Skocz do zawartości
CharlieK

Gdzie najtaniej odnawiać i trzymać domenę słowacką .SK ?

Polecane posty

Mam domenę .SK w Aftermarket, ale moim skromnym zdaniem - mają mocno zdziercze ceny odnowień (100 PLN, podczas gdy na Słowacji już widzę że taniej odnowienia chodzą).

 

Ma ktoś pomysł, gdzie można przenieść od nich taką domenę ?

W skali kilku lat i tak opłaci mi się zapłacić im opłatę za zabranie od nich tej domeny (taka opłata jest ! hultaje jedni wrrrr)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w Aftermarket wcale nie jest tak drogo, nie wiem czy znajdziesz w Polsce taniej. Domeny słowackie oficjalnie mogą rejestrować jedynie podmioty gospodarcze zarejestrowane na terytorium Słowacji. Dlatego jak chcesz zarejestrować w Polsce masz drożej, w innych europejskich krajach (oprócz Słowacji) też taniej raczej Ci nie wyjdzie.

 

Tutaj masz regulamin domen .sk: https://www.sk-nic.sk/kontakty/pravidla.18.8.2004.jsp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w którym punkcie tego Regulaminu jest napisane, że nie mogę być właścicielem domeny jako polska firma ? Bo ja widzę tylko, że podmiotem z siedzibą na terenie Słowacji trzeba być, ale tylko jeśli się chce zostać Rejestratorem. A ja jestem klientem, a nie podmiotem nadrzędnym przecież :) Nie mam ambicji odpisywania umów z rejestrem tylko dla celów hostowania jednej domenki ;-)

Poza tym czy na Słowacji nie ma jak w Polsce, w której cena NASK to bodajże nadal 200 PLN + VAT za oficjalne odnowienie w NASK, podczas gdy wszyscy rejestratorzy odnowienia mają po 50-100 PLN ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Poza tym czy na Słowacji nie ma jak w Polsce, w której cena NASK to bodajże nadal 200 PLN + VAT za oficjalne odnowienie w NASK, podczas gdy wszyscy rejestratorzy odnowienia mają po 50-100 PLN ?

 

Cena dla klienta końcowego w NASK jest inna niż dla rejestratorów/partnerów NASK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Ale Słowacja pewnie się na naszych rozwiązaniach wzoruje i podejrzewam, że tam może być podobna sytuacja. Jako oficjalny detal podają 19,90 EUR za odnowienie, a być może Registrarzy kupują to odnowienie po np. 9,90 EUR ?

I na to by wskazywało, bo przykładowo Active24.sk ma odnowienia w cenie 14,50 EUR (ok. 60 PLN) + słowacki VAT (DPH), czyli mówienie że cena 100 PLN za odnowienie .SK w Dropped.pl to jest tanio - jest prostu nieprawdą.

Stąd szukam innego Registrara, gdzie mogę swoją domenę .SK przenieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×