Skocz do zawartości
konar

Hosting do składowania plików prywatnych

Polecane posty

Witam. Szukam hostingu do przechowywania plików prywatnych (legalnych) bez konieczności ich udostępniania online. Jestem fotografem, nauczony przykrymi doświadczeniami (kradzież sprzętu i komputera) chciałbym przykładowo raz w miesiącu wykonać kopię tych plików. Myślę, że zmieściłbym się w 200-300GB pojemności, a miesięcznie w transferze nie większym jak ~100GB. Reasumując nie potrzebuję mocy obliczeniowej a pojemności + w miarę przyzwoitego transferu aby wysyłka paczki 20GB nie trwała tydzień czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

backblaze. używam od roku, półtora, a może i dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje. Wyglądają bardzo ciekawie, o to własnie chodziło. Poczekam jeszcze chwilę, może pojawią się jeszcze jakieś propozycje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zainteresować się jakąś darmową chmurką? Dropbox, Skydrive, Google Drive?

Darmowe wersje mają zdecydowanie za małą pojemność w stosunku do moich potrzeb. Płatne cenowo też nie zachwycają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też czy nie taniej Ci wyjdzie kupienie dysku zewnętrznego ~500 GB i robienie backupu "co jakiś czas".

 

Ogółem polecam http://backupftp.pl jeśli jednak się już uprzesz na płatną online usługę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też czy nie taniej Ci wyjdzie kupienie dysku zewnętrznego ~500 GB i robienie backupu "co jakiś czas".

Dysk padnie lub zostanie skradziony jak już raz było i po danych ;) jakiś RAID przynajmniej mile widziany do przechowywania rzeczy, o ile są one dość istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Zastanawiam się też czy nie taniej Ci wyjdzie kupienie dysku zewnętrznego ~500 GB i robienie backupu "co jakiś czas".

 

Nie to taki backup to prawie nie backup ;) Wiem, że każdy ma inne wymagania, ale u mnie to musi spełniać minimalne założenia:

 

- był w pełni automatyczny (co to za backup o którym trzeba pamiętać żeby go wykonać?)

- był niezależny od miejsca przebywania - w rozumieniu: gdziekolwiek jesteś z lapem to backup ma sie wykonywać

- był niezależny od miejsca przebywania - w rozumieniu: składowania. Co to za backup we własnym domu? Pożar, zalanie, kradzież, kot, dziecko ;), cokolwiek i po backupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plan Cena Całkowita ilość miejsca

20 GB 34,00 zł na rok 27 GB

50 GB 85,00 zł na rok 57 GB

100 GB 169,00 zł na rok 107 GB

 

Ceny skydrive microsoftu ^^

Edytowano przez chmuri (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale ja każdy backup mam skompresowany bzipem i zaszyfrowany TrueCryptem, bez tego nawet nigdzie go nie wrzucam, więc takie rzeczy to akurat najmniejszy problem :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×