Skocz do zawartości
Beliar

Precle, katalogi. Co najlepiej wybrać?

Polecane posty

Czołgiem,

 

Od grubego miesiąca rozgryzam zagadnienie pozycjonowania za pomocą katalogów/precli/linków.

 

Mimo wszystko nie jest to dla mnie jeszcze zbytnio jasne, dlatego chciałbym zapytać (mimo, że przeczytałem już multum artykułów na ten temat i samych postów na WHT oraz oglądnąłem wideokurs :P).

 

Czy inwestowanie na allegro w takie cosik się opłaca? Czy lepiej opłacić jakąś profesjonalną firmę, żeby się tym zajęła czy znowu z kolei wykupić w jakimś porządnym miejscu jakieś multikody...

 

 

Jeśli chodzi o stronę, młoda domena, całkiem sporo słów kluczowych branża motoryzacyjno-turystyczna, Konkurencja? W zależności od frazy ale generalnie średnia/wysoka. Z tym, że odnośniki prowadzą głównie do allegro/otomoto. Stawiam na dłuższe słowa kluczowe tak jak podpowiada google keyword tool.

 

Mam już 500 wpisów na ExpressionEngine i jakieś 50 linków na prywatnych preclach.

 

 

 

Pozdrawiam

Belu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje działania z WHS opieram o książkę "Przechytrzyć Google" Bailyna, kosztuje chyba ok 50pln, a co do seo z allegro to spodziewałbym się tutaj raczej spamerskich metod BHS za takie pieniądze, prawdopodobnie scrapebox/xrumer + jakiś autoadder. Takie seo może w konsekwencji doprowdzić do zdepozycjonowania strony dlatego radzę nie podejmować takich prób, ale to tylko moje osobiste zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Allegro, trzeba patrzeć z dużym dystansem, sam kożystałem z katalogowania (ale katalogi znikły po pewnym czasie), ale niektóre pojedyńcze linki dały mi zadawalającą moc. Sam sprzedaje od czasu do czasu linki w swoich serwisach i wiem, że kazdemy to pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbychuR

Dlaczego niektórzy od razu skreślają Allegro jeżeli chodzi o SEO ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli używam jakiejś techniki, która jest skuteczna to używam jej sam - nie chwale się nią. Jeżeli owa technika jest mało skuteczna - chwalę się nią, sprzedaje, staram się spieniężyć w sposób inny niż w zdaniu numer 1.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbychuR

Nie koniecznie jest jak piszesz. Pomyśl tak. Ktoś ma wiedzę na temat SEO, potrafi wypozycjonować stronę. Ale jej nie posiada, to sprzedaję ową usługę pozycjonowania na Allegro. On jest zadowolony bo zarabia i klienci są zadowoleni, prosta matematyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z allegro nie jest tak, że 100% to dziadostwo. Trzeba dokładnie sprawdzać, odsiewać i dopytywać. Zazwyczaj 6/10 nie to kompletne dziadostwo, 2/10 coś tam da ale nie za wiele, a 2/10 zadziała przyzwoicie czy nawet dobrze.

 

 

Pomyśl tak. Ktoś ma wiedzę na temat SEO, potrafi wypozycjonować stronę. Ale jej nie posiada, to sprzedaję ową usługę pozycjonowania na Allegro. On jest zadowolony bo zarabia i klienci są zadowoleni, prosta matematyka.

 

Tylko, że niestety na allegro często trafiają ludzie, którzy myślą, że mają taką wiedzę, a nie faktycznie ją mają. Nie posiadają specjalnych doświadczeń, ani referencji więc idą na allegro, bo coś się sprzeda i poćwiczą. Jak wszędzie zdarzają się też ludzie, którzy widzą co robią i mają na prawdę dobre efekty i często w przystępnej cenie.

 

Po prostu bym nie generalizował. Ja bym powiedział 80% - dziadostwo z pozostałych 20% da się coś wygrzebać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jesteśmy przy dyskusji chciałbym zapytać się w jaki sposób odnaleźć dobrą zamkniętą grupę precli, czy ktoś ma może kontakt, ofertę do takiej usługi? Przy czym chciałbym realnie zobaczyć listę domen, ocenić ich wiek oraz pozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbychuR

@SQOR

No tak, zdarzają się ludzie którzy tylko myślą, że mają wiedzę.. Lecz niestety tak im się tylko wydaję :/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Katalogi i precle to samo zło, przynajmniej tak mówi wujek google :)

Podaj proszę źródło. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarówno presell jak i katalogi działają właściwie jeśli wybierze się dobrą bazę, i poprawnie doda wpisy. Zasada podobna przy każdym innym źrodle linków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał szukać stron z wysokim TrustRank i tam szukać miejsca gdzie można wplątać link do swojej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał szukać stron z wysokim TrustRank i tam szukać miejsca gdzie można wplątać link do swojej strony

 

 

Co Wy ludzie z tym Trusk Rankiem wyjeżdżacie. Na co on w ogóle jest potrzebny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał szukać stron z wysokim TrustRank i tam szukać miejsca gdzie można wplątać link do swojej strony

Masz jakieś sprawdzone metody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam i nie zgadzam się z przedmówcą

nowej domeny nie dodawałbym od razu do mocno podlinkowanych katalogów

ale fakt dłuższe życie dla nich jest bardziej prawdpodobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodaj najpierw swoją stronę do serwisów społecznościowych (facebook, google +, twitter) - tam gdzie się da dodaj linki do swojej strony. Później zacznij preclować i katalogować - najlepiej w prywatnych grupach. Na rózne anchory i podstrony serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×