Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
endriu1987

Skrypt a wersja PHP - problem z białą stroną.

Polecane posty

Witam.

 

Posiadam test hostingu www na chmurka.pl i biznes-host.pl

 

Zainstalowałem (kilka razy) skrypt do filmów i na chmurce skrypt wstaje od razu po instalacji, zaś na biznes-hoście miałem jedynie białą stronę.

 

Po kontakcie z B-H została zmieniona mi wersja PHP na starszą i skrypt wstał.

 

Proszę mi napisać dlaczego tak się stało i jaka jest ogólna różnica między korzystaniem z PHP chmurki w stosunku do aktualnego (starego) PHP B-H ?

 

Adres skryptu na chmurce: http://www.testskryptudofilmow.tk

Sprawdzenie wersji na chmurce: http://www.testskryptudofilmow.tk/sprawdz_wersje.php

Od początku testów tego hostingu mam wersję Wersja PHP: 5.4.11 jak widać w powyższym linku.

 

Obecna wersja, która została mi wczoraj wgrana na B-H: Wersja PHP: 5.2.17

 

Skrypt jest stworzony w oparciu o WordPress 3.3.1 i tak się zastanawiam czy nie napisać do B-H o wgranie najnowszej wersji PHP dostępnej u nich, ponieważ zaktualizowałem skrypt do najnowszej wersji WP i wszystko dobrze działa (więc może teraz po aktualizacji nie odmówi posłuszeństwa i zadziała na nowej wersji PHP).

 

Bardzo nie lubię mieć czegoś starego, gdy wiem że istnieją nowsze rozwiązania, ale niestety na PHP się nie znam i trudno mi to ocenić.

 

Proszę o wypowiedzi w związku z moimi pytaniami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm
Proszę mi napisać dlaczego tak się stało i jaka jest ogólna różnica między korzystaniem z PHP chmurki w stosunku do aktualnego (starego) PHP B-H ?

 

Proszę o wypowiedzi w związku z moimi pytaniami ;)

 

Zadałeś tylko jedno pytanie.

 

Stało się tak _prawdopodobnie_ dlatego, że ów skrypt jest niekompatybilny z najnowszą wersją PHP.

Jaka jest różnica - no różnica jest w owych wersjach PHP (pomijam dostawców bo chyba nie o to pytasz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Sorry, napisałeś to trochę chaotycznie i źle Cię zrozumiałem. Powodów może być wiele, ciężko tak ze szklanej kuli (z niczego) wyciągnąć jednoznacznie powód. Najlepiej pytać B-H bo oni powinni znać jak skonfigurowane jest ich środowisko. To może być problem z jakimiś dodatkami, inna konfiguracja, wyciszone błędy (cos sie tam dzieje, a nie wiadomo co) czy też jakiś błąd w skrypcie, który objawia się w specyficznej konfiguracji. Niech B-H sprawdzi w logach (lub ty ja masz dostęp) czy coś wywala przy tej pustej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety support jest bardzo stanowczy i najpierw dostałem link do pomocy który nie pomógł, gdyż nie było w nim rozwiązania problemu (noe chyba że logi Apacha, na których się nie znam).

A gdy napisałem że sobie nie poradziłem i proszę o pomoc a także napisanie co było przyczyną problemy, dostałem konkretną odpowiedź:

 

"Gotowe - przełączyłem Panu wersje php na 5.2"

 

I to tyle.

 

A jak ta sytuacja ma się ogólnie do działania mojego hostingu, w przypadku instalacji już normalnych wersji najnowszego WP.

Czy są jakieś minusy posiadania starej wersji PHP ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się pojawi biała strona to w skrypcie gdzieś na początku dodaj:

error_reporting(E_ALL);
ini_set("display_errors", 1);

i zamiast białej strony powinieneś zobaczyć o jest problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stara wersja jest już nie wspierana, posiada kilka funkcji, które nie istnieją w nowej wersji - a więcej takich może się pojawić w przyszłości. Twórcy popularniejszych skryptów raczej nie będą wydawać aktualizacji pod kątem starszych wersji PHP, więc może się okazać, że część CMSów nie działa prawidłowo, lub nawet w ogóle.

 

Pokaż link, który dostałeś od supportu. Może właśnie tam jest informacja o tym jak dobrać się do logów PHP - czyli to, czego potrzebujesz. Raczej sam nie rozwiążesz z ich pomocą problemu (chyba, że modyfikując skrypt, w końcu to hosting współdzielony), ale być może uda się dojść do tego co jest dokładnie problemem.

 

Proszę, http://biznes-host.pl/help/strona_nie_dziala_samodzielna_naprawa

Miałem problem z internet, bo chciałem podać ten post wcześniej ;)

 

Jak Ci się pojawi biała strona to w skrypcie gdzieś na początku dodaj:

 

error_reporting(E_ALL);
ini_set("display_errors", 1);

 

i zamiast białej strony powinieneś zobaczyć o jest problemem.

 

Tylko nie wiem gdzie mam takie rzeczy wpisywać ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem gdzie mam takie rzeczy wpisywać ;(

Strzelam że najlepiej na początku pliku index.php, tuż za pierwszym <?php (bądź <?, jeżeli ktoś użył shorttagu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety na PHP 5.3.18 skrypt wyświetla białą stronę.

 

Pan Marek Drzewiecki napisał że sprawdził na tej wersji i przywrócił mi poprzednią ;) (mam screena tego PHP 5.3.18, gdyż akurat sprawdziłem w dobrym momencie wersję).

 

Będę w takim razie miał na razie tę o której pisałem wyżej, a jak ten skrypt nie będzie użyteczny to poproszę o zmianę.

Edytowano przez endriu1987 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś zainstalowałem skrypt na nowo kupionej domenie i niestety znów mam białą stronę (wersja PHP nie była zmieniana od ostatniej).

Dodałem tym razem kod na sprawdzenie błędu, i oto co otrzymuję:

 

Parse error: syntax error, unexpected T_ENDWHILE in /home/.../public_html/wp-content/themes/template2/index.php on line 152

 

Oto cały index.php: http://pastebin.com/h0ynNakt

 

Proszę o pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo zrobić to w konfiguracji (php.ini)

Widzę, po ścieżce "/home" więc zakładam, że to hosting i nie ma możliwości edycji php.ini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Widzę, po ścieżce "/home" więc zakładam, że to hosting i nie ma możliwości edycji php.ini

 

 

A to już nie można korzystać z VPSa + panel lub samemu skonfigurować aby www było w /home?

Sam przy konfiguracji zmieniam z /var/www na /home/user mimo że sam korzystam z serwera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, po ścieżce "/home" więc zakładam, że to hosting i nie ma możliwości edycji php.ini

co Ty za głupoty opowiadasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co Ty za głupoty opowiadasz?

 

Nie piszę że tak jest, tylko założyłem.

Średnio myślący człowiek będzie wiedział co zrobić oraz w jaki wygodny dla niego sposób :)

Czepiając się mnie to można by było napisać, że wrzucając wpis o którym pisałem do htaccess to serwis www musi pozwalać na taką akcję, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę że tak jest, tylko założyłem.

Średnio myślący człowiek będzie wiedział co zrobić oraz w jaki wygodny dla niego sposób :)

Czepiając się mnie to można by było napisać, że wrzucając wpis o którym pisałem do htaccess to serwis www musi pozwalać na taką akcję, itd.

Stary, palnąłeś wierutną bzdurę i odwracasz kota ogonem. Parafrazując Twoją wypowiedź: średnio myślący człowiek - po tym jak dwóch userów zwraca mu uwagę - przyznałby rację i zmodyfikował swojego posta :P

 

1. Kto powiedział, że ścieżka /home musi oznaczać shared? Bo przypuszczam, że to miałeś na myśli?

2. Czemu przypuszczasz, że skoro shared, to nie dają możliwości zmiany niektórych ustawień w php.ini?

 

Co do php_flag, zadziała tylko, jeśli PHP śmiga jako moduł Apache'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, dostałem instrukcję abym sam sobie zmieniał PHP kiedy chcę i moje pytanie do Was jest takie, w jaki sposób mam dokładnie wgrać ten wpis i do którego pliku.

 

Mam dwa pliku .htaccess, jeden w public_html (główny folder WordPressa), zaś drugi w cgi-bin

 

Instrukcja jest następująca (w chwili obecnej mam domyślne PHP 5.3.18 i mam białą stronę zamiast skryptu):

Zmiany w .htaaccess dla php 5.2:





SetHandler fcgid-script

FcgidWrapper "/fcgi/admin/public_html/fcgid-5.2.sh" .php



Options +ExecCGI

allow from all







SetHandler fcgid-script

FcgidWrapper "/fcgi/admin/public_html/fcgid-5.4.sh" .php



Options +ExecCGI

allow from all

 

Proszę o porady w jaki sposób zmienić PHP przy pomocy powyższej instrukcji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Co do php_flag, zadziała tylko, jeśli PHP śmiga jako moduł Apache'a.

Bzdura. Czas poznać pojęcia takie jak np. lsapi i htscanner ;)

 

A odnośnie tego powyżej - to umieść wspomniany kod w pliku htaccess w katalogu public_html.

Tego cgi-bin lepiej nie ruszać, bo można jeszcze bardziej popsuć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Czas poznać pojęcia takie jak np. lsapi i htscanner ;)

 

A odnośnie tego powyżej - to umieść wspomniany kod w pliku htaccess w katalogu public_html.

Tego cgi-bin lepiej nie ruszać, bo można jeszcze bardziej popsuć ;)

 

 

A mógłbyś mi napisać w jaki sposób go tam wdrożyć ?

Jest tam wiele wpisów i nie chcę niczego popsuć (oczywiście zrobię kopię przez zmianami w razie czego) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wklejeniu tego i odświeżeniu strony:

Forbidden

You don't have permission to access /
on this server.


Additionally, a 500 Internal Server Error
error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×