Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
michal12223

DNS,1and1 i gbzl.pl

Polecane posty

Witam!

Wczoraj zakupiłem domenę .com na 1&1.pl (sky4mine.com) i chciałem ją podłączyć pod hosting gbzl.pl. Stronę dodałem na gbzl.pl. Gdy domena na 1and1.pl została skonfigurowana, rozwinąłem zakładkę DNS -> Edytuj ustawienia.W ustawieniach podstawowych rozwinąłem listę serwer nazw i wybrałem własny serwer nazw.Jako podstawowy serwer nazw wybrałem ns1.gbzl.pl, a jako ns1.gbzl.pl ns2.gbzl.pl. Po ok 8 godzinach piszę że domena została skonfigurowana(na 1and1.pl), więc weszłem na stronę gbzl.pl:2222, na ftp wrzuciłem do folderu public_html stronę w html.W końcu weszłem na : www.sky4mine.pl, niestety pisze mi "strona w budowie".Wiem że ten tekst jest od 1and1.pl. Niestety nie wiem jak sobie z tym poradzić, w taki sposób aby moja strona była wyświetlana.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekać aż nie rozgłoszą się zmiany DNS-ów.



Możesz spróbować zrobić na swoim komputerze (jeżeli używasz windows) ipconfig /flushdns żeby wyczyścić lokalny cache DNS-a ale nie gwarantuje to zawsze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli to co napisałem wyżej masz po prostu poczekać i samo zadziała za jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Rozwijajac regdosa odpowiedz wchodzisz w

 

Start > uruchom > cmd > ipconfig / flushdns

 

I enter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo DNSy są cachowane nie tylko w komputerze ale też na serwerach DNS, których używasz dlatego jedyna rada czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi się wyświetla poprawnie

 

Welcome to the home of sky4mine.com

 

To change this page, upload your website into the public_html directory

 

jak ci nie działa to wejdz przez jakieś proxy np. http://puszcza.pisz.pl/proxy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej CCleaner'em przeczyścić.

 

Po prostu poczekaj na propagację DNS'ów, niektórzy dostają nowe adresy w kilka godzin, inni w ciągu półtora dnia. Cierpliwość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DNSy powinny się do 24h odświeżyć wszędzie, są głupie proxy DNS, które cacheują na 48h. Jednak zazwyczaj po 6-8h powinno już być ok.

 

Jak będziesz używał DNSów Google'a na swoim komputerze to zmiany masz w 1-15minut.

Edytowano przez Misiek08 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie głupie PROXY tylko po coś jest ten TTL, jak ustawisz TTL na 1 minutę to zawsze Ci się po minucie odświeżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie głupie PROXY tylko po coś jest ten TTL, jak ustawisz TTL na 1 minutę to zawsze Ci się po minucie odświeżą.

 

Problem tylko taki, że niektóre resolvery mają w nosie TTL domeny i nie wpływa on jakkolwiek na wewnętrzny cache ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega moją propozycję odnośnie 1and1 i gbzl wziął do serca i skorzystał z poradnika hehe, ta strona w budowie może ci przez kilka dni wyskakiwać z nikąd wiem po sobie ;) działa działa i nagle strona w budowie, ale to przez kilka dni pozniej jest okey ;) nie wiem czemu, ale zawsze na 1and1 miałem tak ;)

Edytowano przez norden (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko taki, że niektóre resolvery mają w nosie TTL domeny i nie wpływa on jakkolwiek na wewnętrzny cache ;)

Dokładnie tak, dlatego napisałem o tych "głupich" proxy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×