Skocz do zawartości

Polecane posty

Co polecacie ze sprzętu do BGP ? Poszukuje jakiś dedykowanych urządzeń 1U. Łatwe w zarządzaniu i z możliwością VRRP aby łatwo dało się przełączyć między urządzeniami w razie awarii. Jedyna najważniejsza dla mnie rzecz to łatwy dostęp do manuala / dokumentacji technicznej . Zastanawiałem się nad mikrotikem ale może wy coś lepszego znacie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie używam serwerów supermicro jako routery BGP. Na pokładzie debian z birdem i keepalived.

Ile tego ruchu masz zamiar przewracać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Około 80 w szczytach wychodzi na chwile obecną . Szukam czegoś co strikte nie jest serwerem . Jeszcze jakiś dobry gateway by się przydał ale to z panelem WWW żeby admini Windowsa też potrafili coś na nim zrobić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To niedużo ruchu. Z gotowców chyba tylko MT w miare rozsądnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że przy pozytywnym rozwoju sytuacji i zmianie topologi sieci ruch do pół roku wzrośnie do około 150-180.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie stoi RB CCR1016-12G który zastąpił RB1100Hx2 kilka dni temu. A 1100 dawał dalej rade z CPU na poziomie 50 - 70 %

a robił tylko: BGP, Kolejkowanie. łącze na poziomie 200 -250.

Po wymianie na CCR`kie cpu spadło do 4% w porywach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Alwaro: gdzie kupiłeś CRC ? ktoś to ma już w PL na stanie?

@KSK: jeśli chcesz mieć dobry manual i prostą implementację VRRP, to albo MT albo Cisco itp. zabawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Alwaro: gdzie kupiłeś CRC ? ktoś to ma już w PL na stanie?

CDR i Wirelesslan

 

poza tym idą jak ciepłe bułeczki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDR i Wirelesslan

 

poza tym idą jak ciepłe bułeczki ;)

Thx. Nic dziwnego, toż to prawnie darmo biorąc pod uwagę stosunek cena/możliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos CCR-a ogladal od srodka? Wiadomo jaki jest tam zasilacz? W niegdys high-endowym RB1200 zasilacz wolal o pomste do nieba. Badziewie za 10zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest coś na 12 lub 24V chyba. Ale co to nie wiadomo. Zawsze możesz rozkręcić i wrzucić inny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2k brutto to ogólnie jak z promocji w biedronce . Wracając do tematu jak wygląda serwis/gwarancja mikrotika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuje SFP bo końcówki operatorskie mam zakończone rj 45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ksk

 

70mbit, 2 peerów, do niedawna na x86, i3 2.5 ghz. 4gb RAM + SSD + Mikrotik - działało to od 3 lat bez żadnej przerwy.

Od jakiegoś tygodnia, RB 1100 AHx2 @ v5.22 Stable. Load nie większy niż 50% przy maksymalnym obciążeniu.

Nigdy nie miałem żadnego problemu, z obsługą BGP przez Mikrotik'a. dodatkowo, tablica z 2 peerów to jakies 300-400 MB więc w rb1100 w sumie jest jakieś 1100 mb wolnego ramu cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×