Skocz do zawartości
Suspect121

Kłopoty Network Communication?

Polecane posty

A poza tym, to nie mylmy komornika z syndykiem. Komornik ma po prostu odzyskać przedmiotowy dług. I nijak nie obchodzi go reputacja firmy, która nie chce go spłacić dobrowolnie (bo nie oszukujmy się, do dobrowolnych wpłat to komornika się nie wysyła :P).

 

Komornik to nie jest zawód pozbawiony etyki zawodowej, więc zwykle jednak jakoś tam obchodzi. A jeśli wspominasz syndyka to jego zadaniem jest właśnie jak najszybsze upłynnienie majątku ;-). Ale EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nadal się dziwie że NC nic nie powiedziało w tej sprawie... Komornik najpierw próbuje dostać pieniądze z konta firmy zamiast męczyć się w wysyłanie pism które kosztują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Komornik to nie jest zawód pozbawiony etyki zawodowej, więc zwykle jednak jakoś tam obchodzi.

 

Patrząc po okolicach swojego poletka, to wątpie. Komornik zajmuje majątek, przekazuje wierzycielowi i dalej już ma wszystko w nosie, a do tego nie ponosi tak naprawdę jakiejkolwiek odpowiedzialności za swoje czyny... nawet to, że ściągnął dług nie z tej osoby, z której powinien.

http://wyborcza.pl/1,75248,13122054,Komornik_przez_pomylke_zabral_emerytce_pieniadze_z.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby jakakolwiek firma przyznała swoim klientom, że dręczy ich komornik tak więc można powiedzieć, że reakcja NC do odmiennych nie należy.

 

Znalazłem pewną ciekawostkę...

 

http://www.gwg.pl/dluznik_network_communication_sp_z_o_o_,3168.html

http://www.gwg.pl/dluznik_livenet_pl_enterprise_max_grzegorz_lyzwinski,664.html

Edytowano przez Suspect121 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem konsultację z prawnikiem, więc informuję - pod groźbą konsekwencji prawnych należy wpłacić należność (o ile rzeczywiście jakaś występuje) na konto wskazane przez komornika. Nie wolno wpłacać na pierwotne konto. Firma, która dostała takie pismo nazywa się tzw. trzeciodłużnikiem i już sama nazwa sugeruje, że sprawę należy potraktować poważnie ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Jeszcze dopytaj jak możesz jaki jest powód takiego działania, że komornik chce ominąć wpływ na konto, które sam zajął. Ciekawi mnie jaki tu problem tak obchodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz do komornika, że nie masz zobowiązań i tyle. W czym problem ?

No chyba, że się okaże żę jest inaczej lub ktoś wykazuje, że jest inaczej ....

 

p.s. Skoro nie masz zobowiązań wobec NC to po co tak wnikliwie drążysz ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisz do komornika, że nie masz zobowiązań i tyle. W czym problem ?

No chyba, że się okaże żę jest inaczej lub ktoś wykazuje, że jest inaczej ....

 

p.s. Skoro nie masz zobowiązań wobec NC to po co tak wnikliwie drążysz ten temat ?

 

 

Dzwoniłem wczoraj do komornika, rozmawialiśmy chwilę i nakazał mi wysłać do niego pismo, że nie posiadam żadnych wierzytelności wobec firmy Network Communication Sp. z o.o. Pismo jest gotowe i jeszcze dziś wyślę.

 

Drążę ten temat ponieważ aktualni klienci NC zapewne otrzymali/otrzymają coś podobnego i nie wątpliwie czuję się zniesmaczony faktem, że firma z której usług już nie korzystam wciąga mnie w swoje problemy i że muszę się tłumaczyć przed komornikiem który jest nią zainteresowany. Poza tym klienci mają prawo wiedzieć jaka jest sytuacja i temat ten powstał także z myślą o odniesieniu się NC do tej sytuacji oraz rozwianiu moich podejrzeń, czy nie jest to przypadkiem próba zrobienia mnie w balona i próba wyłudzenia.

 

Temat ten drąży się już sam, ja jedynie go rozpocząłem i odpowiadam w nim jak jest.

 

Niby to nic takiego ale muszę zmarnotrawić w tej sprawie swój czas oraz 5zł (na wysłanie listu poleconego priorytetowego bo musi dojść w ciągu 7 dni, inaczej mogę mieć problemy) które wolałbym przeznaczyć na 2 piwa <_<

Edytowano przez Suspect121 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze dopytaj jak możesz jaki jest powód takiego działania, że komornik chce ominąć wpływ na konto, które sam zajął. Ciekawi mnie jaki tu problem tak obchodzą.

 

 

Pytałem. Może chodzić np. o to, że na koncie bankowym siedzi już urząd skarbowy... (*)

Oczywiście powód może być też bardziej błahy - złośliwość (rzadki przypadek) albo wyjątkowa determinacja komornika.

 

(*) teoretycznie obie egzekucje nie powinny być prowadzone na raz, ale w praktyce mogą, dopóki nie zostaną oprotestowane.

Edytowano przez alien (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie podzielam Twojego optymizmu, ale też może poszedłem za szeroko - ten rok będzie bardzo trudny dla wielu firm z tej branży.

Oczywiście ta teza nie powinna być dalej omawiana w tym wątku. EOT z mojej strony.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko dziwi ta kwota parunastu tysięcy. Firma, która ma własne DC przeważnie raczej dysponuje wolnymi środkami z takich przedziałów. Chyba, że ściągneli co mogli i teraz zostało już tylko tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale parenaście tysięcy to jest to co w jawnych giełdach długów siedzi, a tam trafiają już sprawy mocno opóźnione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłem wczoraj do komornika, rozmawialiśmy chwilę i nakazał mi wysłać do niego pismo, że nie posiadam żadnych wierzytelności wobec firmy Network Communication Sp. z o.o. Pismo jest gotowe i jeszcze dziś wyślę.

 

Drążę ten temat ponieważ aktualni klienci NC zapewne otrzymali/otrzymają coś podobnego i nie wątpliwie czuję się zniesmaczony faktem, że firma z której usług już nie korzystam wciąga mnie w swoje problemy i że muszę się tłumaczyć przed komornikiem który jest nią zainteresowany. Poza tym klienci mają prawo wiedzieć jaka jest sytuacja i temat ten powstał także z myślą o odniesieniu się NC do tej sytuacji oraz rozwianiu moich podejrzeń, czy nie jest to przypadkiem próba zrobienia mnie w balona i próba wyłudzenia.

 

Temat ten drąży się już sam, ja jedynie go rozpocząłem i odpowiadam w nim jak jest.

 

Niby to nic takiego ale muszę zmarnotrawić w tej sprawie swój czas oraz 5zł (na wysłanie listu poleconego priorytetowego bo musi dojść w ciągu 7 dni, inaczej mogę mieć problemy) które wolałbym przeznaczyć na 2 piwa <_<

 

kto Ci powiedzial ze ma dojsc w ciagu 7 dni ?

 

nie rozumiem po co te dywagacje - komornik dziala zgodnei z odpowiednimi zapisami - takie ma prawo i obowiazek

nie ma co dyskutowac czy kombinowac

 

a ze pisma dostaje duzo klientow - to normalne , dostaja wszyscy ktorzy przelewali $$ na konto docelowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Suspect nie wydaje mi się abyś MUSIAŁ wysyłać list i jeszcze taki drogi, jak komornik chce info od Ciebie to niech se przyjedzie do Ciebie.

Skoro mu nie wystarcza informacja telefoniczna, to jego problem że lubi "zbierać" papierki, nie Twój.

problem to byś miał, gdybyś po otrzymaniu powiadomienia wysłał kase na inne konto.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suspect nie wydaje mi się abyś MUSIAŁ wysyłać list i jeszcze taki drogi, jak komornik chce info od Ciebie to niech se przyjedzie do Ciebie.

Skoro mu nie wystarcza informacja telefoniczna, to jego problem że lubi "zbierać" papierki, nie Twój.

problem to byś miał, gdybyś po otrzymaniu powiadomienia wysłał kase na inne konto.

 

prosze Cie ... jaki "jego problem" ?

 

zapytaj jakiegos prawnika jak sie konczy zabawa w kotka i myszke z komornikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaka zabawa ? uważasz że jakby mu komornik "kazał" osobiście u niego w biurze wyjaśnić sytuację to też ma biegusiem lecieć ?

czyli ma się cieszyć że tylko list musi wysłać ? bez jajec :) zapytaj prawnika, a jak nie mam racji to go zmień na innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@edart nie masz racji

 

Zerknij art 761 kpc, jak nie udzielisz wyjaśnień to może Ci sieknąć grzywnę, uprawomocnienie jej to pryszcz a później ten sam komornik ją wyegzekwuje ;)

 

Mają duże uprawnienia bo inaczej nie mogliby wykonywać swojej pracy

 

Nie musisz jechać osobiście, ogólnie przyjętym standardem jest forma pisemna także nie ma co tutaj robić z siebie chojraka bo tylko jedna strona ma tu narzędzia i może wygrać



zapytaj prawnika, a jak nie mam racji to go zmień na innego.

 

I szukaj tak długo aż znajdziesz kogoś kto Ci przyzna rację - ogólnie ciekawe podejście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i złożył wyjaśnienia, komornik to nie święta krowa, szary obywatel też ma jakieś prawa (ponoć) :)

a co do formy to można się kłócić długo, nie stać mnie na 5 zeta to co mam iść siedzieć ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja żona w firmie w której pracuje również otrzymała podobne pismo, z tym że osoba która miała problem z płaceniem wyłącznie kupowała w firmie żony. A jednak firma dostała informację od komornika, jeśli dostałeś - trzeba rozmawiać z komornikiem lub wysłać mu pismo z informacją o braku zadłużenia wobec firmy z której ściągane są należności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, też dostałem takie pismo, nadal jestem klientem NC

Wolałbym, żeby nie zamknęli działalności, bo to niepotrzebne problemy dla klientów.

 

Należy wysłać do komornika oświadczenie o braku wierzytelności wobec NC, a jeżeli mamy im coś zapłacić to trzeba wysłać pieniądze na konto komornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kto Ci powiedzial ze ma dojsc w ciagu 7 dni ?

 

nie rozumiem po co te dywagacje - komornik dziala zgodnei z odpowiednimi zapisami - takie ma prawo i obowiazek

nie ma co dyskutowac czy kombinowac

 

a ze pisma dostaje duzo klientow - to normalne , dostaja wszyscy ktorzy przelewali $$ na konto docelowe

 

Jeżeli dobrze pamiętam to komornik do którego dzwoniłem stwierdził, że w ciągu 7 dni od otrzymania. Nie bez powodu wysyła takie pisma za potwierdzeniem odbioru.

 

Nie wiem czy normalne czy nie ale na pewno nikt nie chciałby być zamieszany w tą sprawę.

 

Tak więc podejrzenia o próbie wyłudzenia rozwiane skoro pismo to otrzymali także inni klienci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaka zabawa ? uważasz że jakby mu komornik "kazał" osobiście u niego w biurze wyjaśnić sytuację to też ma biegusiem lecieć ?

czyli ma się cieszyć że tylko list musi wysłać ? bez jajec :) zapytaj prawnika, a jak nie mam racji to go zmień na innego.

 

ale nikt tu nie mowil o wezwaniu do osobistego stawiennictwa !

 

dostal pismo - poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru

 

obowiazuje zasada zasochowania formy, wiec musi odpisac w takiej samej formie

inaczej nie wywiaze sie z osobowiazku i moze zostac ukarany

 

p.s.

moj prawnik dluzej wykonuje zawod niz wiekszosc uzytkownikow tego forum zyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×