Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Dj Baggi

Klient Gry na VPS-ie?

Polecane posty

Witam. Mam takie pytanie. Czy jest możliwe, aby na serverze VPS, lub dedyku, mieć dostęp do zdalnego pulpitu, i zainstalować, Klienta Gry i ,,grać", na vpsie?. Chodzi mi o to że chciałbym włączyć około 10 Klientów gry, na takim serverze które zarabiały by wirtualną walutę w grze. Czy jest to możliwe?. Prosiłbym o jakąś pomoc, i propozycję firm hostingowych u których taką ofertę mogę nabyć. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie zależy co to za gra, jeśli nie ma jakiś wielkich wymagań to spokojnie ją odpalisz na serwerze bez korzystania z indywidualnej oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ma bardzo małe wymagania. Gra jest to Tibia. Nie jestem kolejnym małolatem. Tylko mam pomysł na którym chociaż trochę mógłbym zarobić na rozkręcenie jakiegoś poważniejszego Servera na Dedyku. Na stronie głównej wymagania są takie :

Windows:

  • Windows XP (Service Pack 2 or higher)/Vista/7
  • DirectX version 5.0 or later, or OpenGL
  • 79 MB free space on your hard disk
  • A connection to the internet

Linux:

  • Linux with libc version 6 or later
  • X-Window system installed
  • Hardware accelerated graphics driver
  • 80 MB free hard disk space
  • A connection to the internet

Co powiecie?. Jaką ofertę wybrać?. Czy jest taka oferta ze zdalnym kontrolowaniem tego na swoim komputerze?. Coś proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w kwestii tibii to nie ma większego znaczenia bo gra ma minimalne wymagania i nie będzie potrzebować dedykowanej karty graficznej, ale nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok Rozumiem. W sumie to masz racje:). Powiedz mi jaki mogę wybrać server VPS albo taniego dedyka (jak zwykle taniego hehe). Żeby mi uciągneło 5-10 Klientów?. Coś Polecasz konkretnego?. Jakaś firma?. Jaki Pakiet?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć bo nie mam zielonego pojęcia ile taki klient tibii może "ważyć". Na pewno musisz liczyć ram i CPU, reszta jest już mało istotna. Myślę, że jakiś VPS tak z 512 mb ramu na lajcie da radę, ale powtarzam że są to tylko moje przypuszczenia, musisz sam sprawdzić jak to wygląda w praktyce. Co do firm to masz dział opinie i sam zdecyduj, ja od siebie mogę polecić z polskich mintshost, slaskdatacenter i biznes-host.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci TAk. Windowsowy Klient waży 32MB. Na Linuxie nie wiem ile waży bo nigdy tego nie sprawdzałem. Po Rozpakowaniu na Windowsie waży cały folder około 80MB. Mam szukac serwerów VPS?. Czy dedyka?. Powiedz mi jeszcze czy VPS czy DEDYK to moge się łączyc zdalnie ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mi daje informacja ile waży klient gry? Przecież to ma najmniejsze znaczenie w tym przypadku.

 

 

Szukaj VPS'a bo taniej Ci wyjdzie, jak nie da rady to będziesz się zastanawiał co dalej.

A co do łączenia się zdalnie to tak, w przypadku linuxów po SSH, ogółem poczytaj trochę o tych linuxach bo sobie nie poradzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli chodzi o VPS Windows polecę Ci Mintshost. Na Starterze odpalisz tych tibi ile chcesz =P Tibia ma, że tak powiem zerowe wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Nie myl klienta gry z serwerem do gry bo to boli.

Jeżeli jesteś w stanie skompilować kod na przykład Forgotten Server - to z tego co wiem - zużywa on przy zapełnieniu przykładowo 50 slotami - 512-640 MB RAM'u, oczywiście mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie, nie chce servera. Sprawdzę w domu jakie bedzie zuzycie. Póki co Exone.pl Dobra firma?. Procek 2GHz,50GB pojemnosc,Windows XP,1024Ram,100GB Transferu oferują za 71zl/msc. Warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Zawsze możesz kupić zwykłego OpenVZ i zainstalować KDE, VNC (albo cokolwiek innego) + Wine i emulować Tibię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety na dedykach masz takie karty graficzne na których nie odpalisz tibii. W grę też nie wchodzi żadne wine bo nie odpalisz bota. Musisz mieć windowsa. Potrzebujesz przynajmniej te 20fps per klient żeby mieć sensowny profit. Myślę, że XXL Serwer z NetDC.pl ma szansę to uciągnąć, do tego będziesz musiał dokupić grafikę, ale nie chcę Cię martwić. Masz za duże wymagania, tyle klientów to za dużo. Tibia niestety wręcz pożera procesor jak minecraft także nie wiem czy Ci się to skalkuluje.

Edytowano przez nesti (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu...

 

Napisał bym do Mintshost i poprosił o 7 dni testów. Bierzesz VPSa nr 1 i właczasz na nim tyle tibii ile wlezie - sprawdzisz czy da rade. Jeśli nie wiesz na czym stoisz. A co do klienta to jak wspomniał kolega wyżej sporo zjada... to się tak wydaję gdy masz 2 rdzenie procka i to "Śmiga" ale spóbuj to odpalić na 1ghz to mogą być już problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPS z windowsem. Tyle, że ta gra wymaga directx 9. Jeżeli klient gry będzie przycinał i nie uzyskasz przynajmniej 20stałych fpsów, to mija się to z celem. Bot będzie na tyle nie wydajny, że więcej stracisz na tym niż zarobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Exone.pl Sprawdzałem są tanie servery z Windowsem XP. Nie, może być Directx 5 :). Lub Open GL. Ale Popatrzę spróbuję coś zdziałać na tym testowym:). Dzieki Chłopaki!



Na twoim miejscu...

 

Napisał bym do Mintshost i poprosił o 7 dni testów. Bierzesz VPSa nr 1 i właczasz na nim tyle tibii ile wlezie - sprawdzisz czy da rade. Jeśli nie wiesz na czym stoisz. A co do klienta to jak wspomniał kolega wyżej sporo zjada... to się tak wydaję gdy masz 2 rdzenie procka i to "Śmiga" ale spóbuj to odpalić na 1ghz to mogą być już problemy...

 

PS: Ale Mintshost, oferuje Windowsa?. Na Linuxie Bota nie odpale;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa lenistwo - przez te 10 minut co nikt ci nie odpisywał 15 razy byś sprawdził czy mają windowsa w ofercie - mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×