Skocz do zawartości
wojcieh

ntp klient - różnica czasu pomiędzy maszynam

Polecane posty

Witam,

 

Skonfigurowałem sobie na serwerze synchronizację z serwerm ntp.

http://www.cyberciti.biz/tips/synchronize-the-system-clock-to-network-time-protocol-ntp-under-fedora-or-red-hat-linux.html

 

Używam serwerów pool.ntp.org

http://www.pool.ntp.org/en/use.html

 

Jednak jest pewien problem. Według zegara atomowego mamy godzinę X a na moim serwerze jest czas do przodu +7 minut.

 

Gdy zmienię czas na "właściwy" ten wyświetlany z zegara atomowego czy głupiego windowsowego to po wymuszeniu synchronizacji z serwerem ntp mam dalej +7-8 minut do przodu.

 

Co robię nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strefę czasu ustawiłeś poprawnie? Przez ntpdate jakisserwerczasu pobierałeś czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

spróbuj ntp.certum.pl i sprawdź jeszcze w dpkg-reconfigure tzdata jaka strefa czasowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa nr 1. Bawisz się na serwerze fizycznym czy jakimś VPSie?

VPS

spróbuj ntp.certum.pl i sprawdź jeszcze w dpkg-reconfigure tzdata jaka strefa czasowa ;)

Mam strefę CET

Strefę czasu ustawiłeś poprawnie? Przez ntpdate jakisserwerczasu pobierałeś czas?

Tak strefę mam ok, gdy robię ntpq -p mam zaznaczone gwiazdką z którego serwera pobieram czas.

Pobierałem z różnych serwerów ntp.

post-9955-0-71944800-1358339766.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to VPS, to na 99% synchronizować się będzie z czasem maszyny-matki i nic (poza męczeniem supportu o dokładniejsze synchronizacje) nie zdziałasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to VPS, to na 99% synchronizować się będzie z czasem maszyny-matki i nic (poza męczeniem supportu o dokładniejsze synchronizacje) nie zdziałasz.

 

Potwierdzam. Gdy już będziesz męczyć ten support zwróć im też uwagę na to, aby skonfigurowali ntp tak, aby zmiana czasu przy synchronizacji odbywała się płynnie, a nie np. na zasadzie skoku o kilka/kilkanaście sekund, gdyż potrafi to skutecznie wyłożyć wybrane usługi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego, naprawde nie patrzysz na daty postów? Wszystko w temacie zostało powiedziane, a Ty stawiasz posta po 1.5 roku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×