Skocz do zawartości
mmat

[dedykowany] Serwer z pamięcią RAM > 200 GB

Polecane posty

Witam,

 

Interesuje mnie serwer z dużą ilością pamięci RAM - na wstępie wystarczy ok 200 GB, z możliwością późniejszego rozszeszenia w okolice 300 GB. Czy można taką ilość RAM-u uzyskać na procesorze Xeon E5-1650/1660 (w specyfikacji Intela pisze że obsługuje do 375 GB RAM, tylko czy będzie taka płyta główna) ? Ewentualnie czy istnieje jakaś platforma wirtualizacji, która umożliwia w łatwy sposób połączyć kilka serwerów (np. 2 serwery po 128 GB RAM) aby dla aplikacji było to widziane jako jeden serwer bez istotnej utraty wydajności ?

 

Z góry dziękuję za sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DELL R320 1 x CPU

http://www.dell.com/us/enterprise/p/poweredge-r320/pd

Up to 192GB (6 DIMM slots) 2GB/4GB/8GB/16GB/32GB DDR3 up to 1600M T/s

 

 

DELL R420 2 x CPU

http://www.dell.com/us/enterprise/p/poweredge-r420/pd

Up to 384GB (12 DIMM slots) 2GB/4GB/8GB/16GB/32GB DDR3 up to 1600M T/s

 

albo R620 :)

 

http://www.dell.com/us/enterprise/p/poweredge-r620/pd

Up to 768GB (24 DIMM slots) 2GB/4GB/8GB/16GB/32GB DDR3 up to 1600M T/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na któryś z tych serwerów da się włożyć procesor z rodziny Xeon E5-16xx ? Gdyż wg specyfikacji Dell-a to chyba nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, one mają LGA1356, a ten, który Ty chcesz ma 2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, one mają LGA1356, a ten, który Ty chcesz ma 2011

 

 

czy na pewno ?

 

ten serwer R620 :)

 

http://www.dell.com/...weredge-r620/pd

Up to 768GB (24 DIMM slots) 2GB/4GB/8GB/16GB/32GB DDR3 up to 1600M T/s

 

ma procesor Intel® Xeon® processor E5-2600 więc FCLGA2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

krk ale kontroler pamięci jest w procesorze więc jeżeli nie obsadzisz dwóch gniazd to masz tylko połowę banków na płycie dostępną. A 1650 to jedno procesorowa konstrukcja i nie można dwóch takich w proponowaną przez ciebie płytę wsadzić. Ogólnie opłacają się tylko kości 8 i 16 GB więc jedyne wyjścia na Intelu to 128 GB i Xeon 1650 (8x16GB) albo dwuprocesorowa płyta i 192 GB (24*8) albo 384 GB (24*16).

 

Jeżeli chcesz jednak mieć tylko magazynek na ram to lepiej wychodzi tania płyta na 4x CPU AMD

 

Napisz coś więcej o projekcie to może coś innego wymyślimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

krk ale kontroler pamięci jest w procesorze więc jeżeli nie obsadzisz dwóch gniazd to masz tylko połowę banków na płycie dostępną. A 1650 to jedno procesorowa konstrukcja i nie można dwóch takich w proponowaną przez ciebie płytę wsadzić. Ogólnie opłacają się tylko kości 8 i 16 GB więc jedyne wyjścia na Intelu to 128 GB i Xeon 1650 (8x16GB) albo dwuprocesorowa płyta i 192 GB (24*8) albo 384 GB (24*16).

 

Jeżeli chcesz jednak mieć tylko magazynek na ram to lepiej wychodzi tania płyta na 4x CPU AMD

 

Napisz coś więcej o projekcie to może coś innego wymyślimy.

Chodzi nie tylko o RAM, ale także szybki procesor - w szczególności szybkość pojedynczego wątku - gdyż niektórych rzeczy nie da się zrównoleglić. Tak więc dobrze gdyby CPU był wysoko w tym rankingu (wynik powyżej 1500, byłby dobry, a okolice 2000 idealne) - dlatego e5-1660 byłby satysfakcjonujący:

http://www.cpubenchm...ngleThread.html

6 rdzeni obecnie wystarczy (4 to raczej za mało) - docelowo w przyszłości może zajść potrzeba dorzucenia kolejnego CPU (razem 12 rdzeni).

A taniej nie wyjdzie jakaś chmura?

Znasz chmurę która oferuje 200 GB RAM ? Poza tym ceny chmur wychodzą w przeliczeniu dużo wyższe niż dedyków...

Edytowano przez mmat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na te wyniki bo dla dwuprocesorowek prawie wogole nie ma probek...

 

2x 2643 albo drogie zabawki ale wtedy procesory będą drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Znasz chmurę która oferuje 200 GB RAM ? Poza tym ceny chmur wychodzą w przeliczeniu dużo wyższe niż dedyków...

 

Hmm... Niech no pomyślę... Pierwsze lepsze co mi przyjdzie na myśl to OVH. O patrz mają nawet do 20000GB RAM.

 

Cena może nie jest jakaś małe ale 200GB = 8314.8 PLN brutto/mc.

 

Ale jak by tak napisał do jakiejś firmy, która zaproponuje mu np. 4-5 serwerów połączonych w chmurę lub jakiś inny klaster gdzie sobie zrobi jeden duży serwer z 200-300GB Ram to już może być taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH odpada na wstępie - już miałem z nimi doświadczenie :)

 

Nie patrz na te wyniki bo dla dwuprocesorowek prawie wogole nie ma probek...

 

2x 2643 albo drogie zabawki ale wtedy procesory będą drogie.

W tym benchmarku nie ma znaczenia ilość procesorów w serwerze - gdyż to jest benchmark SingleThread (tylko jeden wątek jest używany).

2x E5-2643 wygląda sensownie, ale lepszy chyba będzie 1 x e5-2680 (ma 8 wątków, o wyższym wyniku 8x1875pkt vs 2x4x1708pkt.), a cena jest nawet niższa 1x1699$ vs 2x885$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale z jednym procesorem obsadzisz tylko połowę ramu dostępnego w serwerze. Kontroler pamięci jest w procesorze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Możemy zaoferować 2x DELL R900, ale nie wiem jak w tym wypadku wypadłoby to wydajnościowo, mamy aktualnie takie serwery, każdy 128GB DDR2 ECC i 4x Intel E7220 Dual Core 2.9 Ghz dyski SAS. Gdyby był Pan zainteresowany to zapraszam do kontaktu, możemy oddać to w dość dobrej cenie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale z jednym procesorem obsadzisz tylko połowę ramu dostępnego w serwerze. Kontroler pamięci jest w procesorze!

Aha rozumiem, więc jesteśmy niejako "skazani" na 2 procesory.

Edytowano przez mmat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Stad propozycja 2643 bo tam pojedynczy rdzen ma najlepszy stosunek cena wydajnosc z 2 CPU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Stad propozycja 2643 bo tam pojedynczy rdzen ma najlepszy stosunek cena wydajnosc z 2 CPU

Rzeczywiście 2 x E5-2643 wygląda w takim wypadku najlepiej. Dziękuję wszystkim za pomoc. Wysłałem zapytanie do mojej obecnej serwerowni czy mogą zaoferować taki sprzęt i czekam na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wysłąłem Panu przykładową ofertę na PV, serwer z 192 GB RAM na jednym proc E5.

Oczywiście jest to wstępna propozycja- do dalszego doprecyzowania.

 

W przypadku zainteresowania zapraszam do kontaktu

 

Pozdrawiam

Krzysztof

kont 696 021 304

www.sprintdatacenter.pl

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że oferta niepubliczna to jeszcze PV (cokolwiek to jest). Macie rozmach.

Komuna wróciła, że oferty muszą być publiczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki jest regulamin tego działu, modzi pilnują tego aby oferty były publiczne. Tyle teorii ciekawe jak z praktyką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

No właśnie też mnie te minusy zdziwiły i komentarz, WTF?

 

Ale taki jest regulamin i trzeba go przestrzegać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

No właśnie też mnie te minusy zdziwiły i komentarz, WTF?

Już tłumaczę: SDC był _wielokrotnie_ upominany aby trzymać się zasad WHT. WIE-LO-KRO-TNIE. Także za to dostawał chyba wszystkie ostrzeżenia jakie zebrał do tej pory. Niestety SDC wypina się na wszystkich i zasady i "robi swoje". Mają to gdzieś. Stąd te minusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już tłumaczę: SDC był _wielokrotnie_ upominany aby trzymać się zasad WHT

 

Jako sponsor nie chciałbym by mnie podmiot sponsorowany upominał, szczególnie publicznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako sponsor nie chciałbym by mnie podmiot sponsorowany upominał, szczególnie publicznie ;)

Niepubliczne upomnienia nie przyniosły efektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×