Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
IT ISLAND

Wifi w laptopie

Polecane posty

Cześć, zakupując asus k50c z windowsem 7 wifi przy uruchamianiu laptopa samo się uruchamiało (lampka paliła się), przeszedłem później na windowx xp home premium nie działało automatyczne uruchamianie. Ostatnio powróciłem spowrotem do Windowsa 7 i niestety ale WiFi nie uruchamia się automatycznie, muszę zrobić kombinacje Fn+F2. Co mam zrobić, aby było tak jak przy zakupie, który sterownik pobrać bo możliwe ze jakiś niewłaściwy pobrałem.

 

Dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HostGame.pl

może tak podać nazwę karty sieciowej, ułatwi nam to. Konkretne problemy = konkretna pomoc. please.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że sprawdzałeś sterowniki stąd -> http://pl.asus.com/Notebooks/Versatile_Performance/K50C/#download ?

Jeśli tak, to pobierz program DriverEasy (drivereasy.com). On na podstawie Vendor_ID pobierze Ci najnowsze sterowniki. Pytanie tylko, czy będą miały wbudowanego klienta, który załączy sieciówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może tak podać nazwę karty sieciowej, ułatwi nam to. Konkretne problemy = konkretna pomoc. please.

 

A uważasz , że w każdym laptopie Asusa i modelu który podał autor montują inne karty sieciowe :D o kurcze ale as z Ciebie kolego :) nabijaj posty w sensowny sposób chociaż ...

 

Zależnie od biosa ale sprawdź Advanced -> Device Options -> LAN/WLAN Switching - Enable

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A uważasz , że w każdym laptopie Asusa i modelu który podał autor montują inne karty sieciowe

 

 

A i owszem do tego modelu montują różne karty sieciowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam szanowny waćpan korzystać z googla nie umie?

 

 

Oczywiście ze szukałem i są zainstalowane, bo wifi chodzi ale chodzi mi o to, że po uruchomieniu systemu WiFi samo się nie uruchamia a powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, niektórzy mają bardzo mylące nicki...

 

@glanpolnet: ten sam model, nawet z tej samej serii może mieć różne sieciówki, zdziwiłbyś się jaką fantazją potrafią się wykazać producenci laptopów. Miałem w rękach 8 Asusów, zamawiane hurtem, identyczne modele (o ile dobrze pamiętam jakiś R500), ten sam miesiąc produkcji, 2 różne modele kart sieciowych, 2 czy 3 różne modele kart WiFi, różne kombinacje tychże. Cuda, Panie, cuda!

 

Wracając do tematu:

@IT Island: nie miałeś na dysku przypadkiem poza partycją recovery folderu z instalkami sterowników i oprogramowania wspomagającego? Ewentualnie zamiast przywracać cały system może próbować wyciągnąć z partycji recovery samo oprogramowanie karty (najszybszy sposób - skorzystać z jakiegoś bootowalnego Linuxa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×