Skocz do zawartości
Gość IStreamPL

[poczta tymczasowa] Co będzie potrzebne do tego?

Polecane posty

Gość IStreamPL

Witam, chciałem się zapytać co będzie potrzebne do zrobienia strony, która oferuje tymczasową pocztę email, coś w podobieństwie do strony

http://10minutemail.com/

 

Czy są może darmowe skrypty aby to założyć?

Niech ktoś może napisze w punktach od czego zacząć.

 

Dzięki,

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tak z "czystego linuxa" to na pewno po pierwsze musisz mieć tzw. catch-all dla danej domeny i serwer pocztowy zlokalizowany na jakimś VPS'ie/Dedyku (postfix, exim czy co kto tam woli). Ogółem z tym większych problemów nie ma, bardziej z konfiguracją wpisów MX i poczty na serwerze.

 

Do tego już możesz stworzyć prosty skrypt w PHP, który generuje randomowy adres e-mail z danej domeny (bądź listy domen), następnie tworzy odpowiednie dowiązanie tego naszego postfixa/exima i odczytuje e-maile + przedstawia je userowi. Po czasie usuwa dowiązanie oraz wszystkie pliki, które się tam znajdowały.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli chodzi o tak z "czystego linuxa" to na pewno po pierwsze musisz mieć tzw. catch-all dla danej domeny i serwer pocztowy zlokalizowany na jakimś VPS'ie/Dedyku (postfix, exim czy co kto tam woli). Ogółem z tym większych problemów nie ma, bardziej z konfiguracją wpisów MX i poczty na serwerze.

 

Do tego już możesz stworzyć prosty skrypt w PHP, który generuje randomowy adres e-mail z danej domeny (bądź listy domen), następnie tworzy odpowiednie dowiązanie tego naszego postfixa/exima i odczytuje e-maile + przedstawia je userowi. Po czasie usuwa dowiązanie oraz wszystkie pliki, które się tam znajdowały.

Z rozdzieleniem maili zebranych catch-allem to jednak trochę schody.

Lepiej chyba zrobić to tym skryptem co wyżej podałem. Tworzy sobie konto, odbiera kiedy i co trzeba, a potem konto usuwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy schody? Defaultowo postfix dla każdego incomming maila po prostu forwarduje go na konto użytkownika lokalnego, czyli np. dla abc12@domena.pl forwardnie go do usera abc12. Nawet nie bawiąc się w konfigurację wystarczy stworzyć lokalnego usera o danej nazwie i jakimś procmail'em wyciągać mail'e + przedstawiać je na stronie ;).

 

Co nie znaczy, że zaproponowany przez Ciebie skrypt jest gorszą opcją. Osobiście sądzę, że nawet lepszą ale dla pewności wolałem napisać jak to się powinno przedstawiać ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

Chcę zrobić poprostu nie oszukujmy się stronę klon 10minutemail (te same funkcje)

Chcę aby po wejściu na stronę user dostawał wygenerowany email np:

a001@mojadomena.pl

po 10. minutach email jest automatycznie usuwany, chyba, że użytkownik kliknie "dodaj dodatkowe 10. minut"

Skrzynka mailowa ma tworzyć sesję dla użytkownika. O to chodzi, że użytkownik, gdy odświeży strone, miał dalej tę samą skrzynkę pocztową aż wygaśnie jej ważność.

Niedługo zlecę wykonanie, tylko chciałem się dowiedzieć co będzie potrzebne do tego.

 

Czyli podsumowjąc.

Cpanel + skrypt http://www.webhostingtalk.com/attachment.php?attachmentid=11677&d=1191262380

 

Jak tak to super, dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo postfix oparty na mysql + cron i to by było najłatwiejsze rozwiązanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×