Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
miguslaw

Tani laptop do surfowania po internecie.

Polecane posty

No więc tak...
Potrzebuję w miarę taniego laptopa do płynnego surfowania po necie...
Zapewne będę robił na nim dużo innych rzeczy, aczkolwiek na pewno nie będę na nim grał, i bawił się grafiką. Nie wiem za jakimi parametrami się rozglądać - dlatego piszę tutaj.
Czekam na jakieś fajne propozycje.
Pozdrawiam :)

Moją uwagę zwrócił ten lapek: http://www.ceneo.pl/18070441 i ten: http://www.morele.net/laptop-acer-aspire-5749-lx-rr70c-031-472754/

Edytowano przez miguslaw (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie Acer! Nawet droższe modele tego producenta robione są z plastiku pochodzącego chyba z opakowań po Danio...

 

Jak już szukałeś na morelach, to może z tej samej strony fajny Fujitsu: http://www.morele.net/laptop-fujitsu-lifebook-a531-a5310mpab5pl-511174/ - nieco słabszy procek, w pełni jednak wystarczający wraz z zainstalowaną kartą graficzną do przeglądania netu, oglądania filmów (również w FullHD), za to całość na pewno lepiej i solidniej poskładana do kupy. No i cena nieco niższa. Minusem jest to, że jakiś konkretny system operacyjny musisz sam zainstalować, bo w komplecie jest chyba FreeDOS. Jednak instalacja Ubuntu czy innego Linuxa chyba nie będzie problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tym lapie Fujitsu na pewno sprawnie będzie Ci siódemka chodzić. Ale jeśli jednak chciałbyś nieco mocniejszy procesor, to jest jeszcze coś takiego: http://www.morele.net/laptop-lenovo-essential-g580gh-59-332751-517120/ - trochę mocniejszy procesor od tego w podanym wcześniej Fujitsu, poza tym więcej RAMu, większy dysk, porty USB 3.0. No i solidność Lenovo - ich lapy nie łamią się przy pierwszym podmuchu wiatru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Chcę kupić lapka za tydzień po wypłacie. Znalazłem takie cóś http://www.komputronik.pl/product/173931/Komputery/Laptopy_i_netbooki/Samsung_SERIES_3_NP350E7C_S03PL_12GB.html Firefox, Pidgin, Norton, coś do obsługi poczty, do oglądania filmów albo do grania w dosowe gry :) Mniejszej przekątnej ekranu nie chcę, 17.3 cala i ani cala mniej :) System wywalam i wgrywam swojego Windowsa i jakiś z rodziny Linuxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze miałem kilka Samsungów w łapkach, i ich jakość wykonania jest bliska tragiczności - takiego plastiku dawno nie widziałem. Jedno im muszę przyznać - są naprawdę ciche.

 

Może warto się rozejrzeć za czymś od MSI? Mam już ładne kilka latek i sobie chwale, zwłaszcza serwis który jest moim zdaniem bardzo dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Polecam dysk SSD. Słabszy komp ale lepszy dysk = bombex.

 

Acera też nie trawię. Jak Benq : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz tanio to polecam używane d630 czy wyższe modele della. Porządne obudowy z stopów magnezowych, mocne procesory, w droższych modelach kupisz z grafiką quadro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co osoba to inne upodobania,

ja przykładowo miałem Acera i nie mogę powiedzieć, ze plastik był po Danio.. Acer jak dla mnie jest lepszy od Fujitsu, którego też kiedyś miałem. Wiadomo wszystko zależny od modelu, ale Fujitsu miałem taki czarno-srebrny (z 5 lat temu) i był wykonany z tragicznego plastiku.

Teraz pisze z Samsunga i też nie narzekam na plastik.. Ale to może przez to, że lapka nosze w torbie? Generalnie trzeba uważać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Benq, Acer, Samsung - tym producentom już dziękujemy, wszyscy oszczędzają na jakości wykonania. Skoro Lenovo, HP, Fujitsu i inni solidniejsi producenci w danej cenie dają Celerona, a Acer czy Samsung i3, to na czymś muszą, do cholery, oszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie mówi, że nie oszczędzają na jakości. Wszystko zależy do czego będzie służyć lap. Jeśli ma leżeć na biurku i pełnić role stacjonara to ja jednak wolałbym coś mocniejszego kosztem jakości obudowy. Wiadomo podzespoły to co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Samsung wizualnie i kolorystycznie mi przypadł do gustu. Nosić będę go w torbie, używany będzie z 10 dni w miesiącu, nie więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samsunga odradzam z racji jakości wykonania. Miałem R522 czy jakoś tak, to plastik trzeszczał jak się laptop przenosiło. Dosłownie uginał się pod delikatnym naciskiem palców.

Polecić mogę coś od Della albo Asusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

i3 drugiej generacji, IMO nie warto.

Acha, bo Ty chcesz 17 cali... niezła kolumbryna, heh.

Della lubię, mam 14 cali + monitor Dell 22".

RAM trza by do 8 machnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie Acer! Nawet droższe modele tego producenta robione są z plastiku pochodzącego chyba z opakowań po Danio...

 

Jak już szukałeś na morelach, to może z tej samej strony fajny Fujitsu: http://www.morele.net/laptop-fujitsu-lifebook-a531-a5310mpab5pl-511174/ - nieco słabszy procek, w pełni jednak wystarczający wraz z zainstalowaną kartą graficzną do przeglądania netu, oglądania filmów (również w FullHD), za to całość na pewno lepiej i solidniej poskładana do kupy. No i cena nieco niższa. Minusem jest to, że jakiś konkretny system operacyjny musisz sam zainstalować, bo w komplecie jest chyba FreeDOS. Jednak instalacja Ubuntu czy innego Linuxa chyba nie będzie problemem?

 

 

Ostatnio sprawiłem sobie netbuka Acer Aspire One i właśnie solidnie jest wykonany, nie skrzypi, twardy solidny plastik - nie wiem skąd to stwierdzenie, że są z opakowań po danio :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ostatnio sprawiłem sobie netbuka Acer Aspire One i właśnie solidnie jest wykonany, nie skrzypi, twardy solidny plastik - nie wiem skąd to stwierdzenie, że są z opakowań po danio :D

No ja jakoś 3 miech na nim jadę i też złego słowa powiedzieć nie mogę ps jaki model ? mój D270

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

@Sponsi, nie musi to być demon szybkości, Win 7 Pro + Norton + FF z trzema dodatkami (Adblock, FlagFox, YT Downloader), Thunderbird + Office 2003 + Pidgin. To ma mi działać bez mulenia. Więcej nie wymagam :)

 

Najchetniej bym wpakował jakiegoś i5 bądź i7, 8 do 12 GB RAM, monitor 17.3 cala, ale to nie na moje skromne zarobki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja jakoś 3 miech na nim jadę i też złego słowa powiedzieć nie mogę ps jaki model ? mój D270

 

 

Ja mam D250, ale czym one się różnią to nie wiem :P Wyglądają identycznie, parametry również tte same :)

 

 

aa widzę, masz inny procek :P

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Asus k50c co prawda do gier to on się nie nadaje,ale jak użytkownik chce tylko surfować po internecie to jest dość dobry. Tani a przede wszystkim wytrzymały (kilka razy mi spadł) nic się nie stało działa sprawnie a posiadam go już około 2 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Asus parę razy mi podpadł wyjątkowo nędzną jakością zawiasów w niemal wszystkich modelach i zatrzasków w modelach, które takowe posiadają. Sama obudowa jest sztywna, niby wszystko pięknie, a zawiasy potrafią się rozlecieć. W tym akurat względzie najsolidniej wypadają Lenovo, Toshiby i stare IBMy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Asusom znacznie spadła jakość wykonania. Byłem w sklepie i niestety przy niekórych modelach nie wygląda to najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×