Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bartosz Stępień

Takie same hasła do MySQL po przeniesieniu.

Polecane posty

Witam. Mam pewne pytanie do osób bardziej zaznajomionych zarządzaniem serwerami. Mianowicie planuję przenieść wszystkie dane ze swojego serwera VPS na inny panel. Najprawdopodobniej migracja Kloxo->Zpanel lub DirectAdmin jak mnie będzie stać. Mam dużo baz danych i nie mam ochoty wszystkiego osobno przenosić więc najprawdopodobniej będę pisać skrypt w bashu co sam to za mnie zrobi :}. Jedynie czego nie wiem, to w jaki sposób zrobić, żeby hasła do baz danych były identyczne. Od razu mówię, że mam tylko kopię zapasową od Kloxo.

 

1. Tworzenie użytkowników w Zpanel.

2. Wgrywanie plików www do odpowiedniego folderu

3. Tworzenie baz danych o tych samych nazwach co były w Kloxo.

4. Wgranie danych do bazy

5. Ustawienie tego samego hasła co było w Kloxo.

 

Teoretycznie to tak miałoby przebiegać. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to jest skomplikowane, ale teraz mnie tylko interesuje jak z tymi hasłami do baz danych MySQL zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się odzyskać* hasła do usera MySQL bo pole jest zaszyfrowane. Musiałbyś sobie zrobić własną listę user/hasło, jedyne co możesz zrobić to oczywiście zresetować bądź zmienić hasło, mając dostęp roota mysql'a.

 

* No chyba, że brute-force ;).

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście można zobaczyć aktualne hasła zaszyfrowane i je przekopiować, jeśli o to Ci chodzi ;).

 

Wykonując:

mysql -u root -p -B -N -e"SHOW GRANTS FOR 'root'@localhost"

Pokaże nam się:

GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'root'@'localhost' IDENTIFIED BY PASSWORD '*ZASZYFROWANEHASŁO' WITH GRANT OPTION
GRANT PROXY ON ''@'' TO 'root'@'localhost' WITH GRANT OPTION

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że są zaszyfrowane, mi zależy, żeby były zachowane. Mam potworzone kilka różnych kont i dlatego każda baza to inny user, a nie chce mi sie bawić w ręczne zmiany haseł i zmiany w plikach konfiguracyjnych skryptów :) Dzięki, jeszcze i tak muszę się zastanowić na jaki panel postawić. Muszę je sobie przetestować na wirtualnych maszynach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×