 1000 skrzynek w jednej domenie, a jedynie jedną/dwie. Myślałem, że takie rzeczy (bez kombinacji) to standard, a jak się okazuje po OVH to jednak nie koniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj budżet i parametry serwera, bo oferta firm jest bardzo szeroka.

 

Masz jakieś info na temat obciążenia generowanego na serwery dla tych stron?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budżet wynosi ok 150 PLN. Nie mam niestety info na temat obciążenia serwerów. Ogólnie stronki to drobnica kilka podstron 50 UU/dzień. Dwa blogi ok 100 UU/dzień i większa stronka ok 200 podstron ok 1000 UU/dzień. Takimi danymi dysponuję. Wolałbym taki hosting abym po dodaniu kolejnej stronki nie musiał kombinować, tylko ewentualnie szybko zmienić pakiet na wyższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie w każdej firmie możesz zmienić pakiet na wyższy w dowolnym momencie.

 

Trudno przewidzieć jak Twoje strony zachowają się na jednym serwerze, tu warto przetestować kilka firm.

Ewentualnie rozwiązanie dla Ciebie to reseller jak Edart powyżej wspomniał, wydaje mi się, że to najlepsze chociaż bardziej kosztowne rozwiązanie.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Trudno przewidzieć jak Twoje strony zachowają się na jednym serwerze"

tzn. chodzi Ci o zajmowane miejsce i transfer, czy jakieś inne 'magiczne' czynniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej niedużo (zdaję sobie sprawę z tego jak to brzmi) bo nie licząc tej większej stronki i blogów na WP (dwóch) to raczej czysty XHTML+JS.

 

Ciekawie wygląda biznes-host pakiet start/standard. W standardzie jest domena gratis. Nie wiecie ile kosztuje jej przedłużenie po roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla kogoś kto się "nie orientuje" to zwykły wp i 30 uu dziennie to nic, a potem się okazuje że pętla na bazie,

msn zaprosił całą rodzinę łącznie z prawnukami itp.

do 150 zł rocznie jeżeli to są rzeczywiście małe stronki to na spokojnie znajdziesz nawet konto reseller, piszesz o zespołach muzycznych, więc nawet jak na kilka godzin w roku nie będzie strony to milionów strat nie będzie, czyli, nie potrzebujesz jakiś bardzo wielkich i drogich wypasów.

jak nic nie znajdziesz napisz zapytanie ze strony:

http://www.szybki-serwer.pl/strona/kontakt-9.html

dostaniesz indywidualną ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"potem się okazuje że pętla na bazie" słyszałem o takich przypadkach :D

 

Dziękuję wszystkim za informacje! Muszę się z tym przespać.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×