Skocz do zawartości
GazowanySmalec

[Szukam] VPS do nauki

Polecane posty

Witam. Szukam taniego VPSa na którym moglbym nauczyć się jego obsługi. Myślałem nad:

 

http://mintshost.pl/virtual.php

VPS Starter

 

Oraz nad najtańszą ofertą Slaskdatacenter (10zł).

Z jednej strony nie chcę zostać zrobiony w [ekhem...] przez SDC, troszkę złego się o tej firmie naczytałem.

Ale Mintshost mimo że wygląda ładnie i w tej cenie sądzę że są dobrym wyborem, gdy ma się 14 lat ta cena i brak wiedzy może boleć ;)

 

Co o tym sądzicie? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No a przeczytaj ostatni wątek na temat tej firmy ;)

 

 

To już lepiej weź sobie coś z budgetvps.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro to VPS do nauki to raczej nie musi mieć super stabilności. Nie wiem czy jest sens przepłacać, ja bym wziął albo SLDC albo Mintshost. Pomimo ostatnich problemów sądzę, że jednak warto głównie przez cenę. Ale jak uważasz ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni VPS od linuxa skoro zakładamy, że kupujesz VPS'a z linuxem? Czego chcesz się uczyć, panelu zarządzania? Kliknięcia przycisku reboot?

 

To jest dokładnie to samo i tu się zgadzam z @ZooMpl. Do nauki Ci VPS'a w zasadzie w ogóle nie potrzeba, chyba że sam z siebie chcesz go mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm
Czym się różni VPS od linuxa skoro zakładamy, że kupujesz VPS'a z linuxem? Czego chcesz się uczyć, panelu zarządzania? Kliknięcia przycisku reboot?

 

Pewnie chce się uczyć zarządzania serwerem w sieci - to jednak nie to samo co postawienie systemu na localhoście.

 

Jak do nauki to faktycznie można wziąć największy szajs byle tanio - żadna różnica czy będzie miał kilka godzin padu ;) A przy okazji człowiek się nauczy jak dużo zależy od dobrego sprzętu i usługi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ma być? Wykup sobie VPS'a w jednej z firm, sam podejmij wybór której (zostały już podane minimum cztery) i się baw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mFilmy.com

Hekko.pl. Akurat maja promocje na pierwsza płatność. Polecam ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to ma byc VPS to nauki/zabawy i ewentualne przestoje/awarie itd nie zrobią ci żadnej różnicy to mintshost śmiało można brać. Poduczysz się linuxa. Postawisz sobie panel darmowy do zarządzania hostingiem a jak spierniczysz coś to odbudujesz sobie cała virtualkę.

 

Druga sprawa to równie dobrze do nauki linuxa możesz postawić sobie virtualkę w domu np na virtualPC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecę Ci ViHost/ViPower z którego to sam osobiście korzystam od ponad roku. Jeszcze taniej masz w budgetvps i sldc - do nauki wystarczy. Możesz również pobawić się takim serwerem VPS za darmo. Jeśli chcesz mogę Ci oddać serwer VPS w host1free.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wraz z dzisiejszym dniem zdecydowałem się na skorzystanie z usług Slask Data Center. Wybrałem opcję z ~1.5Ghz (1 rdzeń), 512mb ram, 250GB transferu miesięcznie i 12GB dyskiem SSD. Całość kosztowała mnie 15zł. Jak oceniacie mój wybór?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

0.04zł NETTO!!!

 

24h x 30 dni = 720 h w miesiącu

720 x 0.05 zł BRUTTO = 36zł BRUTTO

 

Płacisz jak za zboże a dostajesz:

 

RAM: 0.6GB

CPU: 0.8GHz [1 vcore]

HDD: 5GB

 

 

Dodatkowo:

 

Podczas pierwszego zamówienia należy zapłacić kwotę 40PLN netto, aby móc uruchomić usługę.

 

40zł NETTO!!! = 49.2zł BRUTTO!!! o ile dobrze liczę ;)

 

 

 

Więc proszę nie wprowadzaj użytkownika na minę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to ma być VPS do anuki to chyba lepiej żeby raz na jakiś czas była awaria i coś nawaliło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do chmurek to ja osobiście stosuję je tylko jako backupy i serwery "emergency". Na krótki czas się opłaca (płacisz kilka złociszy), ale miesięcznie czy rocznie wychodzi tyle samo co za o wiele lepszy VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
0.04zł NETTO!!!

 

24h x 30 dni = 720 h w miesiącu

720 x 0.05 zł BRUTTO = 36zł BRUTTO

 

Płacisz jak za zboże a dostajesz:

 

RAM: 0.6GB

CPU: 0.8GHz [1 vcore]

HDD: 5GB

 

 

Dodatkowo:

 

 

40zł NETTO!!! = 49.2zł BRUTTO!!! o ile dobrze liczę ;)

 

 

 

Więc proszę nie wprowadzaj użytkownika na minę ;)

 

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym NETTO, użytkowanie serwera kosztuje 0,04 zł za każdą rozpoczętą godzinę, aktywacja usługi 40 zł JEDNORAZOWO.

Nie wprowadzaj zamętu, nikt się nie uczy 720 godzin w miesiącu, jak będzie się ktoś uczył 3 godziny dziennie to za cały miesiąc zapłaci 3,6 zł. Dodatkowo może sobie postawić druga maszynę za następne 3,6 zł. Może też sobie postawić Windows Serwer itp.

 

Więc jak dla NAUKI to oferta jest jak najbardziej korzystna, co do parametrów to nie widzę sensu płacić za więcej, chociaż jest taka opcja aby za 2 zł / h wykupić 15 GB RAM, 4 procesory, 8 GHz - pytanie tylko po co :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Czyli masz DG i vatu nie płacisz? Wiesz co to netto/brutto?

 

Pozdro.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×