Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Maniuś1988

Szukam Serwera Dedykowanego / vps

Polecane posty

Witam,

 

200 slotów ? Minimum 16GB DDR3, opcjonalnie 24-32 GB. Procesor minimum 4 core, opcjonalnie 6-8. Dyski SSD pewnie też by były dobrym rozwiązaniem, ale SATA w RAID1 też dadzą radę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intel Xeon E3 1245v2

Rdzenie 4

Wątki 8

Zegar 3.4GHz

Turbo Boost 3.8GHz

Pamięć RAM 32 GB DDR3

Dysk twardy Intel SSD 320 2x 120GB SSD

RAID SOFT 0/1

 

będzie dobry??

 

I czekam w dalszym na propozycje coś do zbliżonych podanych wyżej lub przez użytkownika NetDC.pl

Edytowano przez Maniuś1988 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intel Xeon E3 1245v2

Rdzenie 4

Wątki 8

Zegar 3.4GHz

Turbo Boost 3.8GHz

Pamięć RAM 32 GB DDR3

Dysk twardy Intel SSD 320 2x 120GB SSD

RAID SOFT 0/1

 

będzie dobry??

 

I czekam w dalszym na propozycje coś do zbliżonych podanych wyżej lub przez użytkownika NetDC.pl

 

Powinien dać radę, ale Minecraft to Java, a Java bywa czasem nieprzewidywalna, jeżeli chodzi o zagadnienia wydajnościowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ilości pluginów. Ja bym się zastanowił nad odpaleniem serwera w ramdysku ponieważ zajedziesz nośnik szybko przy takiej ilości graczy.

 

@NetDC.pl

 

chodziło Ci o raid 0? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Taka ilość osób bez dysku SSD może być nierealne do obsłużenia - SDC ma ciekawą ofertę.

Ogólnie szukaj Intela z 4 rdzeniami, SSD, najlepiej 32 GB RAM lecz min 24 GB.

NetDC ma rację - Java to nie jest proces, który można w prosty sposób zrozumieć.

 

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Zapraszam do skorzystania z naszej oferty na www.sprintdatacenter.pl - myślę że serwer SOS 3 lub SOS 4 będzie dobrym wyborem, choć może być problem ze zmieszczeniem się w budżecie 300 pln. Moja oferta dotyczy serwera dedykowanego, a nie PC z zastosowaniem serwerowym. Mówiąc o serwerze mam na myśli niezawodność dysków RE4, RAM z korekcją ECC, zdalne zarządzanie - czyli dedykowane rozwiązanie serwerowe do pracy ciągłej. Jeśli zdecyduje się Pan na rozwiązanie PC-towe to trzeba brać pod uwagę większe ryzyko utraty danych, mniejsza stabilność no i zwykle brak zdalnego zarządzania- czyli restart, instalacja dodatkowych aplikacji tylko przez serwis usługodawcy.

Decyzja należy do Pana.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

kont 696 021 304

mail: info@sprintdatacenter.pl

 



Dodam jeszcze, że u nas serwer można przetesotować przez 7 dni za jedyne 10 pln netto i świadomie podjąć decyzję czy takie rozwiązanie jest wystarczające czy ewentualnie trzeba coś dodać/odjąć itp.

 

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Zapraszam do skorzystania z naszej oferty na www.sprintdatacenter.pl - myślę że serwer SOS 3 lub SOS 4 będzie dobrym wyborem, choć może być problem ze zmieszczeniem się w budżecie 300 pln. Moja oferta dotyczy serwera dedykowanego, a nie PC z zastosowaniem serwerowym. Mówiąc o serwerze mam na myśli niezawodność dysków RE4, RAM z korekcją ECC, zdalne zarządzanie - czyli dedykowane rozwiązanie serwerowe do pracy ciągłej. Jeśli zdecyduje się Pan na rozwiązanie PC-towe to trzeba brać pod uwagę większe ryzyko utraty danych, mniejsza stabilność no i zwykle brak zdalnego zarządzania- czyli restart, instalacja dodatkowych aplikacji tylko przez serwis usługodawcy.

Decyzja należy do Pana.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

kont 696 021 304

mail: info@sprintdatacenter.pl

 

 

Dodam jeszcze, że u nas serwer można przetesotować przez 7 dni za jedyne 10 pln netto i świadomie podjąć decyzję czy takie rozwiązanie jest wystarczające czy ewentualnie trzeba coś dodać/odjąć itp.

 

Pzdr

 

 

Bez urazy ale w jakim celu dałeś ofertę skoro nie mieści się w budżecie ? bez sens , na siłę nie ma co działać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi o uświadomienie że za 300 pln nie bardzo można kupić serwer z 32 GB RAM, proc itd.... mówię o serwerze, a nie PCecie.

Ogólnie tak masz rację nie mieści się w budżecie, ale miało to tylko na celu pokazanie pewnego poziomu cenowego za serwer o tych parametrach.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego? Tutaj każdy pytający, może uzyskać pomoc od społeczności WHT.

 

P.S Zainwestuj w SprintDataCenter.pl

Owszem jednak ludzie z GHT bardziej się orientują ile slotów etc na jakim serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×